Na tichom predmestí mestečka Glenview v Ohiu sa stane zločin. Preto jeden z najaktívnejších obyvateľov Evan Trautwig (Ben Stiller), ktorý svoje mesto nadovšetko miluje, sa rozhodne založiť vlastnú domobranu nazvanú Susedská hliadka. Hliadka má na mestečko a jeho obyvateľov dávať pozor, aby doň nevnikol žiaden nekalý živel. Pridajú sa k nej aj traja Evanovi kamaráti, aj keď nemajú také ušľachtilé dôvody ako on. Bob (Vince Vaughn) chce predovšetkým uniknúť rodinnému stereotypu, chce sa zabávať a Susedskú hliadku berie ako dobrú výhovorku na to, ako sa dostať von s chalanmi na pivo a zabaviť sa pri hazardných hrách. Tučného chalana Franklina (Jonah Hill) vyhodili zo školy a tak sa rozhodol, že si splní sen a pridá sa k policajnému zboru. Tam ho ale nezobrali s vysvetlením, že je vražedným maniakom. A tak chce prostredníctvom Susedskej hliadky všetkým a predovšetkým polícii dokázať, čo v ňom je a akú chybu urobila polícia, že ho neprijala do svojich radov. Jamarkus (Richard Ayoade) sa do Glenview práve nasťahoval. Po štrnástich rokoch manželstva sa šťastne rozviedol, čím získal veľa voľného času a nevie, čo s ním. Do Susedskej hliadky sa pridal v nádeji, že im raz zavolá mladá krásna Aziatka a on ju bude musieť zachrániť a obšťastniť. Väčšina členov Susedskú hliadku neberie veľmi vážne. Iba Evan vidí sám seba ako dokonalý mravný vzor pre spoločnosť. Bohužiaľ jeho okolie tento názor nezdieľa a za chrbtom si z neho všetci obyvatelia Glenview uťahujú. Jedného dňa sa ale stane niečo, čím podarená partička bláznivej domobrany všetkým vytrie zrak. Pri jednej z obhliadok mesta narazia na odporných, škaredých mimozemšťanov, ktorí chcú napadnúť našu Zem. A od tohto okamihu je osud ľudstva iba v rukách neohrozenej, smelej a nešikovnej Susedskej hliadky. (TV JOJ)

new4nomaly

Třikrát jsem se od srdce zasmál!!!! Cože, třikrát... Počítal jsem to a nemohl jsem tomu uvěřit. Nevím, jestli je to málo, nebo hodně, ale myslím, že na tak slabej film, jako je tento, je to možná i rekord. Takže lidi, pokud se chcete třikrát zasmát, za skoro dvě stovky, tak toto je ta správná volba. :-) ()

Hookins86

Už jsem si zvykl, že Ben Stiller a Vince Vaughn, točí už jen průměrné komedie a ničeho lepšího už se (asi) nedočkáme. Ještě podotknu, že úsměv na tváři se občas vyskytne, takže to až takovej zevl není. Láčes... ()

MorraEddie

Pro mě skvělá komedie okořeněná o mimozemskou invazi. Nechápu tak nízké hodnocení,už podle obsazení se dá čekat,že sousedská hlídka bude stát na primitivních a sprostých vtipech a žádnou hloubku se v tom hledat nedá. Tahounem filmu je rozhodně Vince a Jonah,kteří ho přece jen posunuli o něco víš. ()

Standey

Nemůžu říct, že by to byl úplný průser, ale bohužel tohle nezachránilo ani slušné herecké obsazení. Pro mě slabší průměr. ()

Kusic

No, docela zklamání. Asi sem očekával moc, když sem viděl na hlavním plakátu Stillera, Vaughna a černouška z IT crowd. Byla to taková blbost, která stavěla hlavně na hlaškách a ty se víceméně trošku dařily. Byly scény, kdy jsem se zasmál, ale bylo jich pramálo a celkově šlo o hodně těžký průměr. ()

MUNRO

S Benem Stillerem to jde z kopce.Po Mistrovském plánu přichází další prapodivnostJednoznačným záchranným bodem téhle zvláštnosti je vynikající a jedinný opravdu vtipně hrající herec Vince Vaughn.Jeho připitomělé výrazy můžu čím dál víc,naopak Ben Stiller mi od Noci v muzeu přijde tak nějak bezduchý.Další z partičky Jonah Hill musí ujít ještě pořádný kus cesty,než se dostane na komediální level dvou výše zmiňovaných borců.Suma sumárum:jedná se o naprosto průměrnou komedii,kde rozdíl mezi vtipnými a trapnými scénami vychází tak 50 na 50.Ne,emzáci do komedií nepatří. ()

