Z dielne Walt Disney Animation Studios a režiséra (víťaza Emmy) Richa Moorea prichádza nadupaná akčná adventúra Ralph Rozbi-to.  Ralph je už unavený každodenným rozbíjaním a ničením a jeho rola zlého muža ho frustruje čím ďalej tým viac. Desaťročia žije Ralph v tieni všetkými milovaného Oprav-to Félixa, toho dobrého chlapíka, hviezdy hry, ktorý vždy zachráni deň. Ralph vezme osud do svojich masívnych rúk, opustí vychodené cestičky a pustí sa do nového dobrodružstva, ktoré rozohrá úplne nový hru.
Film na motívy jednej z veleúspešných arkádových hier Vás zavedie do zákulisia hráčskych postavičiek a netradičných osudov. (Saturn)

pepa3rd

Nejlepší i nejhorší věcí na tomto filmu je originální nápad. Ze začátku skvěle vybudovaný svět herních automatů, prokreslení postav i prostředí bohužel příliš navnadí, aby posléze sklouzl do příliš mdlého dětského dobrodružství. Film tak sází na tradiční skeče a dialogy s místy otravnou teen-mluvou, místo ironie a konverzačního humoru ve stylu Shreka, na který jsem se po prvních minutách začal těšit. Celkově skvěle rozehraný animák, který ve střední pasáži znatelně ztrácí tempo, aby v závěru mohl slušně finišovat. 70 % ()

Gabretta

Líbil se mi nápad s postavami z her. Mělo to spád a ucházející grafiku. Člověk by ani neřekl, jak může být těžký život záporáků... Skupinová terapie záporáků mě pobavila asi nejvíc. :-) ()

ortoncz

No takže příběh je asi tak po sté to samé a pořád dokolečka dokola. Ale mě bavili spíše ty vedlejší postavy a různé mrkání na hráče co znají a pamatují si ty starší klasiky. 80% ()

Pingu

Kdybych zrovna včera neviděl Zelenou Zónu, dával bych možná plnej počet ! Vynikající animák se skvělým nápadem ! ()

ozeki

Ačkoliv nemám úplně nakoukáno, pokládám se za velkého příznivce animáků. Miluju, jak mě pokaždé odzbrojí taková ta "dětská" nevázanost bez limitů. V případě raubíře Ralfa se tvůrci neskutečně vyřádili. Různé nápady a vychytávky, které nepřetržitě prostupují celým dějem, mě nenechaly ani nadechnout ani vydechnout. Pro mě je ale nejsilnější ten nápad - postavičky v hracích automatech jsou "živé" a mají svůj svět se svými pravidly a problémy. Klobouk dolů, protože tohle je animovaně neanimovaný film. Nebo jak jinak byste chtěli ztvárnit legendy hracích automatů? Putování mezi jednotlivýma gamesama prostě nemá chybu. Samotný příběh je také vystavěný na jedničku. Přináší poselství pro ty nejmenší, ale i jejich rodiče. Skvělá zábava pro celou rodinu, kterou si zaručeně užijete dvojnásob v blízkosti nějakých prťousů. ()

Plechpetr

Prostředí herních mašin byl velmi dobrý nápad. Ovšem volba her, které hrají velikou roli, byla trošku nevábná. Prostředí Candy Race mě nudilo a nelíbilo se mě, takže hlavní plot bych určitě postavil do jiné hry, byť by byla stejně závodní. Jeden z vyjímečných a jiných animáků, který mě ale neokouzlil. ()

katmandzoo

Veľmi originálny a nápaditý animák, ktorý si obľúbia všetky vekové kategórie, ako aj gameri rôzneho druhu, keďže pocty sa tu dostalo starým arkádovým hrám, japonským pretekárskym hrám, ako aj moderným fantasy strieľačkám. Celých 100 minút je to poriadna jazda a divák sa nenudí ani na chvíľku. Dej odsypá rýchlo a v druhej polovici filmu vás čaká veľmi zaujímavá zápletka s ešte lepším koncom. Ak sa chcete večer odreagovať po ťažkom dni, resp. si spraviť náladu, toto je tá správna voľba, keďže film je tak milý, pozitívny a pekný, až si ho divák jednoducho musí obľúbiť. Ralph Rozbi-to je pre mňa veľmi milé prekvapenie a dovolím si ho zaradiť medzi najlepšie animované filmy vôbec. Vrelo odporúčam. ()

