Subjektiv

Na to, že jsem ze seriálu Kamisama Dolls viděl 9 dílů si po pouhých pát měsících od sledování pamatuji velmi málo děje. Nechybil však můj dlouhodobý paměťový sklad, nýbrž seriál, který rozmělňuje svou už tak dost plytkou fabuli sledem různých velmi otravných vložek, které snad mají za cíl představit společné žití hlavního hrdiny s jeho sestřičkou a interakci s jeho kamarády a prsy jeho zájmu, na kterých se zase kreslíři jednou vyřádili. Efekt jde zřejmě proti záměru tvůrců, protože ukazuje zjednodušenost postav v míře rozsáhlejší než snesitelné. Platí to už pro postavy hlavní a ještě víc pro ty, které jsou z hlediska děje naprosto nepodstatné. +++++ Kyouhei, předurčený od prvního dílu k tomu, aby v průběhu seriálu převzal zodpovědnost, jeho sestra Utai, z jejíhož broconství prýští proud stále stejných pokusů o vtip, Hibino, kozatá odměna, Aki, tragická postava, jejíž osud má ukázat od počátku tušenou temnotu vůdců vesnice, ze které Kyouhei utekl, Kirio, jenž má prohloubit naše zjištění, jak jsou všichni šéfici zkažení... +++++ Ten je dobrý, ten je zlý, pak se ukáže, že je dobrý, zlý je tamten, pak se ukáže, že je to vlastně taky oběť. Tyhle povahové twisty považuji za trapné, neslouží k poznávání komplexních osobností, které těžko soudit, ale k tomu, aby si divák mohl vždy jednoduše říci: "Ahááá, tak proto von/vona je takovej/taková." Nejdříve máme jeden obrázek postavy, pak máme jiný. Oba tupé. Dokoukat jsem to nezvládl. ()

Larky

V jedné vesnici, která skrývá tajemství, který není zas tak tajemné, že by nemohlo být odhaleno, můžou lidé ovládat zvláštní útvary, kterým říkají božské loutky. Bývalý obyvatel této vesnice Kyohei, se odstěhuje, protože mu nevyhovuje tamní život a ovládání panenek ho asi brzo omrzelo. Není mu umožněno zapomenout a vést normální život kvůli dvoum věcem: jednak jeho sestře, která se k němu nastěhuje a jen tak mimochodem ovládá jeho starou loutku a také kvůli řádícímu masovému vrahovi, který rovněž odešel, tedy spíš utekl z vesnice, kde dřív býval i Kyohei...Zápletka sama o sobě v prvních dílech celkem obstojí, později už ale ne, navíc souboje nestojí za nic, čili ani hlavní prvek a totiž fighty a různé další srandičky z loutkami nebaví, tedy aspoň mě ne. Po 5 dílech běžím zase o anime dál. ()

SonGokussj

První díl byl asi nejkvalitnější. Protože toho neodkrývat ještě tak moc negativního, jako díly následující. Posledních 5 episod jsem víceméně jen bez zájmu překlikával, abych věděl cca děj, jinak nemá toto anime co přinést. Odvážím si říct že opravdu nic. 30% ()

adamulefa

Seriál som si pozrel lebo mi učaroval úžasný opening a poravde bol som prekvapený celkom nízkym hodnotením. Dosť tvrdé slová čo čítam komentáre ostatných užívateľov... Ja mám trochu iný názor alebo teda by som aspoň nevidel veci tak nepriaznivo. Seriál beriem ako takú nenáročnú jednohubku, ktorú som mal za dva volnejšie dni zhltnutú. A nenudil som sa ani chvíľu a nemusel som sa prinucovať k tomu aby som si pozrel ďalší diel. Príbeh bol zaujímavý a napínavý takže zisťovať nové veci o našich postavách a "bohoch" na celkom bavilo. Osobne som za netradične poňaté mecha anime s nejakou tou akciou, humorom (miestami na úrovni Káčerova miestami čo ja viem... Superbeasto dajme tomu) , fanservisom a dobre napísanými postavami, ktoré nepochybne korešpondujú s ich predlohami z mangy. NIe vždy to však úplne výde. Tým sa dostávame k veciam čo neboli podľa mňa dosť kóšer. Máme tu "read the manga"/ neúplný koniec čo je rozhodne sklamaním. Funguje takéto niečo vôbec niekedy? Hocikedy?! Animácia tiež nebola nič moc. Hlavne čo sa týka tých CGI mechov... Ich dizajn je v poriadku, je netradičný, čo nie je v poriadku je ich implementovanie do 2D prostredia. Problém mám aj s príbehom, aj keď som povedal, že je zaujímavý a za tým si stojím, mám problém s jeho prezentovaním divákovi. Odkrývanie záhad predstavovanie nových postáv pôsobí zdĺhavo alebo je podané ako z rýchlika a tak to celkovo všetko kulminuje až je z toho v posledných epizódach dosť veľký chaos z ktorého som mal pocit, že nič podstatné sa nevyriešilo. ()

JohnyTrava

Nemám rád mecha. Nemám rád blbé charaktery. Nemám rád, keď to najlepšie (a jediné dobré) zo seriálu je niekde uprostred (a i to je už tradičná zápletka). A čo nemám rád najviac -nekonečnosť a koniec-nekoniec. A tento seriál to obsahoval. Nechal som sa zvábiť vyšším hodnotením a pokúsil sa prekusnúť mnou neobľúbené neduhy. Bohužiaľ, zakusol som príliš a tak pocítil pachuť tohto seriálu. O zvyšnej vate v podobe klišé... to by nebolo až tak zlé, keby sa to malo načo viazať. No všade na okolo sa znáša iba ďalšia vata vypchatých mecha hudobných bábik. Bŕŕŕŕ.... ()

daGGos

Tohle uvedení do světa božských loutek bylo mou maličkostí dlouho opomíjeno, což se nakonec ukázalo jako chyba. Příběh je v něm spíše jen tak nakousnut a i když by se rozhodně z přílišné originality obviňovat nedal, dokáže dostatečně zaujmout a navnadit na další sérii případně mangu (k současnému dni je do angličtiny přeloženo nějakých 14 kapitol, jež anime obsáhne během prvních šesti dílů, takže jedinci nevládnoucí japonštinou si zatím musejí na pokračování nechat zajít chuť). To společně se sympatickými hlavními hrdiny, solidní animací a kvalitním soundtrackem dává vzniknout jednomu z nejpříjemnějších překvapení této sezóny. Souboje samotné však nakonec zůstaly za očekáváním, protože jich je poskrovnu a jednotlivé loutky navíc nedisponují zrovna širokou škálou schopností. Slabší * * * * . ()