Britský břitký sitcom Life‘s Too Short, jejímž hlavním hrdinou je Warwick Davis, zobrazuje hrdinův "normální" život . Warwick provozuje agenturu pro hledání práce pro lidi malého vzrůstu, jako je on sám, a nejen proto si valnou část práce přenechá. Sekundují mu Ricky Gervais a Stephen Merchant, kteří seriál zároveň režírovali. (JackieBliz)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (5)

Life's Too Short (2011)

Mix prvků z Kanclu (pseudo-dokument, hlavní postava neskutečný sobec) a Komparzu (camea celebrit, hlavní postava se ztrapňuje, sidekick v podobě přihlouplé blondýny), který ale je o lidech malého vzrůstu a humor je ještě o kus cyničtější. Je to ale málo na to, aby to automaticky znamenalo neokoukaný koncept a tak je Life's Too Short sice pořád dobře uchopený britcom, jen se oproti Gervaisovým předchozím seriálům málo odlišuje. Nalákalo mě to ale ke zhlédnutí Willow, když se tu o něm tak mluví. Sice se na to budu muset nějakou dobu odhodlávat (kvůli žánru a Ronu Howardovi), ale jednou bych to vidět chtěl. Silné 3* ()

Episode 1 (2011) (E01)

Jako takhle - potenciál tam je, Liam Neeson pokoušející se o stand-up je legendární a fakt, že si ze sebe Warwick Davis umí udělat srandu (a Gervais taky, ale to už dávno vím), je fajn a jen díky tomu to celé funguje. Jen se obávám toho, že se to nebude mít kam vyvíjet a vtipy se budou jen recyklovat, vzhledem k tomu, že stejně jako v třetí řadě Idiota na cestách Gervaise s Merchantem nejvíce fascinuje Warwickova výška a většinu humoru jsou schopní směřovat na ni, což se brzo okouká. Taky to trochu chytá Komparz vibes a i zde je herecká agentura, camea slavných herců a hlavní postava, která sice spolupracovala se slavnými lidmi, ale nikdo ho nezná. Jsem zvědavý, kam to dospěje, ale hlavně doufám v to, že to někam dospěje. Slabé 4* ()

Episode 2 (2011) (E02)

Je to sice správně cynické a Johnny Depp je zde dobře zasazený, ale i přesto, že Gervais a Merchant vědí co dělají, mě to moc nebere. Tady se ještě víc potvrzuje, že je to mix Kanclu a Komparzu, ze kterých to dokonce vykrádá gagy (třeba ten se smrtelně nemocným dítětem, které je fanda hlavního hrdiny; jen je tu jiné prostředí a víc to (vzhledem k tomu prostředí) vygraduje) a jiné je tu jen obsazení liliputa do hlavní role a gagy na jeho výšku. Chtěl bych, aby se mi to líbilo, zvlášť když si zde ze sebe všichni přítomní umí udělat srandu, ale to by to fakt nesmělo být jedno velké sebevykrádání. Nejvíc mě štve Warwickova asistentka, která je doslova jako Maggie, jen bez emocí a bez charakteru. Slabé 3* ()

Episode 3 (2011) (E03)

Že by to nabralo vlastní směr? Bylo by to super, jelikož ten hybrid Kanclu a Komparzu tu splynul natolik, že dostal vlastní ksicht a bude mít čím se odlišit i přes pár reckylovaných fórů a situací. Hlavně jsem rád za dějovou linii ze spolku malých lidí (nebo jak se jmenuje), jelikož to je něco nového, vážnějšího a Gervais skrze něj ukazuje obě strany mince problémů. Sice dost cynicky, ale já to takhle rád, takže si nestěžuji. 4* ()

Easter Special (2013) (E08)

Stěžejní zápletka okolo Warwicka Davise skončila už v minulém díle, takže se ve speciálu změnil a snaží se pomoct třem vyhořelým celebritám, získat peníze na Willow 2, o kterém Val Kilmer tvrdí, že se připravuje a taky se více věnovat "Nájemným trpaslíkům". Gervais a Merchant se tedy, co se humoru týče, dost krotili a spíš to bylo dobře, jelikož to zapadlo do nálady finále. A ačkoli zde je dost sympatických momentů a bohulibý účel za vším, je to stejné jako celý seriál - recyklace předchozích Gervaisových projektů, akorát o "trpaslících". Pořád dobré, ale okoukané. Silné 3* ()