Lawson Russell je právník, jenž slavil úspěch obhajováním bohatých lidí, kteří nemuseli být za každou cenu nevinní. Při procesu s Thurmanem Parksem už ale nedokáže pokrytecky hájit vraha a rozhodne se na čas odejít. Potká staršího spisovatele Marlowa, který mu dá přečíst svůj vynikající thrillerový příběh, v němž chybí pouze posledních šest stran. Když Marlowa najdou druhý den mrtvého, Russell se rozhodne knihu dokončit a vydat ji jako svou vlastní. Zanedlouho se objeví detektiv Dubose, který zjistil, že vraždy, popsané v knize, se skutečně odehrály. (oficiálny text distribútora)

PamelaJJK

Podle mě vcelku kvalitní nadprůměrný krimi thriller s vynikajícím Goodingem Jr. v hlavní roli. Docela bych se přimlouval za dvě věci. Za lepší hodnocení zde a pak za kvalitně zafinancovaný remake, protože námět je to velice zajímavý a poutavý a já jsem se ani chvíli nenudil, ač i zde bylo pár předvídatelných okamžiků. V kterém filmu dnes nejsou, že??? ()

Faye

Podrazil v soudní síni svého klienta. „neměl se usmívat“, za což mu byla doživotně odebrána právnická licence, „morálka je drahý luxus“. Takže se živí rybařením a pokouší se napsat knihu, jenže „psaní je těžká věc“ a najednou drží v rukou brilantní rukopis, jehož autor náhle zemřel. Tak proč si ho nenechat, nevydat ho pod svým jménem a vychutnat si úspěch. Taková šťastná náhoda. A o to větší překvapení, když zjistí, že je autorem knihy, která je něco mnohem víc než dobře napsaná beletrie. ()

Rudyamon

Docela dobrý film i když lze říct, že s tím skvělým námětem se dal udělat podstatně nadupanější příběh. Právník Lawson Russell (Cuba Gooding Jr.) si u procesu s vrahem Parksem uvedomí, že hájí zlo proti dobru a rozhodne se nenechat to tak. Za své rozhodnutí zaplatí ztrátou právnické praxe. To mu sice, ač se o tom dozví až později, zachrání život, ale jen proto aby se dostal do ještě větších problémů. Setká se s postarším spisovatelem, který mu dá přečíst svůj román. Na druhý den je ale mrtvý a Russel vydá román jak svůj a slaví velké úspěchy. Až do dne, kdy se zjistí, že vraždy právníků odehrávající se v knize, jsou do posledního detajlu přesnou kopií skutečných vražd. Cuba Gooding je jako právník a následně světová celebrita poměrně přesvědčivý, ale určitou šťávu dodal filmu až policajt Dubose (Tom Berenger) se svými manýry a hláškami. Jinak není ale tento film ani dobrý ani špatný, takový docela dobře koukatelný průměr na nic neočekávající oddech. ()

Mikakel

Přijde mi to jako příběh například ze seriálu Věřte, nevěřte, kde muž který kopíruje cizí myšlenku a díky tomu si přijde na HODNĚ VELKÉ PENÍZE a stane se HODNĚ SLAVNÝM, a nakonec dopadne špatně. Ale co se týká filmu, tak si myslím že se opravdu povedl! Od celkem matného začátku po dost akční konec,napínaví děj je v tomto filmu rutinou. ()

gabin(a)

Nebylo to špatné, ale mohlo to být dááááleko lepší, nebudu psát v čem, poněvadž bych mohla něco prozradit. Ale nebylo mi líto ztraceného času a to se počítá. Dobrá detektivka, jenže na rozdíl od těch vynikajících, které můžete vidět znovu, i když už všechno víte (např. Gabinovky, Čínská čtvrť), tuhle podruhé vidět nemusím. ()

• Natáčení filmu probíhalo v USA ve městech New Orleans, Key West a Los Angeles. (GASTON73)