Kontroverznú francúzsku vojnovú novinárku Elsu (Diane Krugerová) pôsobiacu v Afganistane unesú členovia Talibanu. Únoscovia zverejnia na internete video s termínom jej popravy. Spravodajská služba odhalí, že Elsa sa nachádza v malej dedine na hranici s Pakistanom. Francúzsko vyšle šesťčlennú špeciálnu vojenskú jednotku do nebezpečnej oblasti, kde vládnu rebeli. Elitní vojaci Kovax (Djimon Hounsou), Tic-Tac (Benoît Magimel), Lucas (Denis Menochet), Elias (Raphaël Personnaz), Victor (Alain Figlarz), Marius (Alain Alivon) úspešne oslobodia Elsu z jej väzenia, ale únik domov sa skomplikuje, keď zlyhá pôvodný plán aj vojenská technika. Najťažšia časť misie na všetkých ešte len čaká - strastiplný útek z Afganistanu do Pakistanu a komplikovaný peší prechod cez divoké, pusté a nehostinné pohorie Hindúkuš na hraniciach Afganistanu so severozápadným Pakistanom. Silná, nezávislá žena a vojaci, ktorí ju zachraňujú, sú nútení spoločne čeliť veľmi nebezpečným situáciám, vďaka čomu medzi nimi vznikne výnimočné citové puto, ostré a dôverné. Nesmierne vytrvalí a neľútostní ozbrojení prenasledovatelia sú im však neustále v pätách a postupne likvidujú členov skupiny, ktorej dochádzajú potraviny, sily a opúšťa ich šťastie. Komu z komanda ochraňujúcim novinárku sa napokon podarí prežiť? (TV JOJ)

tomkat

Čtvrtá * je za to, jak dokonale nenápadně a plynule se během děje vyloupne z tuctového military akčňáku syrový film o tom, co všechno taky může znamenat být západním vojákem na středním Východě. Záporák-klaun a profrancouzská agitka na tom už naštěstí nic nemohou změnit. ()

Reif

Parta francouzských skautíků se zřejmě úplnou náhodou a s výcvikem složeným z hraní CoD a sledováním Ramba dostane do speciálních jednotek. V Afgoši se mezitím taková jedna novinářská kravka zase dostane do nesnází, a tak začíná nejhorší lovestory, kdy jeden z kovbojů kromě přesného pálení od boku a zabíjení Talibánců po desítkách ještě stíhá po francouzsku flirtovat. Vrchní černoch má samé dobré nápady a zřejmě velkou autoritu, protože jeho šest svěřenců si vlastně dělá takovou cochcárnu. Taktiku hoši odkoukali od Britů od Waterloo, kteří tenkrát tu jejich slavnou armádu tak neslavně porazili, takže se střílí zásadně ve stoje a kluci stojí metr od sebe, protože nikdy nevíš, kdy takovej Afgánec, svlečenej do naha a namazanej jako úhoř, nevleze mezi tebe a tvýho kamaráda. Jakože se to stane, když naši hrdinové každou chvíli zapomenou, že jsou vojáci na nepřátelským území a radši si hrají na babu nebo řeší otázky života, vesmíru a vůbec. ()

mdf

Vojenská mise z Pákistánu do Afganistánu se sympatickou Dianou Kruger ve francouzském hávu nebyla vůbec špatná. ()

Semtex.cz

Výborně natočený film. Akce dá se říct věrohodné nebo alespoň srovnatelné s dokumenty, které jsem viděl na téma speciálních jednotek. ()

Redyx1 odpad!

Další trapný paskvil na téma muslimáků,už jen to ,že se furt ty paraziti protlačují do filmů a nedií  je odpad..takze autor ať si ten film strči do pr!!!!!!! ()