Cesty statočných

• Česko Cesty statečných (viac)
Poľsko, 1973, 8 h 20 min (Minutáž: 46–54 min)

Réžia:

Andrzej Konic

Leonard Pietraszak, Ryszard Pietruski, Grażyna Długołęcka, Jerzy Turek, Mariusz Dmochowski, Bronisław Pawlik, Anna Seniuk, Marian Glinka, Emil Karewicz (viac)

senecek

Seriál šel na 1.programu ČST v roce 1976,od 30.4 do 3.7. Vždy v pátek večer (kromě 2.dílu,který vysílali ve čtvrtek 6.5.) od cca 20.00 - 21.00 a opakovali vždy v následující sobotu odpoledne (12.00 - 16.00). Vzpomínám si,že jsem ,,prošvihnul" první díl,ale další jsem již sledoval - v sobotu. Dobrodružný,romantický a historický seriál ze 17.století. Vysíláno a dabováno brněnskou televizí. ()

pipapa

Historickou dobrodružnou romantiku mám velmi ráda, ale takhle na-jedno-kopyto toporně a nudně zpracovaný děj mě vůbec neoslovil/nepotěšil. Asi jsem už rozmazlená mnoha jinými skvělými seriály podobného typu. První polovina seriálu téměř výlučně jen samé honičky-końmo-na-jedno-kopyto v sice krásných exteriérech, ale i to omrzí, pokud se tam vlastně nic jiného neděje, než že ti honící dohoní ty honěné, oni jim utečou a oni je zase honí, zase je dohoní a oni zase utečou a tak stále dokola prvních pět dílů seriálu. Hrůza! Druhá polovina je sice trochu více interiérová=mluvená, ale zaběhlý mustr se opakuje i tady=chytili-utekl, znova chytili-zase utekl, byl zajat a pak vysvobozen a utekl, ale zase ho chytili a on zase utekl a stále to samé. Navíc mi Pietraszak v dané roli vůbec nesedí. Naopak se mi  velmi líbí Edmund Fetting v roli markrabího von Ansbach. Seriál je ale stále o něco koukatelnější než jeho německý "rímejk" z roku 1982 od stejného režiséra. ()