Dva póly Tirukunámalé

všetky plagáty

tomtomtoma

Dva póly Tirukunámalé je další filmovou reportáží z prostředí cejlonských Tamilů. Tirukunámalé jako přístav, který se vzpamatovává ze smrti po britském obchodu. Tirukunámalé jako potenciálně oblíbené místo pro turisty, kdy se mezi hinduistickými chrámy na Šivově hoře prohání sebevědomé opičí tlupy. Vynikající kamera. ()

bratr.Milan

Tak jako mě první dokument z DVD o cestách po Cejlonu od Hanzelky a Zikmunda nalákal, tak mě každý další víc a víc zklamával, kvůli tomu jak se vysmívají buddhistickému a hinduistickému náboženství, jejich chrámům a obřadům a vychvalují socializmus. Asi by je soudruzi jinak na ty cesty po světě z Československa nepustili, kdyby nechválili socialismus a nehanili náboženské projevy. Mrzí mě to o to víc, že po technické stránce jsou ty dokumenty opravdu krásné a dobře udělané. Kdyby chtěli být pravdiví, museli by si přiznat, že v socialistických státech uctívání Lenina a Marxe na prvomájových průvodech nebyli moc jiné od uctívání Buddhy, nebo hinduistických božstev. Kdyby si odpustili ty uštěpačné poznámky pyšných materialistů na adresu náboženských projevů, byli by to neuvěřitelně dobře udělané dokumenty. ()