Rozprávky H.Ch.Andersena: Cisárove nové šaty

(TV film)
  • Česko Císařovy nové šaty (viac)

Kedysi dávno žil cisár, ktorý sa rád parádil. Raz prišli do mesta dvaja šibali vydávajúci sa za tkáčov, ktorý vedia utkať najkrajšiu látku na svete. Šaty z tejto látky budú neviditeľné pre každého, kto je hlúpy alebo nie je súci pre svoj úrad. Cisár chcel takéto šaty mať, aby rozoznal múdrych od hlúpych. Tkáči začali tkať, no tkali na prázdnych krosnách. Cisár poslal ministra, aby zistil, ako im to ide. Minister však uvidel prázdne krosná. Keďže sa to bál povedať, aby si o ňom nemysleli, že je hlúpy, vychvaľoval, aká je látka krásna. Potom poslal ďalšieho úradníka, ktorý pochodil podobne ako minister. Všetci ľudia v meste rozprávali o nezvyčajnej látke. Napokon sa išiel presvedčiť aj samotný kráľ. Na jeho prekvapenie tiež nič nezbadal, ale aby si jeho ľud nemyslel, že je hlúpy, tak tiež látku vychvaľoval. O niekoľko dní neskôr sa šiel kráľ predviesť v nových šatách pred ľud, ale kráľ netušil že ide celkom nahý. Zrazu jedno dieťa zvolalo: "Mami, pozri, ten pán je celkom nahý." Nanešťastie to kráľ počul, a pomyslel si, že aj ten ľud je hlúpy. (RTVS)

bloodcountes

Z té bandy německých pohádek patří rozhodně k těm nejlepším (tedy za tři hvězdy). Rozhodně tam nebyly wtf momenty, pocit nudy nebo trapnosti, ani nějaké nesympatické a dementní zbytečné postavy. A to, že císař - tedy v pohádce ten padouch - není eliminován nebo potrestán, ale prostě se díky okamžiku ostudy a pravdy ZMĚNÍ k lepšímu, je prostě super optimistické a inspirativní. Takže (jelikož všechny české i jiné pohádky jsem už skoukla, musela jsem snížit laťku:) za mě spokojenost. ()

Ainy

Je pár výjimečných filmů z německé produkce, které stojí zato, ale většina z nich stojí za nic. Mám pocit, že jim hlavně hraní moc nejde. Vidím to jako tvrdé, strojené a pro mé oko nelibé. Baví mě ovšem některé zdejší komentáře. Jedna nadává, jakou to pan Andersen napsal nevkusnou, hloupostí sršící, nudnou pohádku a aniž by aspoň náznakem tušila, kdo ji napsal, viní za to německou menšinu! A další žasne nad tím, jak je hned od začátku jasná pointa ... no, přátelé, díky, že jste mi prodloužili život. Tak jsem se nenasmála už dlouho! ()

ivishka odpad!

Jednoznačně jedna z nejhloupějších pohádek v historii filmu. Hloupý námět o císaři, který chce pořád něco co neexistuje a najednou jde klidně mezi lidi nahý a ukazuje svůj obří pupek a salvu chlupů. Nevkusné, sršící hloupostí a nudné...Za tohle bych německou "menšinu" nechala zavřít.... ()

SigSauerP228

Vidím, že nie som jediná, ktorá dnes pozerala na nove rozprávku. Ja osobne moc na rozprávky nie som, ale táto ma celkom milo prekvapila, bolo to zaujímavé a celkom ma to aj bavilo, dokonca až tak, že mi kvôli sledovaniu deja vychladol obed. Bola som proste zvedavá, ako to skončí, aj keď viem, že rozprávky vždy končia dobre. ()

Ded@M@tes

Celkem i příjemná německá pohádka, ale české jsou prostě lepší. Císař byl dost trapnej a proto jdu s hodnocením o trochu níže. ( Hodnocení: 2/10 ) ()