Komparz

• Veľká Británia Extras
Veľká Británia / USA, (2005–2007), 7 h 24 min (Minutáž: 30–84 min)

Kamera:

Martin Hawkins

Ricky Gervais, Ashley Jensen, Stephen Merchant, Shaun Williamson, Shaun Pye, Katherine Parkinson, Rob Brydon, Ben Stiller, Ross Kemp, Vinnie Jones (viac)

Ricky Gervais v tomto komediálním seriálu ztělesňuje frustrovaného Angličana na prahu čtyřicítky Andyho Millmana, který se marně snaží proniknout na výsluní a proslavit se jako herec.  Není mu nic platné, že většinu dne tráví převlékáním kostýmů, že spěchá z místa na místo a věší se na každého, kdo by mu mohl poradit nebo se za něho přimluvit. Pro Andyho zkrátka role nejsou. Jeho hloupý a namyšlený agent (Stephen Merchant), který ostatně nestojí za nic, ho dokonce přemlouvá, aby si našel jiné zaměstnání, ale Andy se nevzdává. S kolegyní Maggie Jacobsovou (Ashley Jensenová) vymetá alespoň večírky, kde kyne naděje, že se setká s nějakým režisérem, producentem či scenáristou nebo se vnutí do přízně skutečné celebrity. Maggie se přitom snaží najít vhodného manžela... Seriál natočený v americko-britské koprodukci režírovali Stephen Merchant a Ricky Gervais, jako hosté v něm vystupují známí herci, kteří představují sami sebe - např. Kate Winsletová, Patrick Stewart, Samuel L. Jackson, Ben Stiller a další. (oficiálny text distribútora)

H34D

Velmi pěkný a i přes zakomponování celebrit stále skromný a do jisté míry komorní sitcom. Ricky Gervais servíruje trapasy a pěkně vypointované absurdní situace velmi decentním a vlastně i nenápadným způsobem. Nebudete se válet smíchy po celou dobu seriálu, ale když to přijde, stojí to za to. Je to docela inteligentní a nepochybuji o tom, že seriál skutečně vypovídá o komparzistech i celém showbusinessu. škoda, že v první sérii není vše vybroušené, s přibývajícími díly se seriál stává sebejistější a u mě určitě překonává The Office. Nicméně, co se týče upřímné výpovědi o životě (komika), Louie je ještě o kousek výše. 8/10 ()

rawen

génius trapasu Ricky Gervais přichází s nakonec o něco méně zoufalým, rozumnějším charakterem než byl David Brent v The Office, přesto se dočkáme od jeho Andyho Millmana i toho, co dělalo Kancl Kanclem - scén ve kterých se Andy dostává víc a víc do pasti vlastních lží aby vše vyvrcholilo v nehorázně trapnou situaci, ve které je doslova vykoupán až do extrému - kdo viděl R.G. v akci ví... nevím koho z tvůrčí dvojice nakonec napadlo zkusit reality sitcom z prostředí natáčení filmů, dopadlo to nadmíru skvěle, nechápu jak se tvůrcům podařilo překecat slavné herce, aby ze sebe v seriálu udělali naprosté idioty (Ben Stiller (kretén jak se patří), Daniel Radcliffe (a jeho vytahaný kondom), Patrick Stewart (full frontal nudity), Kate Winslet (zvrhlá potrhlá husa), Chris Martin z Coldplay (taky kretén)...) nebo se tam jen mihli (De Niro, Samuel L.Jackson) - ten nadhled se kterým je vše podáno je naprosto osvobozující a osvěžující, skvělý dojem podtrhuje i Andyho parťačka Maggie - prostinká třicátnice, která zkouší proplouvat životem, aby končila ve smyčce svých hloupých chyb a zažitých stereotypů je skvěle podaná a velmi dojemná... nevím jak vám, ale na mě Extras působí ještě vyzrálejším dojmem než Office, první série je neuvěřitelně vtipná, druhá se obsahem stočí jinam, a tvoří narozdíl od první ucelený dějový tok kolem Andyho profesního vzestupu, obě tyto půlky sednou jako p..el na hrnec a já nemůžu než hodnotit vysoko - 9/10 ()

Carlossss

Ricky Gervais a jeho dozajista autobiografický průřez kariérou neúspěšného herce! Je to trošku jiný než Office, ale pořád to má svoje kouzlo a líbí se mi, že Ricky zůstal v roli totálního loosera a přitahovače trapasů, protože tahle role mu sedí dokonale. Když k tomu připočteme skvělého agenta - mimoně a neuvěřitelně blbou kamarádku, máte sitcom jako víno. Velké hvězdy jsou zde vykresleny jako obyčejní lidé s komplexy a lidskými trablemi. Nejvíc mě asi dostala nadržená Kate Winslet v převleku za jeptišku. O té se mi bude zdát ještě hodně dlouho.. Extras není pořad, který by vás sundal ze židle. Je to pořad, který se dokáže dotknout ožehavých témat, jako je genocida, rasismus, homosexualita, skvělým způsobem, který pobaví. Jediné, co sráží kvalitu je časté opakování zápletky a vy vlastně víte, jak to dopadne. Ale stejně se dodíváte do konce... to je právě to kouzlo. ()

