Poslední dvaja prívrženci "Skupiny G Antikomunistickej argentínskej aliancie AAA" majú prenajatý starší dom na jednej z tichých ulíc. Časy okolo roku 1975, kedy bolo mučenie či trýznenie ľudí pri vypočúvaní úplne bežné, sú dávno preč. Obaja navonok starší, nevinní muži sa však svojej "záľuby" nevedia zbaviť. Tentokrát však volia najjednoduchší spôsob, ako získať obete pre ich hrádky. Internetové zoznamky ponúkajú neobmedzené možnosti. Jednou z obetí sa stala aj priateľka mladého muža, ktorý je pre jej záchranu ochotný urobiť čokoľvek. (*CARNIFEX*)

Astaroth12

Hlavný mladi hrdina už dávno mohol tých starčekov spacifikovať,ale z nejakej príčiny to neurobil.Už to u mňa znížilo cenu filmu,lebo v tej chvíli som zistil že scénar v tomto filme nebude mať úroveň a tak bolo.Dvaja akože drsný starčekovia,ktorým som neveril ani hovno,pár tupých naiviek ktoré im akože inak sadnú na lep,príbeh o výbušnine ktorý je viac na smiech ako na dramatickosť.Čo tu ešte máme no nemôžem nespomenúť digitálneho blondiaka,ktorý tie naivky láka.To môžem brať len ako čierny humor a nie ako vážne.Herecké obsadenie nebolo dvakrát sympatické,ale to urobil hlavne ten sprostučký príbeh.Nebudem chváliť veľa a to len vynikajúcu hudbu a v niektorých scénkach gore efektnosť.Ale sila irónie sa tu ukázala vo veľmi dobrom svetle.Ako som sa na tento film tešil dostal som jednu z totálne zbabraných scenáristických prešľapov.Totálne jebnutý príbeh,primitívny dej z postavami ktoré sú debilne naivné. ()

Caminzind

Tento originální snímek je neobvyklý zejména v tom, že vás nebude nudit, ať už jej budete hodnotit jakkoliv. Doporučuji. (Teď ve 3:03 je tu 11 komentů, 22 hodnocení a 55%, škoda jen, že 7.7. je až zítra.) ()

Mefistofelle

Zabijáci a jejich metody se v rámci hororu vyvíjí vskutku zajímavým směrem. Dřív stačil nůž, mačeta či nějaká podobná snadno dostupná zbraň a obsazenstvo kina si nadělávalo do kalhot. Dnes je však moderní divák podobné klasiky poněkud přesycen a tak přichází na řadu nové a někdy velmi originální metody likvidace. Co třeba takový upravený nitroglycerín, který velmi rád vybuchuje v nepředvídatelných chvílích? Proč ne, budeme s ním kropit lidi a uvidíme, co se stane! Musím uznat, že po dlouhé době mě něco opět silně zaujalo. Ačkoliv zápletka a koneckonců i celý vývoj děje není ničím originální, nápad s výbušninou se mi líbil natolik, že mi to v nejmenším nevadilo. Za zmínku též stojí i velmi kvalitní hudba a hrátky s kamerou. Argentina mě v tomto směru velmi potěšila. ()

Flaxik

Nikdy nepomáhejte důchodcům s chodítkem přes silnici! Nevíte jestli ten nemohoucí dědeček není zmrd, který si doma maže roštěnky nitroglycerínem a určitě to nedělá kvůli slabému srdci. Co mě na těchto filmech dokáže vždycky rozmrzet, jsou ty poťapané otevřené konce...znáte to, objímačka, optimistická hudba....a prostřih do sklepa, kde se chystají další parchanti, prostě ať se nám ta dvojka dobře točí. U Sudor Frío je skvělé, že nic takového nehrozí, konec je prostě konec. Se vším všudy. Nebýt místy až nesnesitelné debility postav, dal bych tomu i pjet, ale takhle musí štyry nitroglycerinové kapky stačit. Památná scéna: Přeměna jedné postavy na karbenátek za pomoci lahvičky nitráku. ()

