Roxette: Live in Sydney 1991

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
USA / Kanada, 2009, 70 min

Záznam koncertu slavné švédské kapely Roxette z australského Sydney.
Album obsahuje 15 skladeb:
1. Hot Blooded (P. Gessle)
2. Dangerous (P. Gessle)
3. The Big L (P. Gessle)
4. Watercolours In The Rain (M. Fredriksson/P. Gessle)
5. Church Of Your Heart (P. Gessle)
6. Knockin' On Every Door (P. Gessle)
7. Things Will Never Be The Same (P. Gessle)
8. Dressed For Success (P. Gessle)
9. Soul Deep (P. Gessle)
10. The Look (P. Gessle)
11. It Must Have Been Love (P. Gessle)
12. Do You Get Excited (P. Gessle / M. Persson)
13. Joyride (P. Gessle)
14. Perfect Day (P. Gessle / M. Persson)
15. How Do You Do (P. Gessle) (topr harley)

no2

9/10 - Nostalgie jako hrom. Mám rád dobré popové melodie i kytarový rock a švédští Roxette ve své hudbě spojovali obojí. Sladkobolné balady typu Listen to Your Heart nebo It Must Have Been Love střídali s rychlejšími hitovkami typu Joyride či The Look. Tento koncert zachycuje vrcholné období této hudební dvojice po vydání třetího alba Joyride (březen 1991). Některé hity chybí (např. již zmíněná Listen to Your Heart nebo dvě skvělé balady z alba Joyride - Fading Like a Flower (Every Time You Leave) a Spending My Time). Album Joyride je i tak zastoupeno nejvíce, což je logické a není to vůbec na škodu - dle mého názoru bylo jejich nejlepší, obsahuje řadu nezapomenutelných písní a velmi vyrovnaný materiál. Takže uslyšíme jak rychlejší The Big L nebo Hot Blooded, tak i pomalejší Church of Your Heart nebo Do You Get Excited. Live in Sydney 1991 nechybí 'drajv' koncertu, ale naštěstí se všechny písně docela věrně drží původní albové podoby a Roxette nesklouzávají k protivným koncertním (často nekonečným) 'jamům', což je nešvar mnohých rockových kapel. Vrcholem koncertu je pro mě nádherná Watercolours in the Rain, kterou napsala sama Marie a zpívá ji ještě procítěněji než na albu. Mariin zpěv je vůbec samostatná kapitola - je to Paní Zpěvačka, umí dojmout, ale neznít ufňukaně; umí zazpívat řízný rock'n'roll, ale nepřehrávat. Jediný 'zápor' je tedy ten, že by to mohlo být i delší. Ale i tak je to nezapomenutelný koncert. ()