Derek

GENIALITA. ricky gervais opat prekonova sam seba a po absolutne brilantnej "the office" na nas vyrukoval s dalsou perlou a to "extras". nesie sa to opat v podobnom duchu ako jeho predchadzajuci pocin takze ocakavajte absolutne sarkasticky a cierno cierny humor pri ktorom sa obcas budete citit samy trapne. co epizoda to perla navyse vzdy vylepsena nejakou megahviezdou ktora sa nestiti spravit srandu sama zo seba (narcis bloom, nadrzany radclife, vulgarna winslet atd). navyse tu mame hlavne trio a to andyho, jeho trochu pomalsiu kamaratku maggie a totalne neschopneho agenta (nechcite vediet ako sa skonci jeho rande s maggie), ktori vam urcite prirastu srdcu priebehom zatial iba dvoch serii. dufam ze sa ricky pochlapi a vyprodukuje aj tretiu seriu (narozdiel od office kde zostal len pri dvoch) ktora pojde kvalitativne opat nahor. no uz som videl aj xmas special a je to podobne ako v office bomba. z andyho sa stane comu sa na zaciatku vyhybal a klesne az na same dno (neviem ci to v csr bude pochopitelne, lebo vela vtipov sa toci okolo anglickych realii). no a na konci som mal slzy na krajicku a andyho vypoved som si pustil uz minimalne 10 krat. odporucam vsetkymi desiatimi!!! btw ak to mate na dvd, tak si pozrite bonus "tapping nigel" to je totalna haluz a vnom uvidite ze ricky je v podstate velkym dietatom:-) ()

novoten

1. série - 85% - Elegantní boj s věčnými nástrahami trapnosti. Ricky Gervais se mi dodnes nějakou záhadou téměř úplně vyhýbal, o to zvědavější jsem byl na jeho milovaný počin, protkaný plejádou známých tváří. A protože ona plejáda v sobě skrývá třeba Kate Winslet nebo Patricka Stewarta, jenom nevěřícně zírám, jak vděčným zdrojem může být koncept, kde si ze sebe "jen" někdo rád udělá srandu. Byť se ve výsledku jedná primárně jen o za sebe poskládané jednohubky, ve většině případů fungují více než utěšeně a jako instantní dobrá nálada. 2. série - 70% - Krok dolů jde paradoxně na vrub dlouhodobé linky. Přihrávačovo trápení bylo působivější v rovině vymodlených štěků, raketová cesta ke slávě v podobě banálního sitcomu se rychle přejí a byť po dramatické stránce funguje a Gervais má co hrát, není to ono. Druhou vadou je také skutečnost, že se zveličuje to, co diváky očividně bavilo minule, tedy Maggie a její dar dostat nejlepšího kamaráda do té nejnemožnější situace a pomocí své bezelstnosti ho v ní ještě vymáchat. A to mi trochu vadí, protože její inteligence klesá až příliš strmě, stejně jako Darrenova schopnost zařídit byť tu nejjednodušší maličkost. Linek založených na tom, že je Andy v problémech, protože ho do nich nechtěně nastrčili blízcí, je tak až moc a zrovna to je druh humoru, který mi moc vtipný nepřijde. Mrzí mě to dost, protože hosté jsou snad ještě lepší než minule a zejména Daniel Radcliffe sází jednu vtipnou nemožnost za druhou. The Extra Special Series Finale - 80% - Něco mi říká, že právě tohle je ten směr, kterým chtěl vždycky hlavní tvůrce běžet. Na místo jisté sebereflexe, na pointy o tom, že peníze ani sláva vám nenahradí pocit přátelství. Ve veskrze britské náladě jsou i scény opatrně zavánějící patosem čistě civilní a přesto až překvapivě dojemné. Chápu sice, že pro diváky, kteří si přišli pro obvyklou dávku celebrit, jen ve větším balení, musí podobně niterný přístup být krutým vystřízlivěním, já mám ale vážná finále komediálních počinů dlouhodobě rád. ()

• Ve speciální vánoční epizodě stojí před restaurací "fanoušek", kterému Andy Millman (Ricky Gervais) vnucuje autogram. Tím není nikdo jiný než Karl Pilkington, se kterým dělal Ricky, společně se Stephenem Merchantem, rádiový podcast „The Ricky Gervais Show“ a který byl pak převeden do kreslené seriálové podoby. (DJDVD)
  • Jude Law se měl objevit v jedné z epizod seriálu, ale na poslední chvíli z toho vycouval. Následně se tvůrci Gervais a Merchant pokoušeli neúspěšně kontaktovat Leonarda DiCapria, aby ho nahradil. (HappySmile)
  • Každá epizoda nese pojmenování po celebritě. (J*A*M*A*L)