James Furlong je posledním z dlouhé řady Furlongových, z nichž každý je požehnán, nebo proklet nějakou nadpřirozenou schopností. James touží odhalit tu svoji, ale jeho pokusy vedou jen ke smrti někoho v rodině. Jako desetiletý osiří. Je odeslán do nápravné školy, kde je nemilosrdně šikanován. Když však začne jeho trýznitele ničit záhadná nemoc, James pochopí hrozivou povahu svých schopností a uteče. Po letech na něj ve srubu hluboko v lesích narazí devatenáctiletá Mae, která je na útěku z nemocnice. James se bojí, že dívce ublíží, ale Mae nemá z vlídného a nevinného cizince strach. Vášnivý románek zavede Jamese na cestu zpátky do civilizace a nakonec i ke konfrontaci s Liamem, který jako jediný přežil tragédii v nápravné škole. (Academia Film Olomouc)

MartinezZ

Zasloužilo by si to i víc, ale nevyužité schopnosti Jamese ve filmu chyběly. Nemám na mysli nějaké superhrdinské drama, to ani v nejmenším, ale vše okolo Jamese je odvyprávěno hned na začátku a zbytek je tak nějak odvyprávěn narychlo. Přes délku filmu tomu vyprávění prostě část příběhu, která by diváka posunula hlouběji do děje, chybí. Po zkouknutí jsem měl pocit, že jsem viděl trailer s velice zajímavým nápadem. ()

Mia...

Přijde mi to velmi originální a nápadité .. nějakýmsi jakýmsi zvláštním způsobem mě to do sebe vtáhlo a já se zaujatě dívala. Začátek byl takový, že jsem přemýšlela, zda to nemám vypnout. Ovšem, přemohla jsem se a po chvíli bych to už vypnout nedokázala. Dostalo mě to svou nápaditostí. Neříkám, že je to úchvatné a dokonalé. To ani náhodou ani nehodou. Však je to zajímavé a zvláštní tím lepším způsobem. ()

Dzeyna

Podle mě hodně povedený snímek. Ano a opravdu odpovídá zařazení do fantasy všemi aspekty. Dva hlavní hrdinové jsou naprosto úžasní a dokonale se vžili do svých rolí. Hodně příjemná atmosféra i když s nádechy dramatu. Možná bych to brala i o půl hoďky delší, jelikož mě to opravdu bavilo. Sice mám výtky na některé přefantazírované scény, ale to se dá přežít. Podle mě je to tady podhodnocené a to alespoň o 9%. Kdo má rád trochu fantazie, ponuré ale zároveň místy romantické atmosféry, můžu jenom doporučit. ()

rikitiki

Taková roztomilá pohádka na dobrou noc, u které sice nejpozději od setkání kluka s holkou víme, jak dopadne, ale dá se to. Když tedy překousneme, že mladík žije deset let v lese hned vedle sanatoria a nikdo si ho nikdy nevšiml a povícero takových nesmyslů. SHRNUTÍ: Prokletí může být i darem, když se na něj dokážeš podívat jiným úhlem pohledu. ()

Fr

,,V KAŽDÉ RODINĚ SE NĚCO DĚDÍ. AŤ UŽ JE TO DOBRÉ, NEBO ŠPATNÉ, VŠICHNI NĚCO DĚDÍME. ALERGIE, SLABÝ ZRAK, VELKÉ NOSY, NEBO RAKOVINU....“ /// Ba ba, stejně tak každá rodina má svý tajemství. Třeba ta Furlongova – prokletý schopnosti...... Můj milý deníčku. Právě jsem objevila úžasnýho lesního muže. Není upír (ani Tarzan), žere sovy, veverky – a vůbec tak nějak má rád přírodu a zřejmě i mě. Toužebně na mě civí a vůbec mu nevadí, že to mám ,,zapár“..... Ty krávo – tak tohle sem nečekal! Adolescenti v lese, povídaj si, jsou si bližší a bližší a.... (nech tu ruku v klidu hajzle!) - já bych řekl, že to není třeba víc pitvat. Srdéčko mladého romantika vlhne (a je to vůbec srdce?) a já jdu, páč tenhle zázrak je tak pro ty vo 30 let mladší. Teen romantická hříčka plná zázraků a smrti. A zázraků a lásky. A zázraků a ..... přitom to tak dobře začalo! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kdykoliv pomyslím na sex - oslepnu. 2.) Nevím, jestli je lepší mít po tatínkovi velkej nos nebo po mamince rakovinu. 3.) Thx za titule ,,alyssa18“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()