Sexuálna rekonštrukcia

• Česko Sexuální rekonstrukce (viac)
USA / Francúzsko / Veľká Británia, 2003, 96 min

Rachel Weiszovou můžete znát z filmů jako Sestřička Betty, Mumie, nebo Jak na věc. Paul Rudd si zahrál hlavní roli v Pravidlech moštárny. Oba se teď osudově setkali ve filmu režiséra Neila LaButea s příznačným názvem SEXUÁLNÍ REKONSTRUKCE. Studentka umělecké školy Evelyn hledá vhodný objekt pro své zásadní umělecké dílo, kterým chce zakončit svá studia. Tím objektem má být průměrně vyhlížející muž. Přesně tak vypadá Adam, student, kterého Evelyn potká, jak si přivydělává v muzeu jako hlídač v uniformě. Adam se okamžitě do Evelyn zamiluje a jeden ze způsobů, jak být Evelyn nablízku, je přistoupit na její návrh. Adam se stává objektem šokujícího uměleckého pokusu, který má z něho učinit dokonalého muže. (oficiálny text distribútora)

Arccos

Hlavne si nenechejte predem prozradit nebo aspon naznacit pointu. I popis zde na csfd je nebezpecny spoiler! Na film se da divat i napodruhe, kdy vidite vse z trochu jineho uhlu. ()

Burrows

Sexuální rekonstrukce / Podoba věci mně byla doporučena jedním kamarádem, který byl naprosto šokován závěrečnou pointou. Mě sice závěrečná fáze do kolen tak nesrazila, nastolila řadu otázek. Kde jsou má umění své hranice? Jaký je vztah mezi uměním a morálkou? Je možné manipulovat člověkem ku svému prospěchu? ()

jafuska

nevím proč, ale tento film mě ničím nezaujal, docela nuda, a taky mě dost vadilo, že do německých titulků šel překlad, který se prostě nedal vůbec přečíst, což je škoda, není to holt žádný skvost, bohužel ()

DJ Kritik

Tak trochu sklamanie, z tohto nevšedného filmu. Dobrý nápad, nevšedný počin, ale nemalo to ten náboj pre pohltenie. Jednoducho niečo tomu chýbalo, aby človek na tento film nezabudol. Vtiahnutie do deja: ** Humor: * Dramatičnosť: ** ()

Queendom

No mohlo mi dojít, že je to adaptace divadelní hry. Nevadí. Každopádně bych rozdělila film na dvě části. Ta první je ukecaná, trochu nudná, ale jednomu je divný, co taková šťabajzna na tom loserovi asi má a vydrží, páč je napnutej. Pak ale přijde jízda v podobě finálního rozuzlení a ten jeden si řekne: týývoe, to je síla. Páč to síla je. Rachel Weisz zahrála mrchu naprosto dokonale a její závěrečnej monolog vás donutí zamyslet se nad tím, jak velkou moc může mít manipulace a odhodlanost, když na druhý straně stojí jako slabší soupeř láska a oddanost. ()

samuelsson

Toto je film podľa môjho gusta. Trošku filozofie, trošku lásky, niečo na štýl Almodovaroho Átame!. Film, po ktorom sa musíte zamyslieť či je naozaj možné to, čo ste práve videli. V tomto prípade či je naozaj možné, že ľudské city a emócie majú nižšiu hodnotu než umenie. Či sa žena môže „hrať“ s mužom, využívať všetky svoje „zbrane“, a potom ho prezentovať ako dizertačnú prácu na univerzite. Že ako radikálne sa muž dokáže kvôli láske zmeniť pre ženu. V praxi to znamená, že ho ponížila, odkopla a ešte za to dostala dobrú známku. Uznávam, že čo sa týka technickej stránky alebo hereckých výkonov film má čo doháňať, ale napriek tomu dávam 5 hviezdičiek, prevažne za scenár. ()

sa_kra

Faktem je, že tenhle film není pro každého- napoprvé jsem pořád tak nějak čekala na to, co z toho bude a konec mne nějak...nedostal. Čím víc o tom filmu ale přemýšlím, tím jsem si více jistá, že se na něj podívám ještě jednou- a vsadím se, že ještě alespoň jednu hvězdičku přihodím. Každopádně Rachel je zde okouzlující a role jí sedla. ()

