Ao no Exorcist

• Japonsko 青の祓魔師[エクソシスト] (viac)
Japonsko, (2011–2024), 24 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Kazue Kató (komiks)

Nobuhiko Okamoto, Džun Fukujama, Akeno Watanabe, Nao Tójama, Sumire Morohoši, Kazuja Nakai, Megumi Hajašibara, Kotori Koiwai, Tecuja Kakihara, Júki Kadži (viac)

Rozhodnut vzdát se dráhy Satanova nelegitimního syna vstupuje Rin na Akademii pravého kříže, aby se po vzoru svého učitele stal exorcistou. (Netflix)

Recenzie používateľa Larky k tomuto seriálu (1)

Ao no Exorcist (2011)

Ao no Exorcist mohl klidně býti komorním dramatem s vymítačským tématem, příběhem kněze, který by si procházel vymítání od samého začátku a zkusí diváka přesvědčit buď o smyslu nebo naopak o nesmyslnosti samotného aktu vymítání démonů z těla nebohých smrtelníků, tedy aspoň já si to přál.To, že se Japonci vydali naprosto jinou cestou mě docela překvapilo a začali ve mě po prvních dvou třech dílech trochu převládat smíšené pocity, jednoduše proto, že jsem chtěl dostat něco jiného, než mi bylo ve skutečnosti předkládáno.Nakonec ale Modrý exorcista není žádná tragédie, bohužel se ale také nejedná o žádný kdovíjak solidní seriál.Bohužel.Prostor by k tomu byl, jenže by se muselo upustit od zbytečně rádoby efektivních scén, kdy to má hlavně hezky vypadat, než to mít pořádný smysl jako takový.Také by prospěly propracovanější charaktery hlavních postav, trochu víc napětí by také neuškodilo.Příběh o synovi satana, který místo toho, aby nastoupil dráhu regulerního démona, bude proti zástupcům svého druhu naopak bojovat, není úplně špatný, ale, aby se dal označit za kvalitní musel by upustit nebo splňovat výše vypsané aspekty.Ao no Exorcist je velmi rozporuplný seriál, který má sice spoustu chyb, ale věřím, že si fandy mezi otaku určitě najde (napovídá tomu také místní hodnocení 81%).Ikdyž nejsem s tímhle dílkem kdovíjak spokojený, pořád se jedná v rámci letošních novinek o to lepší co zatím vyšlo - lepší 3*. ()