Osmnáctiletá Maruška žije se svým dědečkem Vlastimilem, touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku, jakou zatím zná jen z filmů. Svého vysněného prince skutečně potká. S Markem prožije krásné prázdniny, první milostné dobrodružství, ale také první zklamání... To, že pravá láska nikdy neodkvete, zjišťuje i Maruščin dědeček Vlastimil. Po letech potkává svoji dávnou lásku Libušku. Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. Je to láska s vůní marihuany. Vtipná a svérázná důchodkyně Libuška totiž na stará kolena propadla této léčivé bylině... Honza je Maruščin soused i nejlepší kamarád. Je přistižen svou matkou Zdenou, jak se líbá v autě s mužem. Úspěšná manažerka se však nehodlá smířit se synovou orientací. Rozhodne se ho předělat na „normálního kluka“. To ale přináší jen spoustu komických situací. Aspoň, že Honzův táta Karel má pro syna pochopení. Karel je bývalý ligový fotbalista, dnes už jen údržbář na stadionu. Žije vedle své dominantní manželky život ušlápnutého muže, který se jednou za čas, když je pod vlivem alkoholu, odhodlá k neúspěšné domácí vzpouře... (oficiálny text distribútora)

Pastelka..

Ještě než jsem se začala koukat tak jsem si říkala, zase další český film, který bude stát za ... nic... No asi tak do půlky jsem se velmi slušně bavila, bylo to opravdu vtipné... Až jsme smíchy budili kočky ;-) Omlouvám se za spoilery, kdo neviděl ať dál nečte... Maruška byla až moc důvěřivá, divím se, že se s nikým neporadila, nebo se nikoho nezeptala... Cikán by mi ani nevadil, byl slušnej, ale nemusel kvůli němu děda dostat infarkt, pak do toho taková divná svatba s teplým kamarádem a do toho porod až moc černého chlapečka, ještěže dědeček umřel před štěstím, potom by zemřel z naštvání, až by viděl pravnoučka... A nakonec... jaký vlastně byl konec, to mě může naštvat, když si ho mám sama domyslet... Na závěr nutno dodat, že tam byly vtipné hláška... Nejstarší dealerka v Čechách... Je to tu jako u Kolína, samá rovina... Nebo se mi líbili psí hrdinové, jak si měnili mezi sebou bakterie :-) Nakonec, sice to nestálo úplně za nic, ale byla jsem z toho zklamaná... :-( ()

zekon

Vidět se to určitě dá, taková oddychovka. Ale na prdel si z toho nikdo nesedne. Skvěle natočené, pár velmi dobrých vtipů, jen jsem nepochopil proč ty narážky na Samotáře. ()

iwee23

Zajímavý příběh s několika vynikajícími hereckými výkony (Stašová, Vetchý) a bohužel i klišé, které celý film neskutečně schazuje....i tak na české poměry zajímavý počin! ()

Spike86

Nečekal jsem moc, ale ve výsledku jsem byl velmi příjemně překvapen. Na české poměry opravdu hodně kvalitní film. Není to ani tak námětem/dějem, který kombinuje velmi mnoho střípků - slepotu, homosexualitu, rasismus, první a poslední lásky, volnost, stáří, komedii, drama, psychologii, romantiku, road movie atd. až to působí místy ke konci překombinovaně. Ale to výsledné podání působí opravdu citlivě a je z toho cítit lehkost. A tak jsem se bavil jednotlivými střípky, chvílemi vážně a jindy zase s úsměvem, v doprovodu dobře zvolené hudby. Vynikající výkon ukázala Aneta Krejčíková. 80% ()

Antal89

Film láska je láska je velmi zajímavým náhledem do českých stereotypů v mezilidských vztazích smíchaný poměrně vtipnou pointou do jednoho velkého guláše. Dominantním hrdinou je zde s největší pravděpodobností nevidomá Maruška, vyrůstající bez rodičů u svého dědečka. a která pak má zejména na konci filmu v epilogu hlavní poslední slovo. K ní se připlétá její soused a dobrý kamarád Honza, jenž je homosexuál, který žije se svou příliš se starající matkou a jejím přítelem a nadšeným penziovaným fotbalistou, který jak sám říká už "dělá jen do trávy", což je terč smíchu marihuanou sjeté Libušky, kterou si k sobě do bytu přivede Maruščin dědeček Vlastimil, a která prakticky dokořeňuje absurditu celého děje snímku. Maruška se zamiluje, ale její nápadník se bojí před rodinou ukázat především proto, že je cigán, a dědeček Vlastimil cigány nemá v lásce. Proto Marušce také lže, o tom jak vypadá a vezme ji letní výlet ukradeným trabantem k pramenům Vltavy, kde je jejich milostné vzplanutí dokonano. Celý děj pak dramaticky směřuje do naprosto absurdního konce, který vede k smíchu i nejzarputilejší konzervativce a puritány a jaksi vede k pomylsnému závěru, že život vlastně ani není složitý - to jen my si ho zbytečně komplikujeme. ()

