Black Box (A Video Retrospect) Volume 1

(video kompilácia)
všetky plagáty

První díl kompilace videoklipů, jež k příležitosti třinácti let své existence vydalo americké hudební vydavatelství Wax Trax! zaměřující se na elektronickou a industriální hudbu. Seznam skladeb:
1. KMFDM - Money
2. KMFDM - Vogue
3. Sister Machine Gun - Not My God
4. Lead Into Gold - Faster Than Light
5. Laibach - Geburt Einer Nation
6. Meat Beat Manifesto - I Got The Fear
7. Clock DVA - The Hacker
8. Front Line Assembly - Virus
9. Revolting Cocks - Attack Ships On Fire (Live)
10. Foetus - Butterfly Potion
11. Coil - Windowpane
12. Psychic TV - I.C. Water
13. Braindead Sound Machine - Walkin' After Midnight
14. My Life With The Thrill Kill Kult - Sex On Wheelz
15. Greater Than One - I Don't Need God
16. Ajax - Mind The Gap
17. Suicide - Dominic Christ. (J.Connor)

J.Connor

Chtěl jsem se pokusit být jednou objektivní, i když je vše kolem labelu Wax Trax moje srdeční záležitost. Na VHS je přeci jen pár poměrně průměrných věcí či kusů, které prostě stihly zestárnout (většina videí je z přelomu 80. a 90. let). Jenže to by tam na druhou stranu nesmělo být tolik skvělých pecek formujících žánr a můj hudební vkus. Příjemně překvapily poslední tři bandy, dosud jsem je neznal a jak video, tak jejich táhlý zvuk mi vyhovovaly. Pokud někdo pátrá po Trentu Reznorovi, vystupuje v klipu kapely "ministra" Paula Barkera LEAD INTO GOLD. Legenda praví, že Trent v tomtéž studiu natáčel den předtím klip k "Head like a hole" a poflakoval se kolem, tak ho klucí vzali do party. Docela by to sedělo, obě videa jsou si dost podobná. Celé kazetě vévodí silná trojka CLOCK DVA, KMFDM a samozřejmě REVCO s nařvaným Van Ackerem: Someone, somewhere wake me up !!! ()