KafuR

Začátek je těžce cílený na nostalgické milovníky dobových her, vlastně se tam skáče z jedné hry do druhé s určitě nespočtem narážek (možná i vtipných), které zmíněná cílová skupina ocení, má to spoustu (nepřehledné) akce, ale pro mě jako člověka beze vztahu k těmto vypalovačkám to vlastně začalo být zajímavé, až když se dala dohromady ústřední dvojice (přičemž nepochybuji, že milovníci her to mají přesně naopak). Veze se to pak sice v mezích klasického animákovského klišé, ale veze se to příjemně a emoce fungují tak, jak mají. A Vanilopka je malá sympaťanda. ()

Karp

Váhal bych mezi 3 a 4 hvězdičkami. Příběh samotný není zrovna strhující, ale postavy jsou sympatické a prostředí starých videoher vyvolává nostalgii... Vizuál je však rozhodně povedený, přestože tolik neoslní jako např. bohatý účes rebelky Meridy. Výjimečně bych pochválil i dabing - zejména V. Žilkovou. ()

BDMarty007

Opravdu celkem pěkný film. Pro menší děti trochu příliš komplikované a obtížně pochopitelné ve svém celku. Nicméně i tak se bavi a párkrát zasmějí při slovech "smraďoch" apod. a pozornost si udrží. Na zbytek se doptaji ex-post, coz znaci, ze je to zaujalo. Pro starší děti celkem dobré a pro rodiče, co vyrostli na Atari, Sinclairu, Commodore a podobných archaických compech celkem milá záležitost. Opravdu to má nápad, na tento zanr i celkem pointu a dej s prekvapivym zvratem a i celkem pěknou exekuci. Z žánru "rodinný animák" rozhodně jedna z výrazně lepších záležitostí. A předfilm Paperman uváděný v kinech je bonusem pro všechny rodiče a opravdovým pohlazením po duši. (http://www.csfd.cz/film/329838-paperman/) Celkove skoro 90%. ()

RajAthen

Problém tohoto animáče jsou jednoznačně vysoká očekávání spojená se skvělým trailerem, cožpak seance "bad guyů" vedená duchem z Packmana není chytlavý nápad? Bohužel jich v tomto stylu, tedy pomrknutí na starší hráče, není tolik, v kolik by jeden rád doufal. Ve výsledku tak jde o hezky zpracovanou jednohubku s fešnou seržantkou. ()

matt85

Nejlepší animák od Toy Story 3. Geniální scénář, který z filmu nečiní jen další infantilní podívanou pro děti, ale nápaditý, dojemný příběh s scénami, které až vyrazí dech. John C. Reilly jako dabér skvělý. Prosím, prosím, Oscara. ()

Franc1s

No luxusní práce!!! Zase jednou povedenej animák, s padouchem kterým je prča :D Super vizuál, pořádný retro pařby, který se dočkaly i zfilmování :D Bezva hudba a fakt jsem nečekal,že se objeví i Skrilex a bude hrát pořádný disco :D Ta terapie padouchů neměla chybu :D Škoda jen, že se neukázal Mario. Už chci dvojku!! A snad dodrží tvůrci slib a objeví se tam i Trom. No nic,jdu si zahrát Raubíře :D Špice!! 9/10 ()

Pathrose

Po velmi dlouhé době přišel animák, který byl originální, bavil mě a zasmál jsem se u něj. Opravdu parádním nápadem bylo vytvořit animák v herním prostředí (takových odkazů na staré hry, na které už jsem časem zapoměl). A Ralph byl konečně pro změnu klaďas, jak si to přál. ()

Moiraine

Příběhově to nijak objevné není, ale kouká se na to dobře. Suger Rush na mě byla sice moc růžová a sladká, ale jinak jsem se opravdu bavila. Perfektní film na zvednutí nálady. Určitě nejlepší je začátek a hledání mezi tím vším hemžením známé tváře:) Závěrečné titulky se taky povedly, a teď, když už doběhly, je načase zase si jednou zahrát Sonica.... :) ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky