Korunovační klenoty

• Česko Královské klenoty (viac)
všetky plagáty
Švédsko / Dánsko, 2011, 120 min

Fragancia (Alicia Vikander) je obviněna z pokusu o vraždu Richarda Perssona (Bill Skarsgård), syna mocného vlastníka továrny na výrobu bot. Během rozhovoru s vyšetřovatelem se dozvídáme o jejím bohatém a mnohdy skoro neuvěřitelném životě, o jejích rodičích a bratrovi Jesúsovi. Přes její na první pohled ničím nerušené dětství a dospívání, kdy potká lásku svého života Peterssona-Jonssona, světového hráče hokeje, se dostáváme až k osudné noci, kterou celý příběh začíná. (lee.loo)

Stealth2

Nóó teda, zase jeden zdařilý film o životě a smrti a o tom že může být ještě hůř, a taky o tom, že je třeba počkat na správný okamžik a "správný tlak" a může se všechno obrátit k lepšímu......jenom ta linie gay hokejistů mi přišla zbytečná, no paní režisérka je zřejmě lesba tak na to musí upozornit. ()

Machaut

Velice pěkná emotivní podívaná podtržena krásnou hudbou. Konečně po dlouhé době film vybočující z Hollywoodského standardu. ()

Johgas

"A co dělal po té tragédii váš otec? No, to co vždycky. Nevzdával to". Velmi nevšední a silný film. Jak to tu již někdo nazval, je to prostě severská všechochuť, která si ale v průběhu dobře sedne a zapadne do sebe. ()

Xmarc

Ty hokejové piruetky a rádobyvtípky z "NHL" mě docela iritovaly. Kdyby byla postava "Hopsem-Hoptamssona" podána navážno, vyhovovalo by mně to mnohem více. Takhle mi to akorát kazilo jinak hodně zajímavý film a úplně zbytečně utíkalo od dějem jasně daného žánru. Jinak povětšinou dosti působivé s řadou silných okamžiků. ()

Grossing

Originální fantasy, možno vidět i vícekrát. Nevěděla jsem do čeho jdu a byla jsem velmi mile překvapená. Skvěle zahrané, řemeslně dobře odvedená práce režiséra. ()

Major776

Pjotr Fjodorov, Fernandez Fernandez - je tu cítit Big Fish, ale dostane Vás to. Je to drama, je to - no je to fakt všechno snad kromě komedie - a nedá se to z hlavy vypudit. Poctivý kus filmařiny, který dostane každého, kdož se dostat nechá, nebo alespoň trošku chce. A ti ostatní ať si nadávají a kritizujou. S každou hvězdou, o kterou dají méně, klesá jenom jejich zážitek! ()

Tomas_2002

Bylo to pěkný, mělo to takový ten klasický nádech severských filmů.Nechyběla tomu trocha napětí a dojetí. Bohužel tomu nechyběl ani dementní konec - posledních 10 minut jsem opravdu trpěl. Jinak ale jeden z lepších kousků od našich severských kamarádů :-) ()

Von Kempelen

Krásnej a místy skutečně magickej film. Sice taky nesmírně smutnej, ale ne depresivní, naděje umírá poslední:-). Narozdíl od jinejch děl mi ani nevadila níže (výše) několikrát zmíněná "teplá" epizoda, ačkoliv jinde mi podobný vsuvky dokážou otrávit celej film. Hodně dlouho bych musel pátrat v paměti, kdy jsem viděl lepší film. Pár jich bylo, ale opravdu jen pár... ()

splaty

Překvapil, tak jak se u filmů stává ojediněle. Z kriminálního dramatu se stal krásný, u srdce hřející snímek.. Na konci se film vyloupne, zazáří a vše do sebe najednou zapadne - a tak to má být. Paráda. ()

Oup

Za mňa veľmi pekné... Taká lásky plná dramaticky smutno dušu trhajúca story... Spomenul som si na Big Fish, z filmovanie je vážne unikátne podané. Partnerke to zas pripomenulo niečím Jakubiska. To mne teda nie, ale aspoň si človek vie predstaviť, že sú tam tak akoby inak znázornené myšlienky toho, čo ukazujú. Než od klasickej kinematografie. ()