Brain, The

(TV film)
všetky plagáty

Řídí všechny naše životní funkce, pocity a myšlení. Dává nám možnost uvědomovat si své vlastní já. Díky němu je každý z nás jedinečnou osobností. Lidský mozek. Díky neustále se rozvíjejícím technologiím jsme se za posledních pár let dozvěděli o činnosti nejsložitějšího lidského orgánu mnohem více než za poslední půlstoletí. Dokumentární snímek Mozek natočený pro History Channel odhaluje nejzajímavější aspekty lidské mysli. Jak funguje paměť a jak vypadají její extrémní podoby? Kde se odehrává proces rozhodování a jak se projevují lidské instinkty? Ve filmu se diváci a divačky mohou dozvědět například to, jak probíhá vojenský výcvik, kde vojáci trénují reflexy, soustředění a učí se dokonale ovládat svoji mysl. Uvidíte tu ale i ty, kteří představují morální dno společnosti – sériové vrahy a psychopaty, jejichž mysl fascinuje vědce od nepaměti. Mají snad jejich mozky něco společného? Snímek se však snaží odhalit i další záhady. Zajímá vás, co se děje v našem mozku při orgasmu, jak funguje proces rozhodování ve vrcholovém sportu nebo snad zda existují média? Dokument využívá skutečných případů i digitálních technologií, aby dokázal, jak neuvěřitelný je tento orgán. (Academia Film Olomouc)