Sexuálna rekonštrukcia

• Česko Sexuální rekonstrukce (viac)
USA / Francúzsko / Veľká Británia, 2003, 96 min

Rachel Weiszovou můžete znát z filmů jako Sestřička Betty, Mumie, nebo Jak na věc. Paul Rudd si zahrál hlavní roli v Pravidlech moštárny. Oba se teď osudově setkali ve filmu režiséra Neila LaButea s příznačným názvem SEXUÁLNÍ REKONSTRUKCE. Studentka umělecké školy Evelyn hledá vhodný objekt pro své zásadní umělecké dílo, kterým chce zakončit svá studia. Tím objektem má být průměrně vyhlížející muž. Přesně tak vypadá Adam, student, kterého Evelyn potká, jak si přivydělává v muzeu jako hlídač v uniformě. Adam se okamžitě do Evelyn zamiluje a jeden ze způsobů, jak být Evelyn nablízku, je přistoupit na její návrh. Adam se stává objektem šokujícího uměleckého pokusu, který má z něho učinit dokonalého muže. (oficiálny text distribútora)

jajinka

Zajímavý film, mile mě překvapil, pustila jsem ho v televizi, že uvidím... zpočátku to vypadalo na klasickou love story... ale zvrat a konec docela nečekaný.. ()

slunicko2

Názorná demonstrace ženské manipulace. 1) Tedy tak nesympatické hlavní postavy (Adam i Evelyn) aby člověk pohledal. 2) Fyzicky mě zaujal 37letý Frederick Weller (Adamův kamarád Phillip). ()

BobStClar

Film měl moc hezku myšlenku. Herci moc milí a pěknej debil kdo napsal obsah filmu do csfd jako oficiální text distributora, čímž vysral na plac pointu filmu a tudíž nestojí za to jej vůbec sledovat. Kdo tak neučinil, vřele doporučuji. (ale zřejmě zbytečně, páč než se dostanete k mýmu komentáři, je tu spousta dalších co vyklopili to stejný a to je jak kdybych se prokecl že Harry Potter v posledním díle umře). ()

swed

(Ne)romantické drama jako dělané pro všechny cyniky. 4 herci a desítky stránek trefných dialogů mi stačili k tomu, abych se ani na vteřinu nenudil. Komorním zpracováním a pesimistickým pohledem na vývoj vztahů mi film hodně připomněl můj oblíbený "Closer". 8/10 ()

Skip

Jakkoliv souhlasím s tím, co hlásala hlavní hrdinka, způsob, jakým to chtěla ostatním dokázat, je hnusný až téměř zrůdný, takže jsem k ní cítil skoro odpor. Řekl bych, že takové silné téma mohlo být zpracováno lépe. Nicméně si myslím, že je tento film přinejmenším zajímavý. ()

MartinNDL

Velice často v spojkení s tímto dílem čtu nepříznivé kritiky, které film označují za nudný, prázdný, pseudointelektuální. To ale není vůbec pravda. Jedná se o přepracování divadelní hry, tudíž většina záběrů je statická, herci jsou tu de facto jen 4 atd., jenomže ti z Vás, co viděli např. "Na dotek" mi můžou potvrdit, že to nemusí být na škodu. Film se opírá o dvě zásadní věci. První je scénář, který je napsaný velice dobře. Spousta chytrých dialogů, neobsahuje nudné části a má lákavé a vděčné téma (mezilidské vztahy - arogance, přetvářka, upřímnost, povrchnost,...), druhou stejně důležitou stránkou filmu jsou herecké výkony. Kraluje zde Paul Rudd, který je božský, velice dobře ho podporuje Rachel Weiszová. Gretchen Mol a Fred Weller spíše doplňují ústřední dvojici. Velmi pozitivní je pak skutečnost, že film směřuje k perfektní a originální pointě, proto jediným mínusem, který mi trošičku pokazil dojem z jinak vynikajícího snímku, je skutečnost, že jsem se nedokázal ztotožnit s žádnou postavou, každá mi něčím lezla na nervy. Proto jsem byl trošičku odcizený od děje. ()

Aljak

Ach, tá hnusná bezcitná klamárska mrcha! A pritom to vyzeralo po celý čas také úprimné a láskyplné. Až kým nevyšlo najavo, že pre jednu osobu je Láska akurát tak umenie, a to nie hocijaké - ale umenie manipulovať druhými... No keď sa to tak vezme tak prvá hodina filmu bola tak trochu nepochopiteľná a uznávam, že aj dosť nezaujímavá bez akejkoľvek väčšej drámy. Čo však prišlo potom, tak to celú úroveň filmu totálne pozdvihlo a všetko napokon dalo zmysel. Síce to bolo absolútne bezcitné a apatické... Ale v niečom bola predsa len pravda - v tom, že ľudia sú plní predsudkov a často súdia iných podľa vzhľadu. To že je niekto atraktívnejší ako bol predtým, tak to z neho robí v očiach iných automaticky lepšieho človeka. Zaujímavý film. Prvá hodina je síce tak na 2*, ale ten záver som sledoval so zatajeným dychom a napokon bol z toho výborný filmový zážitok plný pravdy o povrchnom zmýšľaní ľudí. ()

