Ti, co vraždí

• Dánsko Den som dræber (viac)
všetky plagáty
Dánsko, 2011, 7 h 5 min (Minutáž: 38–45 min)

Hudba:

Frans Bak

Laura Bach, Jakob Cedergren, Lars Mikkelsen, Lærke Winther, Frederik Meldal Nørgaard, Iben Dorner, Benjamin Brüel, Carsten Bjørnlund, David Dencik (viac)

Film Those Who Kill sleduje osudy kriminální komisařky Katriny Ries Jensenové a forenzního psychiatra Thomase Schaeffera, kteří jsou součástí vyšetřovací jednotky kodaňské policie specializující se na sériové vraždy. Případy vyšetřované touto jednotkou mají zřídkakdy kořeny v tradičních motivech - jde o mnohem složitější a závažnější trestné skutky, u kterých je samotný akt zločinu vlastně jen prostředkem k dosažení ještě horšího cíle, kterým je uspokojení a naplnění zvrácených fantazií pachatele. Pro úspěšné vyřešení takovýchto případů se naše dvě hlavní postavy musí plně vcítit do myšlení vraha - protože pouze tehdy, když pochopí, jak uvažuje, ho mají šanci chytit. (oficiálny text distribútora)

GASTON73

Byl natočen i šestý díl, který nebyl rozdělen do dvou částí s názvem Stín minulosti (Fortidens skygge) Forenznímu psychologovi Thomasu Schaefferovi se navzdory rozvodu podařilo se s bývalou ženou a synem dát dohromady. Dokonce přijal nabídku, přednášet na univerzitě. Před odchodem se musí vypořádat s posledním případem a urovnat vztah s kolegyní Jensenovou. Podezřelým v případu je shodou okolností Thomasův bývalý pacient. https://www.csfd.cz/film/319595-ti-co-vrazdi-stin-minulosti/recenze/ ()

pepca72

Naprostá pecka co se týče příběhu, prokreslení postav, charakterů, režije a volby herců. Smekám a skláním se až k zemi. Seveřené umí, a to nám už dokázali mnohokrát. Líbí se mi, že si drží svůj styl, severský háv zpracování, pozvolného vyprávění a neskloulzli do takové té Hollyvoodské teatrálnosti jako Německá produkce. Ta je zábavná, ale tohle překračuje další hranice vnímání příběhu. Za plných 5* a bez váhání. ()

lazyman

Dobře zpracovaná severská kriminálka s prvky napětí a "lidskými" detektivy, zasazená do nehostinné severské přírody. Styl klasické severské krimi se Dánům povedl. ()

bilder

Fakt dost dobrý! A další díly nebudou? Marná sláva, evropský krimi jsou jiná káva než americký, a ty severský, to je většinou fakt zážitek. Dávám jen 4*, protože Fargo je lepší. ()

Theodorich

Tváří se to jako severská detektivka. Bohužel jenom tváří protože je to spíš pokus o kompilát všech možných zápletek ze známých detektivek včetně Hannibala. Občas jsem, ani přes několikeré opětovné zhlédnutí (s vynaložením všech sil) nepřišel na to, jak dospěli vyšetřovatelé k vyřešení případu. Výsledek se prostě dostavil :D No na Most nebo V pasti to zkrátka nemá ani náhodou. ()

mdf

Stručně řečeno,všechno znám,všechno vím,takový geniálni,,Mentalista",ale bezbarvý,bez emoci,nemá to žadnou jiskru a ani štávu,ani sympatická Laura,to nezachránilaS oblíbenými,tajemnými severskými krimi,to nemá nic společného ()