Ao no Exorcist

• Japonsko 青の祓魔師[エクソシスト] (viac)
Japonsko, (2011–2024), 24 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Kazue Kató (komiks)

Nobuhiko Okamoto, Džun Fukujama, Akeno Watanabe, Nao Tójama, Sumire Morohoši, Kazuja Nakai, Megumi Hajašibara, Kotori Koiwai, Tecuja Kakihara, Júki Kadži (viac)

Rozhodnut vzdát se dráhy Satanova nelegitimního syna vstupuje Rin na Akademii pravého kříže, aby se po vzoru svého učitele stal exorcistou. (Netflix)

Recenzie používateľa loveless k tomuto seriálu (2)

Ao no Exorcist (2011)

Ao no Exorcist možná nepřináší moc nového do žánru, ani se u něj nezničíte smíchem, ale rozhodně není vůbec špatné anime, naopak moc příjemné. Každopádně kresba je moc hezká a všechny postavy jsou víceméně sympatické (číča Kuro je nejlepší mazlíček a Ník je prostě roztomilost sama). Bonovy hlášky ohledně Rinovy inteligence mě celkem dostávaly. Navíc Okumura Rin je prostě chlapec dle mého gusta. Oba openingy i endingy se mi zamlouvaly, obzvlášť Core Pride od UVERworldu. Předloze odpovídá anime do dílu 17 a další série, která vyšla v roce 2017 na tento díl přímo navazuje a zbytek první série ignoruje. ()

Kjóto fudžó'ó hen (2017) (S02)

Druhá série Modrého Exorcisty navazuje na 17. díl série první a ignoruje děj všech jejích ostatních dílů, čímž se vrací nazpět k předloze, což je pro fanoušky jistě skvělá zpráva. Takže pro mě taky, přestože je vývoj a tempo příběhu rozhodně pomalejší, jsem stejně spokojená. Kresba je pěkná, hrdinové sympatičtí, Rin je super, hlavní "démon záporák" alias Impure King je trochu zvláštní, ale co už :D Pět hvězd je asi trochu nadhodnocených, ale coby fanda nemůžu jinak, a to i přestože bych si to mnohem víc užila, kdybych dala celou sérii v celku a ne každý týden jednu epizodu. Opening i ending se mi opět líbily. ()