52 komiků

(relácia)
  • Československo 52. komiků (viac)
všetky plagáty

Ve střihovém pořadu 52. komiků a spol. nás František Filipovský bravurně provedl světovými komiky od němých grotesek např : Laurel a Hardy, Charlie Chaplin, Frigo, Harold Lloyd a dalších, s komentářem a ukázkami z jejich díla. Potom pokračovali komici ze zvukových filmů, jako třeba Fernandel, Bourvil, Tati.. Po zkončení 52. komiků, přišly další podobné střihové pořady, které na ně navazovaly. František Filipovský, jako průvodce se se vším velice dobře vypořádal a nasadil laťku dosti vysoko. (oficiálny text distribútora)

sator

Odpověď z ČT: Tento cyklus se vysílal pravděpodobně od roku 1977 až do roku 1994, měl různé řady a různé moderátory. Tabulka je srovnána podle abecedy - podle názvů jednotlivých dílů, takže např. "podcyklus" Abeceda humoru je tam pohromadě. Z cyklu 52 komiků jsme našli pouze 4 díly z let 1976 - 1977. Ostatní díly jsem v našem archivu nenašli. ()

Flego

Báječná prehliadka svetových komikov s nezabudnuteľným podaním Františka Filipovského. Ako dieťa som sa tešil na každé pokračovanie. Boli to časy, keď som si filmové umenie zamiloval. ()

Faramir

Černobílé grotesky vypadaly na černobílé televizi tak nějak přirozeně... V šedi tehdejších pořadů to byla světlá výjimka. ()

• Z cyklu, který byl vysílán pravděpodobně mezi lety 1977 až 1994 a který zachycoval celkem 52 komiků, se v archivu České televize podařilo v současné době nalézt pouze 4 epizody z let 1976 a 1977. (sator)