Ondrew

Tak tento film je riadny pruser. Jednoznacne ide, dla mojho nazoru, o najhorsi film Bena Stillera, o ostatnych hercoch radsej pomlcim. Cele je to jedna strasna zlatanina, pri ktorej absolutne nepochopim, akym systemom asi tak vznikal scenar. Susedska hliadka, prve sci-fi naznaky (hoci ja som len cumel, ci dobre vidim) a napokon sa z toho vyklubal klasicky pripad typu my proti nim a naopak, skratka nasa mila hliadka je v konecnom dosledku hliadkou mimozemskou a vlastne ani nie velmi susedskou, ehm... Mno, pffff, fakt je to posplietane bez ladu a skladu a nebyt obstojneho hereckeho obsadenia ako takeho, by to u mna s hodnotenim filmu dopadlo este horsie. 30%. ()

Krisslybear

Šialená partia plná šialených ľudí ešte plnejšia šialenejšími hláškami. Áno je to tak 3x slovo ŠIALENE ! Herecké obsadenie a zneškodňovanie mimozemšťan-ou zábavným spôsobom. No čo Vám poviem ! Ja som sa bavil 4* zaslúžené.Snáď, len toľko, že to mohli ukončiť inak v pohode by som zvládol aj The Watch 2 (: Je to vtipné ()

Piccollo22

Film je tak půl napůl. Polovina filmu je zábavná, vtipné scény, které se střídají s nezáživnými pasážemi, někdy až nudnými. Když nebudete vědět na co se podívat, i přesto se podívejte na tento film. ()

MiniRecenze

Z dlouhého roztahaného začátku se to zvrtne v dobrou podívanou....Opravdu začátek je takový nudnější,ale až do chvíle kdy uvidíte "emzáka" snímek dostane nový náboj a jsme svědky solidní podívané.Prvek sci-fi zde spadne snadno nečekaně a opravdu filmu prospěje.Jsme svědky hlášek,černého humoru (scéna se srdcem mě dostala) béčkových kostýmu a efektů.Poslední dva dodatky Vám přímo vadit nebudou.Herecké obsazení po čase překousnete a naopak si hrdiny oblíbíte.Akorát upozorňuji,že se nejedná o komedii pro celou rodinu,vyskytují se tady vulgarismy a je zde i trochu lechtivá scénka. PŘEKVAPENÍ!!! ()

david666

Neočekávál jsem nic mimořádného a ono se mi to splnilo. Furt stejné hlášky, jejichž středobodem je sex, sex, a zase jenom sex. Opakovaný vtip přestává být vtipem. Překvapila však brutalita některých scén a masky mimozemšťanů. ()

ariari

kua ale prečo tam tak kliali? nedalo sa na to pozerať...okamžite sme chytili averziu k Vincemu aj Benovi...blo to také sračkoidne namyslené, nabubralé... sem tam mi pripomínali puberťácke chovanie hormónmi postrašených pardón "chlívákov" na americkej strednej škole. ()

Edgerton

Ben Stiller začíná bejt filmu od filmu čim dál tim větší suchar, kterýmu furt něco vadí a mně to moc nebaví. Naštěstí je tu sympaťák Vince Vaughn a pár slušnejch scén k tomu. Člověk se u toho nudit nebude, pokud nebude čekat moc. ()

CAR0DEJ

Najlepšie v danej kategórii, neváham si pozrieť znova (resp. už tretí krát...) a skvelo sa zabaviť a nechať sa osvietiť. A pozor, lebo emzáci sa môžu vrátiť, preto je lepšie mať Susedskú hliadku stále po ruke ! ()

bonovox

Kvalitné obsadenie ale potenciál je využití minimálne. Poteší záverečná bitka o obchodák a niekoľko podarených fórikov. ()

Etherium

Za tak obrovský rozpočet, a to podotýkam pre komédiu, dostanem len priemernú komédiu, takú jednohubku. Nič mimoriadne, nič prevratné, obyčajný, miestami oplzlý humor a tie bombastické predražené efekty môžem oželieť. Ako tak aspoň herci odviedli svoju prácu. Čo ja viem také akoby nasilu, že máme rozpočet veľký, tak spravme obyčajnú komédiu, dajme tam mega efekty, lebo šak to súčasní diváci žerú a dajme to do kina, nech sú penáze. ()

Scaevola

Vlastně je mi to proti srsti, ale musím konstatovat, že tenhle yankeejský pokus dopadl nad očekávání dobře. Samozřejmě se nelze vyhnout vylučovacím a sexuálním narážkám skoro v každém vtipu, leč výběr hrdinů (rozuměj jejich typů) se povedl a vykreslená nálada znuděného amerického sousedství je ideálně depresivní k interpretaci degenerace: Až by těm emzákům člověk fandil... ()