Na stanici vo Washingtone niekto zastrelil sedem ľudí. Po tomto útoku FBI dostane varovanie, že podobné zverstvá sa budú opakovať každých 24 hodín dovtedy, než im vyplatia sumu 20 miliónov amerických dolárov. Jedinou stopou k dolapeniu vraha je ručne napísaný odkaz, a tak sa zvláštna agentka Margaret Lukas (Natasha Henstridge) obracia na súdneho analytika Parkera Kincaida (Tom Everett Scott). Kincaid je bývalý agent FBI, ktorý odišiel zo služby potom, čo vrah na úteku zaútočil na jeho syna v snahe sa mu pomstiť. Kým pomáha vypátrať ďalšieho maniaka, bojuje vo svojom súkromnom živote so svojou bývalou ženou o to, čo je mu v živote najdrahšie - o svoje deti. (TV Markíza)

PROCESOR

Famózní pan spisovatel Jeferry Deaver by si zasloužil jistě lepší filmový zpracování svého románů. Píše naprosto skvěle a já mám od něj snad všechno, co u nás vyšlo. Snímek na mě působí i přesto, že je poměrně mladý svým pojetím a naprosto bez charismatických herců, jako kdyby byl z osmdesátých let. ()

Phate72

Tento příběh znám od Deavera z knižní podoby a patří mezi mé nejnapínavější knihy, jaké jsem kdy četl, ale toto filmové zpracování je, jak to říct, břitké a osekané tak, že se z něj úplně vytratilo vše, co bylo v knize tak strhující... Herecké výkony velice průměrné, kamera podprůměrná, hudba mizerná. Zde je dokonale vidět, jak snadno lze z vynikajícího knižního díla udělat naprosto béčkový filmový příběh, když ho dostane do rukou nesprávná osoba. Pokud jste Ďáblovu slzu četli, rozhodně na tento film nemá smysl koukat, pokud jste nečetli, raději si přečtěte knihu. ()

LeaFF

I já jsem četla Ďáblovu slzu a musím říct, že Jeffery Deaver je tak trochu psychopat :-) knížka bezesporu vede nad filmovým zpracováním, ovšem ani film není špatný, možná by to chtělo větší rozpočet. Herecky to bylo zahrané slušně. Pro ostatní kritiky - skočte si do knihovny půjčit knížku, s tou budete určitě spokojeni, pokud nejste líný číst. Pak se možná ještě budete rádi koukat v neděli odpoledne :-) ()

Lisabellla

Naprosto standardní kriminálka. Vložit jiné herce, trochu více akce a schématické vypočítavosti, snad o něco méně rádoby dramatických kliček s hloupou muzikou a trochu pozměnit předvídatelný konec a je z toho trhák. Známe to. Hrát tam Angelina Jolie s jiným holywoodským krasavcem ... dostane se to na plátna kin ani nemrkneme. Problém je, že je toho už moc. Kriminální seriály nám lezou pomalu ušima a pak se divíme, že natočit dobrou a zajímavou kriminálku s neotřelým tématem za nízký rozpočet je tolik těžké.. ()

MickeyStuma

Detektivní příběh ve stylu současných krimiseriálů. Neobtěžuje se diváka seznámit s hlavními aktéry příběhu a rovnou skáče do akce. Vyšetřovatelé mají co do činění se šílencem a tak povolají na výpomoc odborníka. Ten kvůli minulosti nejdříve odmítá, ale nakonec se do toho pustí. Jak originální. Stejně tak jako jeho soukromý život. Po rozvodu pečuje o dvě děti, o které jejich matka zažádá o péči. Jak to dopadne je už opravdu klišé. Proč po takové lacinosti tvůrci stále sahají? Že by v tom hráli city vůči dětem? Jenomže je to už poněkud ohrané. Snímek je jinak značně jednoduchý a běží v televizním tempu. Tam v konkurenci nezaostává a skvěle zapadne. Po shlédnutí však záhy upadne v zapomnění. To je už takový TV osud. ()