cocrHeLL

Tak to joo... Znepokojivý, vizuálně velmi působivý snímek ze země nezemě s našlapaným soundtrackem, co ale můžu vytknout –> Tím, že náhoda a štěstí tu sršelo ze všech stran, to získává takej ten HAPPY status... ale i tak fajná jednohubka, která si zaslouží pozornost...! ()

zdenny

Dva staří kokoti straší adolescenty vysoce těkavou kapalnou výbušninou. Dělají to dlouhé roky, až se najde jeden udatný bohatýr, který hledá svou bývalou. Jeho hledání jej přivede až do doupěte těchto nemocných zmrdů a skoro všechno v tomto veskrze latinském horroru dobře dopadne. ()

headcrab

1* za hudbu a hlavně pak za závěrečnou "zpomalovačku" - to byl vrchol filmu...eeh teda podle mě jediná dobrá scéna. Jinak hrozná nuda bez atmosféry a už snad v půlce jsem si přál konec. Vůbec ten námět, celá ta záležitost s Nitroglycerinem...jako, oceňuju ten nápad, ale to zpracování je v určitých chvílích strašně hloupý. Jsem asi jedinej, komu se "No Moriré Sola" líbilo víc, ikdyž i to nebyl žádnej zázrak, každopádně to bylo aspoň stylovější. Prostě celkově Sudor frío je taková jednoduchá blbost a nuda po většinu stopáže (mařka nemůže najít východ wtf?, v místnosti 3x3 metry s bednama s dynamitem a holkou oplácanou Nitroglycerinem to vybuchuje, ale dynamit a holka zůstanou celí - oh, really? To jsem vážně jedinej, kdo jim to nežere?) a spousta dalšího. Navíc opět ty herecký výkony, samozřejmě se od podobných amatérštin nedají čekat zázraky, ale vedle tohoto je například "The Human Centipede" oskarovej film (jo, schválně jsem si vybral stonožku, protože ta je imho zahraná bravurně). A málo gore, máááálo gore. End of story. ()

zolo23

Tak konečne niekoho napadlo, že mučiť dievčatká sa dá nielen nožíkom alebo sekerkou, ale i nitroglicerínom. Ja neviem, z tohto filmíku mám zmiešané pocity, buď je to totálna blbosť, alebo miestami napínavý horor...Negatívne pocity však u mňa prevládajú, hlavne preto lebo z tohto domu sa hocikedy dalo bezproblémov újsť a rozhodnutie tak ostávalo len na hlavných hrdinov ako sa zachovajú voči svojim priateľom. Takže atmosféra "bytového" domu, kde je množstvo susedov, ktorí ani len netušia (?.....) čo ich staručký bytový najomníci stvárajú je slabá ,samozrejme okrem pivnice kde "nás" čaká menšie prekvapko (nie je ale vysvetlené prečo, alebo čím boli takto holky zmenené). Scéna so starým mužom, ktorý s pomocným chodítkom a so striekačkou plnou nitroglicerínu naháňa dievčinu samozrejme vládne:) ()

Gray Wolfman odpad!

jako pardon, ale tohle a atmosférickej horor? Už sem viděl hada srát, koně blejt, žábu rozbíjet kámen pěstí, ale aby si hlavní hrdina při útěku psal status na fb, to sem ještě neviděl. Dále holka popatlaná čirou želatinou se slovy, že je to nitrák, to bylo taky dost ubohý... A teď mě klidně kamenujte! ()

lukasd

Klady snímku jsou krátká stopáž, relativně originální (i když zjevně nedotažený námět) a některé dobře natočené scény. Bohužel to všechno sráží nelogičnost jednání snad všech postav, trapně dlouhé zpomalené záběry a taky pár záporáků - nechápu, co by nás mělo vyděsit na dvou důchodcích (scéna, kde jeden z nich s chodítkem a injekcí vyráží na zteč už působí spíše jako parodie na horor). ()

mala_kea

Nevím, jestli je víc dementnější štáb, nebo herci. Dva ztrouchnivělí dědkové, které se pomalu nedokáží postavit na vlastní nohy drží v šachu ramenatého borce. Jestli tohle není důkaz Nového Světového Řádu, tak se asi dožijeme znovu doby opic. Nesympatická, nesourodá patlanina, ve které je více vnitřností (!) než mozku. Za těch pár rozpáraných lidí a ustřelenou hlavu je jedna usmolená zasloužená. ()

