Zdá se, že to bude úplně obyčejný den. Čtyři velmi rozdílní lidé dělají každodenní rozhodnutí, která se v tu chvíli zdají být zcela triviální, ale nakonec se jim kvůli nim zcela změní život a všechny zúčastněné čeká násilný ničivý konec.
Čtyři zcela odlišné životní osudy se setkají v jednom, zdá se, obyčejném dni. Franzis Namazi je gambijský imigrant, jenž nově přijel do Švédska a chystá se vzdát svého malého obchodu s africkým uměním. Právnička Karin Carlsson-Saidová se právě chystá udělat důležitý krok ve své kariéře. Její manžel Moses musí poslat peníze svému nemocnému otci do Ugandy, jenže nastane problém s transakcí. Navíc má těžkosti s udržením své práce sociálního pracovníka. Bosse je televizní celebritou, jenž zjistí, že ho vyhodili z jeho vlastní show a navíc přistihne svou ženu s jiným mužem. Håkan je okouzlující herec, má ovšem zásadní problém s alkoholem a nyní opět potřebuje pomoc od své právničky Karin Carlsson-Saidové. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Filmů, kde je několik na sobě nezávislých postav a jejich příběhů, který se na konci osudově protnou je tolik až si říkám, kolik se asi už zavařilo kopírek, při "psaní" scénářů. Nicméně Drahá Alice neodkládá vše na poslední scénu a už v průběhu vyprávění jednotlivých lidských příběhů mě něakolikrát trefí do tlukoucího. Krásný a dojemný je příběh Francise (Skvělý Danny Glover ), silný a emotivní pak příběh Saida a jeho manželky. Je to kritika nesmyslnýho byrokratickýho fašišmu a sociálně hloupých nařízeních. Každej ten příběh by sám o sobě obstál a společný konec mě už tak silně zpracovanýho z jednotlivých osudů jen definitivně dorazil. ()

hygienik

O tomto filme viem už pár mesiacov, ale odrádzala ma téma imigranti a viac dejových línii. Mám negatívne skúsenosti s takouto naratívnou štruktúrou filmov. Totiž, ak je viac ako jeden hlavný hrdina, býva to často skratkovité a povrchné. Presvedčil ma fakt že tu v roli Karin hrá Tuva Novotny http://www.csfd.cz/tvurce/16772-tuva-novotny/, ktorá je pre mňa vždy indikátorom kvality obsahu filmu. A tak to bolo aj teraz. Je to obyčajný a aj povrchný, ale veľmi ľudský artový film, do ktorého sa ľahko vcítite, hoci má pár hluchých miest. Za obraz života takého obyčajného a ťažkého aký naozaj je dávam 100%. ()

Vesecký

Tenhle film by si měli do omrzení promítat naši xenofobové a islamofobové, kteří dne vykřikují na netu své nenávistné výlevy... Je to film a výpověď o naší době. Době stresující honby za kariérou, kde člověk nestíhá vůbec nic, protože je neustále zmítán řadou povinností najednou a neví, kam dřív skočit, navíc se mu do cesty hází jedna byrokratická překážka za druhou, takže nervy nakonec vypovídají tak, že je nabíledni velká tragédie. Žena, která má muže s arabským jménem, se má prezentovat v televizi pod svým rodným příjmením, neboť jméno Saïd by mohlo diváky provokovat. Jejímu manželovi blokují úřady zaslání peněz jeho těžce nemocnému otci do Ugandy, protože lidé s příjmením Saïd jsou po 11. září vesměs podezřelí z terorismu. Starý černoch z Gambie přijel prodávat domorodé dřevěné sošky a chce do Švédska dopravit i svoji rodinu, jenže jeho podnik zkrachoval a on nemá peníze vůbec na nic, jenže na sociální podporu nemá nárok. Vše se odehrává v jediném dni. Samotný film je stresující i pro toho, kdo se na něj dívá, a je tvrdou obžalobou současného liberálního kapitalismu, byrokracie EU a nesmyslných opatření USA v pofiderním boji s terorismem. Jsme skutečně tak zlí? ()

Tanner

Nejvykonstruovanější film, co jsem kdy viděl. Scénáristi se evidentně rozhodli, že několika postavám se v jednom dni musejí stát snad všechna myslitelná příkoří; chybělo snad jen, aby jim onemocněl pejsek. Na filmy o "obyčejných dnech" "obyčejných lidí" s propletenými liniemi si potrpím, ale tohle bylo tak přitažené za vlasy, že opravdu víc dát nemohu. ()

Aldanar

"Pro lásku", jak se film v doslovném překladu jmenuje, je o jednom nepovedeném dni rozličné skupiny lidí, kteří se náhodně střetnou. Prim hrají ve Švédsku bežné problémy - konfrontace se striktním systémem, odlišná kultura Švédů/přistěhovalců, diskriminace (přes švédskou otevřenost imigrantům a menšinám). Líbil se mi jiný pohled na věc než nabízí v podobných filmech Hollywood. Co se mi však nelíbilo byly až přílišné náhody a opětovné setkávání všech aktérů. Působilo hodně uměle. ()

• Natáčanie sa uskutočnilo v Malmö. (Arsenal83)