Lóve

Když se mluví o love, nemusí jít nutně o lásku, může jít i o peníze. A o obojí jde také v novém milostném dramatu ze současné Bratislavy. Slovensko-český koprodukční film Love mladého talentovaného režiséra Jakuba Kronera se stal během pár týdnů největším diváckým hitem ve slovenských kinech za posledních několik let. Hlavní hrdina Maťo (Michal Nemtuda) bydlí společně s kamarádem Tomášem (Jakub Gogál) na sídlišti ve slovenské metropoli a nežijí si vůbec špatně. Dennodenně se však pohybují za hranicí zákona, protože se živí krádežemi aut. Jednoho večera vstoupí do Maťova života studentka Veronika (Kristína Svarinská), do níž se zamiluje, ale v lecčems jí neříká pravdu. A ta se nakonec za velmi dramatických okolností provalí. Jednu z rolí v tomto bezpochyby autentickém filmu ztvárnila i zpěvačka Tina, v Čechách známá jako moderátorka, dále hrají Ľuboš Kostelný nebo Roman Luknár. (oficiálny text distribútora)

De Large odpad!

Ani celkom schopný záver nedodal filmu u mňa lepšie hodnotenie. Päť minút kvalitných je proste málo. Herecky najlepší Gogál, Svarinská poslabšie, Nemtuda herec nie je. ()

Tominko12

Bratislavafilm? Nuda, strašne umelé... Lóve? Veľký pokrok. Môžme povedať, že aj na Slovensku máme celkom schopný film. Herecké výkony boli fajn, hudba, kamera, prostredie...nemám výhrady. Scenár bol prepracovaný tak trošku naivne "po slovensky", ale nie som z tých, že za každú cenu musím nájsť chybu na slovenskom filme. Ak by nebolo poslednej scény, dávam plný počet hviezdičiek, pretože ma to proste bavilo. ()

zipS

Na slovenské pomery vydarený kúsok.. v kine sme sa dobre pobavili na pár scénkach.. možno boli sprvu brané ako "vážne", ale to nebránilo v pousmiatiu sa nad situáciou. Počul som rôzne reakcie na Lóve, aj preto som to chcel vidieť na vlastné "oko".. Result - je to taký priemer, zábavný... ale čo ma celkom udivilo, pekne to odsýpalo, moc skoro prišiel koniec. Nestalo sa mi dlho, pri svk filme, že som chcel VIAC :] teda dlhšiu stopáž .. anyway - 3* ()

complex

na to, že je to slovenský film som prekvapivo viac ako spokojný, samozrejme sa tomu dá vytknúť viacero vecí, ale to prehľiadnem, pretože vidím, že naša kinematografia sa konečne posúva z kravína na inú úroveň.. som prekvapivo rád, že som na takúto snímku minul peniaze za kino... ()

Matt2626

Filmy, od ktorých nemáte hneď od začiatku žiadne očakávania, môžu iba prekvapiť. Toto bol ten prípad. Áno, poslabší hlavný hrdina, réžia má znateľné diery a k európskej elite mu ešte značných pár krokov chýbalo . Ale to sa nakoniec dočítate v rade ďalších komentárov z pier rádoby kritikov (ten od E=mc2 a 4x fajn v dvoch vetách fakt stojí za to). Môj pohľda na snímok bol menej kritický. Nesnažil som sa za každú cenu hľadať chyby. Vtedy som si užil naozaj výbornú kameru (konečne sme od amíkov dokázali okopírovať jej dynamický pohyb), dobrý soundtrack a dejovú líniu. Som rád a dá sa povedať, že som aj hrdý, že kráčame tým správnym smerom (Češi v tomto ako naša niekdajšia spoločná krajina majú ohromný náskok) a po Bratislavafilm je toto dielko už niečím, na čo sa dalo pozerať. 65% ()

lencok

keby sa to skončilo scénou vo väzení, tak by som povedala, že to bol dosť dobrý film, dokonca niekedy aj celkom vtipný. bolo tam viac scén, ktoré ma pobavili a dobre som sa zasmiala, napríklad - ranný útek z internátov alebo Viktor Horján a jeho nechápavý výraz :) patetickosť poslednej scény (nebudem prezrádzať dej) však, podľa mňa, pochovala myšlienku filmu, čo ma dosť sklamalo. ()

Lenny76

Na fim jsem se moc tešila, ale můžu říct, že mě dost zklamal. Dobré téma, ale velmi špatně zpracované. Přece tomuhle nemůže nikdo uvěřit?!absurdní a místy až naivní. Hlavně konec jako ona na něj čeká před kriminálem. A to ještě nemluvím o hlavním hrdinovi Michalu Nemtudovi, ten absolutně neumí hrát. ()

