Johnny Warricker je dlouholetý agent ve službách MI5. Po smrti jeho šéfa se objeví záhadná složka ohrožující stabilitu celé organizace. Johnny se pro nalezení pravdy musí vzdát své identity.
Ve špionážním dramatu zasazeném do Londýna a Cambridge vystupuje Johnny Worricker, dlouholetý agent ve službách MI5. Po smrti jeho šéfa a přítele v jedné osobě Benecta Barona je objevena záhadná složka ohrožující stabilitu celé organizace. Zdánlivě náhodné seznamování se sousedkou, politickou aktivistkou Nany Perpanovou, jde podezřele dobře. Johnny je nejdříve donucen odejít z práce. Později se pro pravdu vzdá i vlastní identity. (HBO Europe)

sigf07

Obsaďte Billa Nightyho a můžete si být jisti, že každá scéna, ve které se objeví, bude působivá. Dokonce i ta, kdy ve které prostě jen prochází chodbou. Jeho nečitelný výraz v obličeji, doprovod klavírní hudby… dokonce i když pak zjistíte, že si jen šel vybrat poštovní schránku, úplně litovat nebudete. Jsem si jistý, že tvůrci přesně takto uvažovali. Když se tato v podstatě nadbytečná scéna objevila poprvé, říkal jsem si, že je to v pořádku a byla by chyba, kdyby této Nightyho stylovosti tvůrci nevyužili. Asi osmé opakování je však již důkazem odporné vypočítavosti autorů, kteří potřebují něčím vyplnit nudné pasáže. V tomto případě by se možná i dalo říct, že potřebovali vyplnit nudný film. ()

Beastmaster4 odpad!

Tuhle srajdu myslel někdo vážně? Bože! Nalákat mě na jména jako Rachel Weisz a Bill Nighy a pak mě chtít 99 minut mučit, tak to ne! Po 35 minutách jsem se bohudík osvobodil. Takhle nudnej a ukecanej film jsem dlouho neviděl. Člověk sice nečeká od všeho skvost, ale když po deseti minutách nedokáže soustředit pozornost na děj, protože krom několika bezduchejch keců se na obrazovce nic neděje, tak si řekne "snad se to rozjede". Bohužel nerozjede, pořád se to plouží ve svým nudným duchu. Herci z filmů jako MUMIE, UNDERWORLD nebo HARRY POTTER v agonii se zmítajícím pokusu na thriller, tomu říkám o fous vedle. Někdo dost přecenil svoje schopnosti....snad David Hare nehodlá v podobným stylu pokračovat...vlastně jak tak koukám, co natočil, tak by mohl raději přestat režírovat úplně ;) ()

Untentrauer

Je to velmi povedený špionský film spíše pro ženy. Děj je zdánlivě zmatený. Je občas i těžší domyslet si o čem se to baví, protože používají často dvojsmysly, ale jako celek je to příjemný pohodový film. Moc se mi líbí absence násilí, zápletka je také zajímavá a k tomu všemu vyzdvihuji herecké výkony a atmosféru. Je to takový sympatický film. ()

subic

Miluju Rachel a proto je mé hodnocení neobjektivní. Bill jako analytik MI5 v agentském filmu, kde nepadne jediný výstřel. Od samého začátku se to točí kolem jedné složky, kterou si vezme domů k prostudování. Gambon jako jeho šéf, kterého kvůli té složce zabijou, a Fiennes jako intrikánský premiér, jaké jiné obsazení si víc přát? Pro televizi skvělé. 75% ()

Tryskomyš

Ač tento film není zrovna žádná Bondovka, je opravdu zručně natočený. Neboť, i když je to o kontrašpionáži, což jsou všeobecně nezáživné filmy, kupodivu se dá na to celkem dobře dívat bez touhy vypnout to v polovině. Dobří herci, samozřejmě trochu romantiky a lásky. 55%. Jsem zvědavá na další díl Johnny Worricker: Turks a Caicos. ()

• Scenárista a režisér David Hare mal ako reakciu na ohlasy filmu v zálohe hneď celú trilógiu. (U_S_O)