The Backwater Gospel

Dánsko, 2011, 10 min

Réžia:

Bo Mathorne

Laura Post

Příchod hrobníka do města vždy předpovídal blížící se úmrtí. Proto jsou obyvatelé městečka Backwater poměrně vyděšeni, když jeden z nich dorazí i k nim. Kdo zemře tentokrát? (DaUr)

Carol Pifková

Klobúk dolu, zaujímavý štýl animácie, príbeh, hudba. Veľmi pekný odkaz na ľudskú hlúposť a ako strach dokáže ľudí oblbnúť a nie len strach ale aj dokonca Biblia a zasraný farár, ktorý strach rieši zabitím a odvoláva sa na Boha. V takej Amerike by takáto situácia bola viac ako pravdepodobná za daných okolností. ()

Puyi

Jsem naprosto nadšen! Uplná fantazie, snad nejlepší krátkometrážní film, co jsem kdy viděl! Provedení, amotsféra, postavy, hudba, dabing... vše naprosto úžasné a pro mě až trochu překvapivě chvílemi i dechberoucí. Neuvěřitelné... napadají mě jen slova chvály, užasné pocity při (i po) koukání. Senzace od začátku až do konce... 100% naprosto bezdebat! :)) ()

TheDarKnig

temnota, spalující slunce, poušt, město, kostel, fanaticky hřímající kněz, ovlivnitelní lidé, jeden kytarista, vrány, atmosféra, atmosféra, vizuál, nechutnost, pravdivost, šílenství, smrt prostě vždy vyhraje. Stejně jako vyhráli nade mnou tentokrát mladí tvůrci z Dánska. A hrobník. Backwater Gospel, doporučuji, silně ()

Stružák

1 hvězda za nápadité grafické zpracování, 1 za zajímavý příběh a 1 za kouzelnou atmosféru a hudební doprovod. Ale jak jsem za grafické zpracování hvězdu přidal, musím ji i ubrat, jelikož bylo místy vidět, jak je to celé tak nějak nepěkně vyrenderované. Filmu by možná neškodilo, kdyby byl o pět minut delší a ona apokalyptická fáze nebyla tak zhuštěná. Pak bylo výsledné hodnocení rovno 4 hvězdám. Jinak ale v rámci žánru (studentské animované western horory? :-D) zřejmě špička. ()

Tom_Lachtan

Tu žlutého písku svit, tu moc rudá, ti šílenství modř, či zkázy temno - neustále se divím, jak to, že na tak malém prostoru někdo dokázal barevně tak ozvláštnit dílo i tak výborné, atmosferické, krásně naanimované, s jimavočernodušně napsaným scénářem a náladou, ale ona barevná stylizace byla pro mne třešničkou na tomhle zábavném, funebráckém dortu. ps: díky ti, moeno ()