Překvapení!

(študentský film)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Dráma / Horor
Česko, 2011, 7 min

Krátkometrážní snímek s horrorovou atmosférou, ve kterém se Mialn Šteindler jako chlípný a arogantní šéf, nechá vtáhnout do nebezpečné hry, ze které pro něj není úniku. Postupové cvičení prvního ročníku Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. (oficiálny text distribútora)

SallyZen

Docela povedený studentský film, který se hodně opírá o dobrý výkon Milana Šteindlera. Ještě k tomu okořeněn o celkem napínavou hudbu. 70% ()

Savel

Byl bych opatrný s výroky týkající se unikátnosti nebo originality, předevšm tedy těch, které tyto slova používají k hanlivé kritice. Vymyslet dnes něco originálního je prakticky nemožné. Neexistuje nic, co už nebylo natočeno, maximálně to jen nikdo nezná. Ve finále jediná věc, která film dělá originálním je právě režisér. Ano jistě, McCarty z filmu přímo srčí (černobílo, stejný motiv počítačových zpráv, stejné prostředky k budování napětí), ale nezdálo by se, že se autor tají jakoukoli inspirací, ba naopak (můžeme vidět i zde, že čsfd film zmiňuje v sekci Podobné). Nicméně když vznikají remaky celovečeráku, proč nemůže vznikonout remake kraťasu a ještě navíc v Čechách. Režisér (a scénarista) motiv z originálu posouvá dál a přidává mu hodnotu narativity. Už záleží jen na vkusu, jestli divákovi víc sedí příhěhová lekajda, nebo srandovní zrůdička původního snímku. Za mě hvězdičku ubírám zbytečné bouřce (McCarty pracuje s minimálem zvuků a klišé efektů) a další za Milana Šteindlera, který bohužel je spíš komediální figurka. Naopak hvědu nahoru za fikané úvodní titulky. ()

mazadlo

Láďův kra´tas který vznikl na motivy jiného kraťasu. Což byl ten fakt kterého jsem se dlouho bál. Proto jsem snad otálel se shlédnutím tohoto snímku tak dlouho. A udělal jsem chybu. Zápletka je vcelku docela jednoduchá ale gradace snímku je perfektní a očekávaný závěr zapůsobí jako dobře mířená šipka do středu terče. Mnohem lepší snímek než prvotina RŮŽE. Režisér se drápe na povrch a je to dobře. Uvidíme zda do budoucna zůstane věrný žánrovému filmu a najde si zcela originální vlastní témata. Pak máme nebezpečného šílence na jehož filmy se těším. ()

HonzyR

He dies at the end přes kopírák. Možná, že s reálnějším koncem. Ale v žádném případě nemůže konkurovat atmosféře a především originalitě Irskému snímku... Na studentský projekt docela slušné, ale He dies at the end tady bylo první. ()

bolf!k

Šteindler mi připadal vždycky spíš komickej a celkově mi tu fakt neseděl, ale jinak atmosféra hutná a na konci jsem se fakt lek :D 70% ()

jirin_cz

Inspirace z Nakonec zemře je zřejmá, ale nevidím to jako problém. Škoda, že stejně jako tam to muselo skončit stejně trapně, resp. ještě trapněji. Také měl originál silnější atmosféru a napětí. Ty černá písmena se někdy hodně špatně četla. ()

BalbiJirka

Jelikož jsem originál neviděl, tak se mi líbil nápad, pořád to vypadalo slušně, ale ten konec byl hodně špatně domyšlenej. Atmosféra, hudba - to vše super, to se povedlo, ale o celém filmu se to říct nedá. ()

burg

Rozhodně lepší, než originál - tohle má hlavu a patu. Na konci jsem málem spadl ze židle, beze srandy. Navíc Šteindler se na roli personálního šéfa fakt hodí, za pytle pod očima plnej počet! ()