7500

• USA Flight 7500

Dvojice na svatební cestě, dívka cestující do Tokia, mladý pár chystající se na dobrodružní cestu po Asii, dvojice těsně před rozchodem, přehnaně sebevědomá letuška zamilovaná do pilota – ti všichni nastoupí do letadla do Japonska. Během letu se však na palubě letadla začnou dít podivné věci. Přistane nakonec let 7500 v Japonsku? (oficiálny text distribútora)

Junglista

Mám rád tyhle klaustrofobičtější (skoro)horory a v kombinaci s mým letadlovým koníčkem o to víc. Moje pocity během sledování probíhaly asi takto: jo dobrý, tohle je klasika... hmmmm, co z toho asi bude?... atmosféra stoupá, zatim dobrý... huuuustýýýýýý... WHAT THE FUCK??? (ano, nejdebilnější, nejtrapnější, nejidiotštější a nejzbytečnější závěrečná scéna všech dob). Díky tomu předešlý relativní nadšení šlo do hájíčka zelenýho. Kdybych ovšem neměl rád kombinaci žánru a prostředí, hodnocení by bylo o moc zlejší, takže pane Shimizu, s odřenejma ušima za tři a příště se koukej polepšit nebooo... ()

stration

Celkem slušný snímek z příjemného prostředí klaustrofobních areolinek. Jediný problém vidím bohužel v zde tolik propírané pointě, která je opravdu odfláklá, neoriginální a v tomto případě i poněkud blbá. Jinak se na to koukalo ale velice pěkně, herci nevadili a řemeslná stránka je na vyšší úrovni, než bývá v kraji zvykem. Ovšem za ten konec by zasluhovali scénáristi přes držku. ()

George Stobbart

Medzinárodný let 7500 nie je práve šťastný. Dostane sa do nepríjemnej turbulencie, na palube umrie chlapík ktorý so sebou vláči záhadnú skrinku, no jeho mŕtvola zmizne a zdá sa, že tu cestuje aj niečo navyše. Niečo nadprirodzené... Bolo to síce o kúsok lepšie než 2 roky starý, podobný "Airborne", či thajský "407 Dark Flight", no stále nejde o žiadny zázrak, za ktorý by si skúsený režisér zaslúžil potľapkanie po pleci. Skôr len také neambiciózne béčko, v ktorom je nastrkaných viacero známych ksichtov, naznačených viacero vecí, ale nič moc sa s tým všetkým nedeje. Nehovorím síce, že to bolo zlé, alebo že by som sa veľmi nudil, no ani neviem, čím by ten film mal zaujať. Ale ako taká nenáročná, večerná jednohubka to môže byť. ()

M.i.k.e

možná mám nakoukáno tak málo hororů,nicméně mě ta pointa nijak neurazila,ba naopak za mě byla tím nejlepším z celého filmu.Zbytek je taková nemastná neslaná podívaná,kdy se sem tam něco děje,ale na 80 minut dlouhý film je toho poměrně málo a navzdory stopáži se tak děj místy zbytečně vleče.Ani ta atmosféra není taková jaká by se dala čekat a po hororvé stránce 7500 prakticky nefunguje a nenabizí nic nového...50% ()

Nivenx

Šimizu už při druhém dílu Nenávisti ukázal, že to bylo bez zaujetí acelé takově prkeně natočené. On zkrátka není tak talentovaný režisér, aby vytvořil parádní atmosféru. Navíc v 7500 otřepané téma, které rozhodně nezaujme, slabé zpracování. Celé je to nemastné neslané. Aspoň že stopáž nebyla delší, jinak bych snad nemě sílu dokoukat. 30% ()

• Pôvodne mal film niesť názov Flight 75 a vyjsť 31. augusta 2012. (misterz)
  • Číslo 7500 je tzv. "squawk kód", který vysílá transponder (odpovídač) v letecké dopravě. Kód 7500 označuje "hi-jacking" čili přepadení nebo únos letadla. (Cheeker)