Toňa a Paquita bydlí a pracují jako služebné u aristokratické rodiny Gonzales-Duboisových v Panamě. Po dlouhou dobu s nimi rodina zachází jak s onucemi a špatně je platí. Pohár jejich trpělivosti pomalu přetéká, zneužívání a nulový respekt rodiny již nehodlají snášet. Zatímco panstvo plánuje odjezd na nákupní víkend do Miami, Toňa a Paquita uskuteční vlastní plán, Gonzáles-Duboisovi zajmou ve vlastním domě a požadují velké výkupné. Po sérii výslechů a zesměšňování je odhaleno nečekané rodinné tajemství - domácnost Gonzáles-Duboisových je přes okázalé vystupování bankrot. Vše co mají jsou pouze dluhy. Ale Toňa s Paquitou zašli už příliš daleko, z tohoto bodu není návratu... (HBO Europe)

freddy

S Panamou jsem se ve filmu setkal pouze jednou, a to sice díky filmu "Agent z Panamy", u nějž si ale nejsem vůbec jistý, jestli se vůbec v Panamě natáčel, ale rozhodně se tam odehrával skoro celý děj. Proto jsem byl velice zvědavý na panamský film "Šance". A jsem rád, že film jako takový příliš nezklamal, naopak by se spíše dalo říci, že i mírně příjemně překvapil. Po dějové stránce to byl lehce stravitelný film, u kterého netřeba přemýšlet, po stránce herecké film skrz naskrz průměrný, kdy nikdo vyloženě nevyčníval, ale ani nekazil. A co je hlavní a u komedie asi to nejpodstatnější, nechyběly zde scény, u nichž jsem se královsky pobavil. Například scéna s uražením zubů za pomoci kulečníku nebo scéna s přerážením nosů byly hodně vtipné, stejně jako scéna prohlížení kamerového záznamu v obchodě a následný rozhovor v kavárně: "Moje dcery jsou děvky, můj manžel má sex s naším zahradníkem, já jsem 40letá ženská závislá na finanční pomoci od rodičů a můj syn bude potřebovat hromady psychologů, aby se srovnal se vším, co viděl." "No, mohlo to být i horší." "Vážně? A co mohlo být horší než je tohle všechno?" "No... Taky jste se nic z toho nemusela dozvědět." Myslím, že není víc co dodat, po komediální stránce je tenhle film povedený a o to zde jde především. Celkově tedy uděluji lepší tři hvězdy. ()

Icefist

Tak si můžu odškrtnout na pomyslnym seznamu, že už jsem viděl film z Panamy. Ovšem vzápětí dodávám, že nechci nikdy víc. Má to bejt komedie, ale i vzhledem k zemi původu jsem z toho měl pocit telenovely. Zápletka nic moc, díry ve scénáři, herecké výkony takové, že možná i já se spolužáky jsme v sextě na gymplu odehráli divadelní představení líp a to vše proložené hudbou à la Eva a Vašek. Zaujaly mě tu jen dva momenty: a) lustr, b) viz oblíbená část. Gratuluji všem, kdo tohle nemusel vidět. 30 % Oblíbená část- prohlížení videokazety v obchodě ()

Naki

Překvapivě velmi vtipný film, který mě svou kvalitou příjemně překvapil. Dobře vymyšlený příběh se dvěma služkami, které se nebojí postavit se svým zaměstnavatelům a pěkně násilně si říct o peníze. Dokonce se i pojistili před policií a mřížemi jedním velmi kvalitním videem.. :D ()

Hollohlaway

Jako ochutnávka jihoamerický filmografie to nebylo zlý. Několikrát jsem se zasmál, protože člověk prostě musel těm služkám fandit. Je to spíš televizní formát, a na filmu je to znát, ale neotřelý prostředí a celkem zajímavej scénář stačily v pohodě na 50%. ()