Martin741

Hodne, ale fakt hodne precenovany film rezisera Neila La Buteho, za ktoreho najlepsi snimok povazujem Mezi nami muzi, lenze od natocenia toho filmu uplynulo uz vyse 20 rokov, ze jo. Ono ako jo, Paul Rudd je sympatak aj ona bola vyborna a krasna, len svet, v ktorom tato filmova dvojka zije je neuprosny a drsny - ludovo povedane, film komplet zhorel, a nebolo vtedy este ani na vyplaty hercov. Taky je zivot, napokon najlepsim prepadakom je u mna stale kultovy Obcan Kane, k ostatnym filmom som tvrdy. Ten ich vztah o nicom, len kopa vatovo planych plkov, Paul Rudd zasa nie je herecky James Stewart ze jo, a vela sa neda cakat od neho. Toto mozu nadhodnotit len vystudovane filmove teoretiky - elitari, divaci laici odidu s picoidnymi pocitmi. 20 % ()

Tuomi

Lepší 3*, ale stále jen 3*. Ikdyž mě tento film upoutal, tak některé scény byly až přespříliš dlouhé a po několika minutách už nudily. ()

shyster

Pokud bych mohl své hodnocení rozdělit a hodnotit zvlášť prvních 80 minut a zvlášť poslední 15 minutovku, vyšlo by z toho velmi rozdílné hodnocení. První 80 minutovka je prostě sračka. Jestli tyto dialogy fungovali na jeviště, nedokážu posoudit, ale ve filmu vůbec. Jako kdyby je napsala nějaká zamilovaná puberťačka, která chtěla, aby se z určitého chování po břítkém a přínosném dialogu dostali do jiného stavu chování. Jenže jakým způsobem se vždycky do toho jiného stavu dostanou je otřesný a směšný. Samotní herci tomu taky moc nepomáhají a často hrají jako prkna, ne-li jako školní amatérské neherecké divadlo. A pak po útrpných 80 minut přichází na řadu výstava hlavní hrdinky, ve které nás čeká překvapivý zvrat. Zvrat, který jsem vůbec nečekal a který mi malinko vyrazil dech. Herci najednou vědí, jak aspoň hrát a přinejmenší Rachel Weisz se probudila ze svého zimního spánku. Jenže těch závěrečných dobrých 15 minut nespráví tu předešlou 80 minutovou sračku. ()

MA.KI

Tři čtvrtě stopáže ukrutná nuda s nesympatickými postavami, nudnými dialogy i dějem, pointa však neskutečným způsobem vyrazí dech. Po znovunabrání kyslíku je třeba film ocenit aspoň čtyřmi hvězdami, i když většina filmu je skutečně nuda k uzoufání. ()

Silverluv

Príjemné překvapení, od tohohle filmu jsem fakt nečekal, že by mně mohl až tak nadchnout. Začíná to docela nevinně, jako klasická romantická "independent" komedie. Velmi pritažlivá Rachel Weisz se zamiluje do nevzhledného studentíka...co se ale stane potom...uff... ()

Wormboy

Sam neviem,ako to mam ohodnotit.V priebehu sledovania filmu som mal zvlastne pocity, titulni dvaja herci su celkom slusni, katastrofu predstavuje uloha Adamovho frajerskeho kamarata.Vobec som nepochopil,preco by sa mal Adam s niekym takym vobec kamaratit (okrem toho,ze spolu byvali), nehovoriac,ze herec,ktory ho hral bol priserny. Celkovo film je celkom zaujimavou sondou k tomu,ako daleko moze zajst dnesne "umenie" ako ho niektori "umelci" nazyvaju. Ide vsak o skor priemerne natocenu dramu s celkom slusnym napadom,ale asi nic viac... ()

U_S_O

Bol tam vtip, bola tam dráma, bola tam romanca a nakoniec veľký tresk. Film s najväčším zvratom v deji aký som kedy videl. Ten koniec ma proste dostal. (100%) ()

Andre3000

Velmi divný film. Ano, jinak to nedokážu popsat. Skoro celý film se dívate na klasiku plnou hříček mezi dvěma páry a jejich členy. A ke konci přijde takový zvrat, ale mě to zase nějak geniální nepřišlo. Spíše divné, ano přesně to slovo je opravdu tím výstižným. Mám z toho smíšené pocity, ale rozhodně mě to nedostalo. ()

SHI-SHA

Jak já jsem tu Rachel chtěl na konci filmu uškrtit mikrofonem... Jinak zajímavé, velice mi to připomnělo Hard Candy, které jsem viděl asi před měsícem, nicméně s hlavní myšlenkou nesouhlasím a film se mi jako celek protiví. EAT it! ()