Merlinousek

Nutno přiznat, že jsem si film stáhl kvůli Rachel W., kterou tajně miluju :). Jsem do ní blázen. Anotace a 72 % mne neodrazovali, tak val to sem a uvidíme! Popravdě taky přiznávám, že první část (3/4) snímku jsem kroutil hlavou, trochu se nudil a čekal "co z toho vypadne", co tím chtěl básník, kurňa, říct?! A ke konci... se to stalo. Přetáčel jsem scénu nazpět a nahrával české titulky (místo anglických), abych se ujistil, jestli jsem to pochopil správně! Krutý. Moc krutý příběh. Hodně mne zasáhl. Fuck off, bitch!! ... Už jen ta představa, že by toho byl někdo schopen. Brrr ... Inu. Díky výkonu Rachel, ucházejícímu Paulovi a hlavně kvůli masakrálnímu konci, který mne bodá ještě teď, musím dát čtyři frčky, jinak bych váhal mezi 2 a 3. Snímek není z kategorie "musím vidět, abych mohl žít", spíše se jedná o kategorii "už si čistím zuby a pořád se k tomu vracím". Ještě dodám, že na výsledném dojmu z díla se značně podílí Vaše vlastní životní zkušenosti. Fest. Buď budete Rachel nenávidět nebo Vám to bude docela jedno. ()

YOGI_BEAR

Ano, to co se stalo na konci snímku mi prostě vyrazilo dech. Pointa na srovnatelné úrovni u takových trháků jako Obvyklí podezřelí nebo třeba šestý smysl. Měl sem chuť tu ženskou zabít. Škoda, že to, co se děje před tímto nestojí za moc. Je to jako divadlo přenesené do interiérů a exteriérů. Scény jsou statické a herci odříkávají dialogy. Vypadat celý snímek jako závěr, dám plný počet. ()

V něčem tam měli pravdu. Třeba v tom, že to, jak vypadáme, asi ovlivňuje i naše chování, nejen to, jak nás vnímají jiní. Taky v tom, že všechno vnímáme subjektivně. Ale Rachel Weisz, ačkoli ji mám ráda, jsem moc nevěřila a postava mladé "umělkyně" se mi úplně zhnusila po onom osudovém přání. Každopádně si to zaslouží celkem slušné hodnocení, tři..tři a půl, kdyby to šlo. ()

Sidon

Obvykle mám konverzačky a filmy založené na psychologickém vývoji postav rád. Tentokrát mě ale film neoslovil. Psychologie postav a jejich vývoj mi připadly nereálné a zápletka přespříliš vykonstruovaná, nebo možná byla psychologie postav reálná až příliš a zápletka přízemní? A možná zatím stojí jen přílišné očekávání... tak jako tak, celkový dojem nedá na víc než slabší průměr. ()

djcremo

Každý si nesie za svoje rozhodnutia a činy následky. Nezávislá a ku koncu surová dráma, postavená na dialógoch a postavách 4 ľudí. Ľahko predvídateľný dej a od začiatku mi bolo jasné, že Rachel Weisz tu bude manipulatívna a až choro pôsobiaca žena. Ale zahrala to fantasticky a s ničím a nikým sa tu nehrala. Zaujímavý nezávislý film s neskutočným koncom. ()

bajahor

Mé hodnocení není nízké kvůli tomu, jak se mi nelíbilo její chování. Ale protože je to nuda...Kecy o ničem, které nechápu, jak mohly na něj zabírat...A konec se dal čekat... ()

jopal

Skoda toho nudneho zaciatku. Zaver ma teda priklincoval, ale vaham, ci zaverecnych par minut ma pravo donutit ma inac nudny film ohodnotit tak vysoko. Ale za pointu, ktoru som este nevidel, zato, ze sme sa totalne sekli vsetci, ked sme nudny zaciatok zle tipovali na klasicky obohrany koniec a snad aj zato, ze tatko to bolo tiez dobre, nechavam tie 4*. 10.2011. Samozrejme po dalsom vzhladnuti "po rokoch" predsa len tu 1 * uberam. 16.6.2017 ()

Borin.P

Mírně předvídatelné, přesto jeden z nejlepších vztahových filmů, co jsem kdy viděl. I když jsem závěr tak nějak očekával, způsob jak chladně je zde vyzobrazeno několik měsíců hlavního hrdiny, mě prostě dostal. Evelynino "umění" mi asi nic neříká. 80% ()

Venceslao90

Průměrná komedie, která ale sází na závěrečné rozuzlení, které obrátí původní dění vzhůru nohama. Nápad byl sice opravdu dobrý, ale šel by určitě zpracovat mnohem lépe. Ve mě to nijak výrazný dojem nezanechalo. 65% ()

Stuck

Život není dle mě umělecká studie Kleopatro.. toto mě rozsekalo svojí bezcitností..že bych přirovnal umění k prachům-vše jde přes mrtvoly ()

jessic

Adaptace divadelní hry, kde je divadelnost dost čitelná. V divadle to možná funguje lépe, i když pokud má i divadelní hra tak nepřirozené dialogy, tak pochybuji. Rachel Weiszová jako konceptuální umělkyně, Paul Rudd jako umaštěný looser, oba dva herce mám ráda, ale tady nebylo co hrát, obě postavy byly strašně ploché. Pro mě pseudofilozofický, tezovitý blábol. ()