Bláznivo / Krásne

• Česko Šílená / Krásný (viac)

Nicole je problémové děvče z bohaté rodiny. Carlos je kluk z latinsko-amerického předměstí. Chodí na stejnou střední školu, ale zatímco Nicole jen tak životem pro proplouvá a své deprese utápí v alkoholu a bezcílném poflakování s kamarádkou, Carlos má před sebou jasný cíl. Chce jít na námořní akademii a chce se stát pilotem vzdušných sil námořnictva. Nicole se nápadně hezký Carlos zalíbí a rozhodne se, že ho získá. Neustále mu nadbíhá, až se jí to nakonec podaří. Rozmar rozmazlené holky má ovšem překvapivý výsledek. Nicole zjišťuje ke svému překvapení, že se poprvé v životě skutečně zamilovala. Mezi oběma vznikne romantický milostný vztah, ale Carlosova rodina ohrnuje nad bílou bohatou holkou s nevalnou pověstí noc. Carlosova přísná matka dá Nicole jasně najevo, že do jejich komunity nepatří. Carlos zjistí, že Nicolin otec Tom Oakley je významný politik. Ten nabídne talentovanému chlapci pomoc a podporu při studiu na akademii. Zároveň ho však varuje, jeho dcera je destruktivní osobnost se sebevražednými sklony, závislá na alkoholu. Žádá ho, aby se s Nicole rozešel, jinak ho zničí. Carlos nakonec nátlaku z obou stran podlehne. Je však možné vzdát se opravdové lásky? (oficiálny text distribútora)

Lazio

Původně jsem od filmu nic moc nečekal, ale..... Nejvíc mě asi dostala Nicole, skvěle zahraná postava holky, která už od života nic nečeká, na všechno kašle a najednou má proč žít. Nehodnotím 5* jenom kvuli ní, ale nebýt Kirsten Dunst, film by hodně ztratil. ()

JohnTheOne

Ač to podle názvu vypadá na další romantickou hovadinu přes kopírák, není tomu tak a tenhle film mě kupodivu bavil. Určitých klišé se sice neubránil, ale i tak je to celkem slušná oddychová podívaná. ()

MIHLIK

Jé mám rád tyto zamilovaný filmy a taky Kirsten se mi líbí, pěknej film kterej sem kdysi viděl na HBO a moc se mi tenkrát líbil... a hlavně mám rád Kirsti. ()

Lucyane

Lepší 3*.Tento snímek zaujme, není úplně typickým romantickým dílem a má příjemné obsazení. Zaměření se na život a co od něj každý očekává je pozitivním prvkem scénáře;-) ()

VLAN

Film který se odehrává na střední škole, hlavně příběh Nicol jejíž otec je senátor a její macecha jí nemá moc v lásce. Jenže, potká kluka z chudé čtvrti jménem Carlos a její život se rázem změní... ()

malyLibor

Tenhle film mne prostě dostal. Málokdy člověk vidí tak civilně natočený film o střetu, nebo spíše setkání a pochopení dvou tak odlišných světů... a moc děkuji tvůrcům za happy end.... tenhle krásný film si jej určitě zasloužil.... A Kirsten Dunst a Taryn Manning se asi stávají mými oblíbenými herečkami. For ever. ()

Alexis

Ani bezprostřední herecký výkon půvabné Kirsten Dunst mě nepřesvědčí, abych Crazy/Beautiful hodnotil nadprůměrně. Brání tomu veskrze laciný scénář. Nijak objevný milostný vztah mezi rozdílnými povahami chtěli tvůrci ozvláštnit jejich rozdílným sociálním statutem, ale nejen, že se nevyhnuli tradičním klišé (kongresmanova dcera je přirozeně znuděná, rozmazlená, s destruktivními sklony a nefunkčním rodinným zázemím X chlapec z komunity chudých mexických přistěhovalců je naopak nadaný, ambiciózní a čestný), navíc konflikt, vyplývající z různých sociálních poměrů obou milenců, je značně povrchní a jeho řešení jednoduché s nulovou vypovídací hodnotou ve „všichni se pojďme obejmout“ stylu. Na kvalitu zde vzpomínaného DC bych nespoléhal, podle uncut scenes na DVD to nevypadalo, že by měl režisér ještě co říct. Těžko se dá mluvit o nějaké výrazné chemii mezi oběma hrdiny, Jay Hernandez je nudný patron, za což může nejen scénář, ale i jeho unylí herecký projev. Naopak Kirsten je nespoutaně přirozená a rozevlátá, s nádherným tělem, až se celý jejich milostný vztah stává podezřelý.__________Kirsten Dunst pro mě zůstává nadále velkou neznámou - někdy ji nemůžu vystát (Spider-man, Bravo Girls), jindy mi přijde jako velice nadaná herečka s obrovským sex-appealem (Virgin Suicides, Eternal Sunshine of the Spotless Mind) ()

FireFox

Jo. Díkybohu se nekonalo klišovité zpodobnění zlaté americké školní mládeže typu Beverly Hills, což zvyšuje věrohodnost příběhu, který se celou dobu statečně drží v realistické podobě. Kirsten moc nemusím, ale docela jí to sedlo. Hernandeze neznám, no, je dostatečně sladkej. Dávám tři a půl hvězdy plus půl hvězdy za opravdu skvělou hudbu. ()

fojťan

Životní výkon Kirsten Dunst, který už bohužel nikdy nedokázala zopakovat. Podceňovaný film, jedno z nejlepších romantických dramat poslední dekády. ()

Sejkorka

Čekal jsem to horší, ale naštěstí Nicole nebyla zas tak šílená a člověk nakonec pochopil její výstřelky. Její hrozná macecha jí moc nepomohla a já se jí pomstil tím, že jsem si její představitelku Lucindu Jenney spletl s Naomi Watts. Ostatní protagonisté kromě stabilní Kisten Dunst v hlavní roli (a pachatelky, proč jsem skrzevá filmografii tento film shlédl) nestojí za řeč. Hezouna Jay Hernandeze v roli Carlose jsem viděl poprvé. Ze zajímavostí vyplývá, byť se tváří jako Mexičan. že neumí kváknout španělsky a tak se učil roli v této řeči foneticky. ()