Rathalos

No konecne Bogliano zabral a natocil nieco,co stoji zato pozriet si,ma to atmosferu,je to napinave a skvela hudba sposobuje vyborny zvukovy doprovod,jedine,co vidim ako velky minus je,ze zabijaci su dvaja dedovia,ktori ledva ziju,to je totalna kravina,ale aj tak davam 4 hviezdicky...:-) ()

foundation

Viditeľne nízkorozpočtová záležitosť ponúkajúca málo krve, mizerné herectvo ( pritom tí dvaja hlavní záporáci sa v takomto filme mohli vyšantiť čo im hrdlo ráčilo ) a v niekoľkých prípadoch dosť silné logické skraty, ale svoje nedostatky sa snaží likvidovať atmosférou, ktorú sa darí držať v prijateľných obrátkach počas celého filmu a snáď sa vzhľadom na rozpočet dá povedať že aj technická stránka je plusom, aj keď niektoré hrátky s kamerou sú viac než samoúčelné a ničneriešiace. Tá divoká hudba mi ale k podobným scénam vyslovene nesedela ( a to som človek ktorý obyčajne v horrore niečo také môže.) Zaujímavý malý horrorík, ktorý na tom prekvapujúco napriek všetkým tým neduhom nie je ale tak zle. Pre nenáročnejšie publikum ku ktorému sa tentokrát pridám aj ja sú to pohodové 3. Kto čaká niečo seriózne, hodnotenie pôjde určite dole. ()

petrik11

Na filmoch vždy oceňujem originálnu myšlienku a tu aj bola. Dvojicu eliťákov - profesionálnych zabijákov "zabudli" niekde na periférii a tí si krátia dlhé chvíle vynálezmi a likvidovaním hlúpej mládeže. Isto, film mal aj svoje hluché miesta. Dlhoroční susedia odhalili zvrhlých susedov až po x rokoch. Režisérovi občas ušla logika deja, zaškrípali aj technické detaily, ale bol to pozerateľný kúsok. ()

Solverino

Jedna hvězdička za jednu pěknou scénu, která by vydala na podařenej trailer. Jedna pěkná scéna na celej film je ale průser. Velká slabota. Nuda a kupa nesmyslů a nelogičností :( ()

djbarrel

Dva staří důchodci, z nichž jeden se pohybuje pouze s pomocí chodítka pro invalidy, lákají mladé dívky do svého domu, kde na nich zkoušejí různé explodující lektvary. Naštěstí jednu z dívek se rozhodne zachránit ajťák s inteligencí vypnutý automatický pračky a jeho kámoška, ona padne do zajetí a on zachraňuje obě. K tomu mají dědové ve sklepě nějaký zombíky a do toho se ještě přifaří parta feťáků ze sousedství .... Absolutně crazy film, ale z nějakého důvodu jsem na film nahlížel jako na komedii, takže se to dalo zvládnout. 45 % ()

kalysta

Pomineme-li neuvěřitelnost zápletky, což je však u podobných explo a hixplo filmů pravidlem, a skutečnost, že záporáci, vzhledem ke svému stavu, příliš hrůzy nenahánějí, jedná se o poměrně hodně vydařený film. Má veškeré hororové ingredience, pěkné hrdinky, atmosféru, krev, budování napětí napětí, překvapení ve sklepě atd. Hlavní hrdina je sympaticky antihrdinský, libily se mi narážky na sociální sítě, některé záběry byly téměř geniální. Přesto jsem chvílemi měl pocit, že se film zvrhne do parodie a nevěděl jsem, jestli to ještě můžu rejžovi sežrat. Sousedi na mě působili trochu japonsky, myslím tím jejich chování, ne podobu, moc mi tam neseděli. Celkově však mohu doporučit. ()