William a Kate: Kráľovský príbeh lásky je príbehom milostného vzťahu princa Williama, druhého v rade následníkov britského kráľovského trónu, a Kate Middletonovej, dcéry príslušníkov vyššej strednej vrstvy. William a Kate sa stretávajú na škole svätého Andreja v prvom ročníku uznávanej univerzity v Škótsku, kde bývajú na rovnakom internáte, obaja so zameraním na rovnaké predmety. Kým randili každý s niekým iným, stali sa z nich blízki priatelia, no veci sa začali meniť až na charitatívnej akcii, na ktorej predvádzala Kate priehľadné šaty, Wiliam ostal ohromený a odvtedy ju začal vnímať inými očami. Film opisuje radosti a strasti ich osemročného vzťahu, ktorý bol komplikovaný tlakom spoločnosti a médií. William bol rozhodnutý nespraviť rovnakú chybu ako jeho otec Charles, ktorý sa vzdal ženy, ktorú miloval, Camilly Parker Bowlesovou a oženil sa s Dianou Spencerovou, aristokratkou, ktorú mu vybrala jeho rodina. V rovnakom čase sa Kate Middletonová musela rozhodnúť, či je ochotná vzdať sa slobody a žiť ako princezná pod prísnych drobnohľadom a v intenzívnej, neutíchajúcej publicite, ktorá zničila Diane život. Potom, ako sa k sebe vrátili po vážnom rozchode, oznamujú William a Kate svoje zasnúbenie, ktoré bolo všetkými radostne prijaté. (oficiálny text distribútora)

lobo87

Keď si odmyslíme čisto komerčný zámer pre vznik tohto filmu, tak sa tvorcom podarilo vytvoriť celkom príjemný film o dvojici, ktorú sleduje a pozná celý svet. Autenticita príbehu však minimálne pokrivkáva. Tým, že všetci vieme, o kom ten príbeh je, a ako dopadne, stráca tento film akúsi podstatnú ingredienciu. Vo výsledku ide o typický romantický príbeh zo ženskej televíznej stanice so sympatickými hercami. Najlepšie boli aj tak "autentické" zábery Afriky :-) .. 35% ()

ABLABLABLA

Kamarádka mi řekla, že se na to musím podívat, že sama větší blbost ještě neviděla. A měla téměř pravdu. Teda viděla jsem už větší blbosti, ale tohle jim slušně konkurovalo. Herecké výkony se snad ani komentovat nedají, nehledě na to, že princ William tam byl z přítomných pánů ten nejmíň pohledný. Kate ale byla fakt hezká. Je mi jasné, že tenhle snímek se natočil kvůli tehdejším událostem, kdy celé to divadlo kolem této dvojice zachvátilo ve všech médiích celičký svět. Nebudu lhát, i mě to zajímalo, ovšem čajový servis s hlavami vévodkyně a prince bych si fakt nekoupila. Naprostou chybou filmu je i to, že příběh se odehrává v rozmezí let 2001-2010 a zajímavé je, že móda oblečení byla pořád stejná, co? Nehledě na to, že ty šaty, ve kterých Kate Williama "uchvátila" nebyly ani z poloviny tak hezké, jako ty ve filmu. Posuďte sami - originál a film. No a tu naprosto kýčovitou scénu žádosti o ruku na konci radši nekomentovat. Ale na odpad to zase není vážení. P. S. Viděno v originále, což asi taky dělá svoje, protože jsem měla i tu "čest" poslechnout si kousek dabingu a to byla ještě větší katastrofa, nehledě na to, že za těch 10 minut tam oproti originálu byly i jinak překládané věty, které potom nedávaly ten stejný smysl. ()

ivishka odpad!

Abych to uvedla na pravou míru..Já jsem doslova milovník všeho anglického ale PROBOHA co to je???Nezlobte se na mě ale když dávali film o Williamovi a Kate na NOVĚ tak mi bylo hned jasné, že to nebude buhví jaký trhák.Málokdy se stane,že by se na něco na téhle televizní stanici dalo dívat. Dala jsem tomu šanci až do konce a nedojalo mě nic nějáké herecké výkony tam nejsou vůbec zajímavé protože to na mě prostě celkově působilo naprosto otřesně amaterským dojmem, který mě až ubíjel. Fakta a vůbec vše co se dělo v královském domě v Anglii a kolem tohoto páru se dalo zpracovat lépe MNOHEM lépe.Tak to je můj názor.A chtěla bych dodat, že Mark Rosman asi moc nemá rád Williama a Kate protože to bylo nejhorší co jsem za rok viděla a děkuji za tento otřesný zážitek,protože teď vím,že ne všichni angličani umí točit filmy. ()

Lejby odpad!

Je to jistě pohádkový příběh, jak obyčejná dívka ke štěstí přišla a princeznou se stala... Ale v tomto podání jde o obrovský kýč, který milou Kate dělá téměř světicí, přitom co by za to každá dala...že:) Ale když se nebudu ohlížet na přibližně reálný základ filmu a budu ho hodnotit jako každý jiný film, nezaslouží si nic lepšího než odpad. ()

freddy

Přesně jeden týden uběhl od velkolepé svatby prince Williama a jeho snoubenky Kate Middleton a týden také uběhl od doby, kdy jsem tento film viděl. Svatba byla nádherná a velkolepá a já jsem si ji u televizní obrazovky opravdu užil. Film jsem bral jako takovou příjemnou tečku za celou touto událostí a jako dovětek ke královské svatbě na mě zapůsobil naprosto úžasně, zkrátka to bylo příjemné zakončení netradiční události. Samozřejmě film má i své mouchy, je to přece jen televizní film, což s sebou logicky přináší obsazení méně známých herců, pokud možno co nejméně nákladný scénář a v tomto případě navíc i snahu natočit film co nejrychleji tak, aby byl hotový ještě před královskou svatbou. A jelikož jsem už několik filmů od společnosti Lifetime viděl, tak jsem byl připravený na to, že film nebude oplývat nějakými výraznými kvalitami, a asi i proto jsem si to dokázal užít. Zkrátka jsem dokázal předvídat, co mě asi v tomto filmu čeká, a tak jsem se nemusel zabývat ničím jiným než příběhem samotným, který byl téměř jako z pohádky, a o to příjemnější je zjištění, že film byl natočen podle skutečnosti. Já jsem s výsledkem relativně spokojený, zkrátka další typický průměrný TV film od společnost Lifetime, který ode mne získává tři hvězdy. ()

• Matku Kate (Camilla Luddingto) hraje Serena Scott Thomas, která si již dříve zahrála princeznu Dianu ve filmu Diana: Her True Story (1993). (R´Hell)
  • V Anglii byl film vysílán v den svatby prince Williama a Kate. (AngelusCZ)