Gang nemilosrdných dálničních zabijáků, který zajme mladou dvojici cestující napříč zemí, čeká šokující zjištění - nic totiž není takové, jaké se zdá. Záhy je jasné, že unést psychopatického zabijáka nebyl zrovna ten nejlepší nápad. Nemilosrdný kriminální gang si vezme jako rukojmí párek milenců a odvleče je do sklepa opuštěného domu uprostřed pustiny. Když je ale zajatá dívka zabita, ukáže se, že její přítel rozhodně není bezbranný, a karty se rázem otočí. Členové gangu brzy pochopí, že mají co dočinění s ostříleným zabijákem, který už se postará, aby nikdo z nich nevyvázl živý. (Cinemax)

C0r0ner

Kdo čekal filozofické bádání, se zklamal. Kdo čekal kvalitní scénář, se zklamal. Kdo čekal áčkové zpracování, se zklamal. Kdo čekal dobré herecké výkony, se zklamal. Kdo ale čekal bezduchou řežbu s litry krve a rozsekanými mrtvolami, se rozhodně kurva nezklamal. Na víc než tři hvězdičky to nikdy být nemůže, ale ten čas byl investovaný dobře. 60% ()

maddy

„Nikto nežije“ alebo „s jedným nápadom celým film neutiahneš“. Urobiť v deji z obete vraha a z vrahov obete je síce značne originálny nápad, ale čo z toho keď ostatné zložky filmu ostávajú v zakrvavených vodách slasherského priemeru až podpriemeru. Samotné gore je spracované slušne, ale to už dnes dokáže aj ktorýkoľvek amatérsky počin, takže čo z toho keď krv strieka priam prúdom, ale celému dianiu chýbajú prvky akéhokoľvek napätia alebo stiesnenej atmosféry. Nepridávajú tomu (aj na horor) pomerne slabí herci a hlavne ich otravné správanie, kde som po pol hodine už naozaj všetkým z nich prial tú najkrutejšiu smrť. Nevýrazný strohý záver s Adelaile Clemens už len dotiahne film do znudeného záveru. Luke Evans má síce charizma a s jeho chrapľavým hlasom prirodzene dodáva postave rešpekt, dokonca aj tá krv mu pristane, ale tých 90 minút nemá šancu sám utiahnuť. No One Live ostane len skrz naskrz ťažko priemerným exploitation snímkom so slušnými, ale nič nevynikajúcimi gore efektmi a jedným chabým nápadom, ktorý absolútne nevyužil. V tomto žánri sa točia aj oveľa horšie kúsky, ale od tohto sa rozhodne čakalo viac. CELKOVO: 2* ()

slunicko2

Není komu fandit. 1) Jedinou zápletku filmu prozradí hned text distributora a tak napětí tu žádné není, protože je hned pak jasné, jak to všechno dopadne. 2) Ale je tu 33letý homosexuální Luke Evans (hlavní postava - psychopat), dále pak pěkný Derek Magyar (Flynn - člen gangu, který stále vyvolává konflikty) a pěkný Beau Knapp (nejmladší člen gangu Denny). ()

Flaxik

Tak panáček má problém s děvčaty. Jedna dlouholetá partnerka žárlí na jeho novou známost a nějak se jim nedaří se usmířit. Naštěstí tady máme tlupu vrahounů, kteří ten nešikovně nakonstelovaný milostný trojúhelník vyřeší rázně a nevratně. Bohužel pro ně náš nešťastný Romeo jim za to vůbec není vděčný a tak se do nich pustí po svém, tak jak to umí nejlíp. A že to umí dobře, šikula, léta praxe jsou poznat. Nápad fajnový, provedení opět nic moc, ale pořád stojí za skouknutí. ()

lillien

Praktiky seriového vraha jsou opravdu hodně povedené a bavily by mě mnohem víc, kdybych věděla, co přesně se jeho autorovi v palici honí. Asi jsem se málo soustředila, ale nějak jsem to za celý film nepochopila. Banda kriminálníků, z nichž skutečně No one leaves, je prudce nesympatická, takže jejich úbytek nevyvolává žádné výjimečné rozhořčení. Luke Evans je příliš hezký na to, aby od něj kudla pod vaječníkem bolela, kor když vám u toho s výrazem zaníceného milovníka cosi šeptá do ouška. V tom především spočívá kámen úrazu, protože když mě vrah neděsí a jeho pohnutky k podivnému chování jsou nepříliš dobře vysvětlené, žádné, nebo nepochopitelně krkolomné, zůstává už jen ta exkurze na lidská jatka a to mě vydrží bavit jen na tři hvězdy. S větším hnusákem v hlavní roli se z toho dalo vytřískat i víc. ()

• Na tvorbe filmu sa podieľalo aj WWE Studios a menšiu rolu si v ňom zahrala aj wrestlingová hviezda Brodus Clay. (ČSFD)
  • Film sa natáčal na viacerých miestach v Louisiane v USA. (Laslo)