Šarmantná stará pani  Albrightová vedie penzión nachádzajúci sa v Novom Anglicku a popri tom sa venuje svojmu hobby.  Tým nie je nič iné, ako zháňať obete pre démona. Démon sa zmocní ich duší a v podobe papierových bábik ich navždy uväzní v bizarnej knihe spomienok starej pani. Nájde sa niekto, kto túto diabolskú lady zastaví? (beso74)

darkrobyk

Démon přijme Ďáblovu výzvu, že získá všechny duše z jednoho malého penzionu. Vezme na sebe podobu staré ženy a večer zaklepe na dveře penzionu. Majitelka, která jej vede se svojí neteří, ochotně starou dámu uvítá a ubytuje ji. Nikdo netuší, koho si do domu pozvali. Démon hraje velmi rafinovanou hru, protože lidské duše se nedají jen tak vzít. Člověk musí dát svoji duši démonovi dobrovolně. Jak se začne ukazovat, není to tak těžké, jak by se zprvu zdálo. Přesto musí být démon občas velmi vynalézavý. Pobaví kniha duší, zajímavý je speciální šicí stroj na získávání duše a nechybí ani krev. Asi nejšťavnatější je vytahování kulky z revolveru. Nejvíce se mi líbila poslední třetina, kdy se musel démon hodně snažit. Celý film je dosti ponurý, převážná část je v polotmě, kdy občas tápete, co vidíte. Na druhou stranu je tu prostor pro fantazii. Uspokojí nejspíš příznivce postarších hororů, protože tenhle vypadá, jako by ho točili v první polovině osmdesátých let, tedy až na pár digitálních efektů. ()