Onnatači wa nido asobu

(TV film)
  • Japonsko 女たちは二度遊ぶ (viac)
všetky plagáty

Tsuki

Hodně podobný styl jako Party wa Owatta, možná i proto, že i tohle bylo původně vytvořeno jako série o nějakolika dílech určená k sledování na mobilních telefonech. Ve výsledku se na to ale dá koukat jako na film složený z pěti povídek. Možná už to ani není třeba říkat, ale opět mě překvapila kvalita. Nevím, jak v Japonsku funguje vysílání pro mobilní telefony, ale očividně se tyhle filmy/seriály pro mobily ničím neliší od normálních filmů (snad jen trošku jiným výsledným dojmem, jak zmiňuju níže). Navíc tady máme hodně příjemné složení několika známých hereček, včetně krásné Koyuki. Osobně se mi ale nejvíc líbila první povídka s Aibu Saki. Nedokážu přesně říct proč, ale atmosféra téhle povídky na mě zkrátka působila hodně zajímavým a neotřelým dojmem. To ale nic nemění na tom, že i ostatní povídky bylo hodně zajímavé sledovat. Navíc mám z nějakého důvodu pocit, že tyhle "povídkové filmy" pro mobily v sobě mají něco zvláštního, čím se trochu odlišují od ostatních japonských filmů - snad se dá říct, že jsou o něco komornější. A to v tom dobrém slova smyslu. ~(4,0)~ ()

Vavča

Série pěti povídek, ve kterých hrají hlavní roli příběhy žen, s jakými problémy se potýkají v osobním životě. Herecká účast je vážně skvostná. Přejděme k jednotlivým částem, povídka první vypráví o neobvyklém vztahu barmana a dívky, která žije velmi jednoduše, Aibu Saki ji podala skvěle. Hodnocení 4 hvězdy. Druhá povídka je průměr, žena, která žije velmi lehkomyslně, ačkoliv to odnáší její partner. Třetí povídka představuje studenta, který potká krásku (Koyuki Kato) a rozvine se to ve velmi zajímavý příběh plný imaginace. Váhám mezi 5 a 4 hvězdami. Jako nejlepší se mi jeví čtvrtá povídka. Kde kosmetička potká studenta a jejich vztah nabere nečekané peripetie. Poslední povídka je o spisovateli, který se potřebuje porvat se svým mentálním blokem, celkem průměr. Přesto celkově povedený projekt, který stojí za vidění. ()