V Dánsku se schyluje k volbám a mediální analytici předpovídají těsný boj hlavních favoritů, jimiž jsou liberálové, kteří stojí v čele dosavadní vlády, a opoziční Strana práce. Předvolební týden není skromný na zásadní změny. K nemalému překvapení všech se předsedkyně centristů, Birgitte Nyborgová, rozhodne zrušit dosavadní koaliční vazby se Stranou práce, když její předseda učiní prohlášení neslučitelná s jejím přesvědčením a profilem strany. V nadcházející smršti politických podrazů a špinavých her by ale mohla právě zásadovost sehrát klíčovou roli při přesvědčení voličů. (Česká televize)

slaskounext

No jo utracet přilišné finance za oblečení a placení specifickou kreditkou se nevyplatí. Může to vést k velkým problémům a k začatku docela hezkého seriálu. ()

johny89

Na to že je to první díl, což většinou znamená kýbl nudy a učení se nových charakterů, je to zajímavé. Jsou tam sympatičtí herci, které člověk zná z jiných dánských seriálů a vypadá to na velmi slibný začátek. ()

castor

Já teda mafiánskými praktikami politiků z House of Cards (který rovněž a mnohem lépe atraktivní svět propojil s neméně atraktivním světem médií) přesycený nebyl, protože politická kariéra Birgitte Nyborg klouže tak moc po povrchu, až se musí divák nejednou ušklíbnout. První díl se motá okolo účtenky dokazující, že premiérova žena utratila v butiku státní peníze, okolo zakázaného vztahu novinářky Katrine a zejména okolo volebního úspěchu předsedkyně (fiktivní) strany, jež se navzdory všem očekáváním stane první ženou v čele dánské vlády. Představuje inteligentní a kultivovanou ženu, ale o autoritě či pevných názorech bych zatím fakt nemluvil. ()