tulen

puvodne jsem chtel dat 4*, ale protoze nesouhlasim s necekane nizkym hodnocenim ostatnich, zvysuju na 5* - a vlastne uz jen pro skvely vykon hlavni predstavitelky to neni nezaslouzene hodnoceni. A v porovnani s jinak vetsinou tristni soucasnou produkci je to kvalitni film. ()

demovka

Konečně vznikl jeden docela slušný český film! Mladá slepá dívka Maruška, žijící jen se svým dědečkem sní o svém princi (andělovi). Ten když konečně přijde, nemá podobu anděla, ale romského chlapce ze sousedství. Vše je krásné do chvíle, kdy vytouženého úžasného Marka spatří dědeček. Srdeční záchvat a Markovi lži o své podobě zapříčiní, že Marek musí odejít. Na cestě již je ale miminko a Maruška musí celou záležitost vyřešit. V sousedství bydlí zhruba stejně starý kamarád, který má odlišnou orientaci a potřebuje zavřít pusu své energické matce, která se rozhodla, že ho z toho dostane správnou dívkou. Koná se svatba a problémy se hrubě, ale řeší. Jenže kdo to klepe na dveře? Příběh není jeden z nejlepších, ale hodnotí se průměrem daleko horší nápady. Herecké výkony těch nejmladších byli nejslabší, až na slepotu hlavní hrdinky jsem jim to všem dokázala věřit. Nejvíce mě potěšili staří známí herci a herečky. Simona Stašová a Eliška Balcerová byli výborné, potěšilo mě, že paní Stašová konečně nemusela přehrávat, ale byla ve své genialitě i trochu normální. ()

P@\/EL

Film, který si plyne v poklidném tempu, čímž rozhodně neoslní, ale na druhou stranu taky neurazí. Několik situací se zde povedlo a já se nad nimi pousmál, nicméně jako komedie mě film nepřesvědčil. V dramatické rovině taky šlo na pár věcech zapracovat. Celkově ovšem vzato, film je dějově pěkně vypointovaný, herecké výkony jsou na vysoké úrovni a lehký komediální nádech je jen k dobru. ()

zeromen

České filmy poslední doby asi 20let fakt nesnáším. Tento jsem si koupil jen kvůli herečce Krejčíkové, která hraje výtečně a navíc jí to sluší. Takovou holku bych bral všema deseti. (ŽIVOT JE KU.VA!!!) ()

teckax

To je tak osvěžující vidět český film o lásce a sexu, kde Macháček nesouloží s Kerekes! Musím říct, že Anetě Krejčíkové tahle role cudné něžné dívky neskutečně sedla, moc se mi líbila. Ae vůbec... všichni byli výborní. ()

pisvejc

Extrémně dojemný a srdcervoucí film, který vám ukáže že v životě nikdy nebude nic perfektní jak si představujete. A ve výsledku zjistíte že i kamarádství je láska. Myslím si že by si každý toto měl pustit už jen pro ponaučení, ale i pro to aby si uvědomil že by měl být šťastný za to co má. ()

petrce

Originalni film, ktery ukazuje zajimavym zpusobem na predsudky v nasi spolecnosti v oblastech homosexuality, rasismu a ohledne konopi. Moc pekne zpracovani tragikomedie a vynikajici herci. ()

VikyPatrik

Viděno na slavnostní předpremiéře. Ten, kdo vyrazí na lidovou komedii o strastech lásky (alá Ženy v pokušení, Muži v naději) bude zklamán. V tomto směru trailerová kampaň klame tělem. Cieslar mě mile překvapil hned v několika směrech. Za prvé velmi jemně a výstižně odvyprávěl příběh dědy a jeho slepé vnučky. Za druhé velmi dobře vybral mladé herce, jejich pasáže byly plné opravdových emocí a to se u, dle slov pana režiséra, letního filmu nevídá. Poslední a veliké plus filmu přináší Petr Nárožný, jehož výkon byl zkrátka skvělý, stejně jako Eliška Balzarová. Ano, někdy to skřípe, ale vesměs je to přebité pevnou rukou režiséra, ktery věděl, jak chce příběh podat. Zkrátka nadprůměr v českých vodách. ()

petruska777

Po shlédnutí traileru k filmu jsem očekávala vtipnou komedii s jednoduchým dějem , ale po shlédnutí musím konstatovat, že trailer byl možná malinko matoucí. Jedná se o velmi pěkně natočenou tragikomedii s mnoha velmi vtipnými momenty a skvělým hereckým obsazením . Moc se mi líbila hlavně Simona Stašová v roli matky a velice mě překvapila Aneta Krejčíková , která byla v roli Marušky více než výborná. Vkusný humor, romantika i prvky tragiky.... mně se to moc líbilo. ()