Palizer

Nemozes si pomoct, ale herci ako su v serialy Panelak, tak to nie su pre mna herci. Strasne vykony, nuda, a este raz nuda. Velmi daleko od svetovej kinematografie. ()

cvirenka

... aj napriek nie úplne uveriteľným hereckým výkonom a "cliché" zápletke, dobrý pokus zo strany slovenského režiséra, ktorý dokázal vyvolať emócie.... ()

Thundler

S přihlédnutím k tomu, že jede o film ze slovenské dílny, tak se některý chyby a nedostatky promíjejí. Místy už toho bylo ale moc .. ()

Mort09

Nadprůměrné herecké výkony a skvělá hudební kulisa, byly zničeny děravým scénářem. Ten zabil celou milostnou linku, nesmyslnými dialogy a hromadou klišé. Pomyslným vrcholem pak je rádoby šokující konec, který je značně překombinovaný a nepůsobí vůbec věrohodně. Celkově, je Love průměrná variace příběhu Romea a Julie, která nepřináší nic inovativního. Shlédnout jde, ale podruhé už ji vidět nemusíte. ()

lapatata

Po dlouhé době konečně "domácí" film, na který se opravdu stálo za to dívat. Ale opět ne český. Výborný snímek s opravdu dobrými hereckými výkony. Autentičnost dodávala absence známých a stokrát viděných herců a hlavně to bylo bez Macháčka. ()

durdos

Slovenský film je na vzostupe... ...ale vlastne to nieje nič prekvapivé, lebo z toho dna sa niekto už musel odraziť. To je obycajná teória pravdepodobnosti. Ale nohy mu zväzuje 100x obohratý námet, deravý scenár, tak nepravdepodobný dej... a ani veľmi častý výskyt vulgarizmov, film nezachráni. Viem, taký je dnešny slovník a toto je snáď jediné, v čom je film autentický - uveriteľný. Samozrejme, nie všetko je "zlé", ale tých pár "lastovičiek" film nerobí... ako je nápaditá sekvencia splitscreenu a´la počítačová hra pri "zlodejskej" súťaži, či bravúrne zrealizovaná automobilová naháňačka... pár..:) ()

Peenugirl

Sorry, toto je asi zaujímavé pre trinásťročné číče, čo si myslia, že toto je pařba, život, lóve, love, gangsta, a slovenský jazyk. Chlapci boli mikroskopické rybky, vlastne planktón v oceáne tvrdých chlapcov. Obidvaja a aj ostatný boli vytretý ako riť dosucha. Dialógy - komédia. Detinské spracovanie postáv. Vyumelkované gestikulácie a text citelne učený pri vážnejších "rozhovoroch". Dievčatko sa mi pozdávalo - Svarinská, okrem nej nikto, možno menšie roličky prekvapili nenútenosťou. Jednou * ale musím nadhodnotiť, na slovenskú vec je to super. Slovenské filmy sa pozerať nedajú. Tento som si pozrela, takže * do plusu. Inak 40% ()

migl

Ešte veľa vody pretečie v Dunaji, kým sa Jakubovi Kronerovi podarí čo i len priblížiť k slávnej "značke" Kronerovcov(ak sa mu to vôbec niekedy podarí). Tento rozporuplný teenage film ako aj všetky jeho filmárske pokusy, oslovia väčšinou(asi len o to mu ide),pubescentného nenáročného diváka ()

Ayax

O odpad určite nejde. Navzdory našim susedom, ktorí nemajú núdzu o vlastnú produkciu, po mnohých rokoch natáčaní kravín typu Ordinácia atď. vznikol aspoň jeden film dlhší 60 minút. Nič svetoborné, otrepané, ale predsa len naše. 4+ ()

montel

Maťo (Robo Kmeto) a Tomáš (Jakub Gogál) jsou nejlepší kamarádi žijící ve společném bytě a na živobytí si vydělávají krádežemi a to především aut a všeho co v nich najdou. Maťovo rozhodnutí se vším přestat a najít si slušnou práci vyvolá seznámí s krásnou Veronikou (Kristína Svarinská), která bydlí se svou kámoškou Sandrou (Tina) na internátě. Jejich společné plány však změní Maťova poslední akcička s nerozlučným Tomášem...Slováci se konečně překonali a natočili skvělé realistické drama jaké jsem od nich nečekal. Překvapení se teda konalo a já dávám palec nahoru. 75% ()