Domek z karet - Série 1

(séria)
USA, 2013, 11 h 14 min (Minutáž: 47–57 min)

Tvorcovia:

Beau Willimon

Predloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Kate Mara, Michael Kelly, Mahershala Ali, Michel Gill, Corey Stoll, Kristen Connolly, Boris McGiver, Chance Kelly (viac)

Kongresman Frank Underwood se po zradě z Bílého domu vydává na cestu k moci. Jeho zbraněmi jsou vydírání, svádění a ambice. (Netflix)

bigjames

První série House of Cards nabízí špičkové politické drama, jehož velkou výhodou je seriálový formát. Postavy mají dostatek prostoru pro vývoj, tvůrci se pro změnu nemusí bát chvílemi zvolnit tempo a věnovat třeba celý díl událostem odehrávajícím se mimo Washington. Nejsilnější kartou Netflixu jsou v tomto případě výborně charaktery, kterým samozřejmě vévodí Frank Underwood alias Kevin Spacey, nový král americké politické smetánky. Zosobněná elegance v podání Robin Wright po jeho boku je dalším pozitivem, stejně jako Kate Mara, Mahershara Ali nebo Sandrine Holt. Velké množství zajímavých událostí, zvratů, zákulisních spiknutí a politických soubojů dělá z House of Cards ohromně zábavnou podívanou. A i přes to, že v některých dílech první sezony jsem jisté drobné nedostatky odhalil, celkově se jedná o vysoký nadprůměr v rámci novodobé seriálové tvorby. ()

zigy

Intriky, hnusáci a využívání lidí. Prostě politika. Všude na světě stejné. Spacey je charismaťák, bez něj by to šlo do kopru jako docela nudná a spletitá politická břečka. ()

Dusty56

Politiku nesleduju a nejsem cílová skupina seriálu. Při prvním shlédnutí jsem znuděně skončil po pilotu, u druhého shlédnutí jsem se donutil prokousat i druhou epizodou a najednou mě to začalo bavit. Hlavně díky fenomenálnímu Frankovi, kterého si vyloženě užívá Kevin Spacey a kterého si já užívám u televizní obrazovky. Do seriálu skvěle zapadají také další herci, především Robin Wright anebo Kate Mara. ()

IndominusRex

Zpočátku skvělá jízda postupně ubírá na tempu a příběh se čím dál více plní příběhy vedlejších postav, které nejsou tak zajímavé, jako samotný Francis a jeho splétání pavučin. Přesto je první série malý zázrak a důkaz toho, že i klasická politika může být poutavá a zábavná, ne jen ta ve Spartakovi, kde zářil Batiatus, nebo v samotné Hře o trůny, kde všem nakopával zadky třeba Tyrion. Kevin Spacey v roli Francise je ohromný tahoun a já se těším na jeho další ambiciózní plány. ()

Tobias18

První řada tuto předlouhou politickou cestu započala, a já mohu jen říct, že skvěle. Děj se od samého začátku rychle rozvíjí, poznáváme všechny ty charaktery, a ke konci to má i jeden naprosto neočekávatelný zvrat, který od té chvíle už nidky nefungoval tak jako na poprvé. Začínáme však raději opatrně-1. série-80%. ()

drkaldj

Mám rád chytře vystavěný děj, výborné herce, zvraty a podobně. Většina toho co mám na plátně rád zde je a tak se mi první série sledovala dost pěkně. Zároveň mám rád trochu složitější děje, kde musí člověk občas zapojit hlavu a představivost. Troufám si odhadovat kam může směřovat druhá série a snad naplní moje očekávání minimálně jako ta první. ()