Pokračování temného odkazu rodiny Valdemarů začíná tam, kde končí první díl. Ten vysvětluje temnou minulost domu Valdemarů, zatímco druhý díl se věnuje čistě přítomnosti. Hledaná žena z realitní kanceláře uniká věznitelům a nalézá ji najatý detektiv. Spolu s dalšími je pak znovu zajata, aby se stala obětí temného rituálu připraveného členy záhadné sekty a Lázarem Valdemarem, který se tak snaží osvobodit svou milovanou ženu. Díky smrti nevinných vyvolá bájného netvora Cthulhu. Tajemné krvavé rituály jsou zrádné, o tom se sekta přisluhovačů přesvědčí na vlastní kůži. V temnotách jsou stvoření daleko horší než si lidská mysl dokáže představit. (Beastmaster4)

Beastmaster4

Pokračování nesplnilo na 100% má očekávání. Musím říct, že jsem čekal trochu víc noir atmosféru. Děj se stává více kýčovitější a je na něm vidět docházející režijní dech. Obrazová kvalita zůstává a k tomu přibývají povedené záběry monster. I přes ne tak hutnou atmosféru, kterou první díl měl, jde o velmi dobrý film. O několik procent lepší, než americké mysteriózní horory. Nebyl jsem přímo zklamán, ale čekal jsem o fous víc. ()

Campbell

Druhý film jsem viděl asi před rokem a nějaký ten měsíc. A strašně se mi líbil. A druhý díl se drží kvalitativně uplně stejně. Mám strašně rád tu mysterioznost která z tohohle filmu vyloženě sálá. Film pokračuje tam kde první film skončil aby to mohlo zakončit totálně odzbrojující finále. Cthulhu je parádně ztvárněno. A celá atmosféra jde na maximum. I když nemám moc výtek tak ale stejně jako jedničce musím dát jen 4* a to za občasný škobrtnutí a hlavně za konec(myslím tím když se všechno vyřešilo)kterej mi přišel zbytečnej. Ale jinak všechno je udělaný moc pěkně efekty jsou parádní, a hudba je bezchybná. Škoda že se všechno uzavřelo další díl bych si nechal líbit. ()

ricci.s

Ak sa vám páčila jednotka a tešíte sa na toto pokračovanie, tak vám asi sklamem. Nie je to síce prepadák, ale s hororom to veľa spoločného nemá. Väčšina príbehu sa už odohráva v prítomnosti, kde hlavní hrdinovia pátrajú po stratenej Luise. Keď si spomínate, jednotka skončila smrťou Leonor, manželky Lázara Valdemara, ale týmto to rozhodne neskončilo, pretože Lázar sa dostal k bájnej knihe Necronomicon. Čiže je jasné, kam to bude smerovať: Kult / obety / rituál / démon Ctulhu (a pekne nasraný). Pochválil by som niekoľko prekvapivých zvratov a záver. Ale neviem tam nájsť nič strašidelné, skôr to skĺzlo do fantazijného žánru, najmä na konci, keď sa nám príšerka objaví v celej svojej kráse. Kamera, hudba a efekty boli fajn, lenže výraznejšej "akcie" sa dočkáme až v záverečnej tretine filmu. ()

PetrPan odpad!

Na dvojku jsem se docela těšil, konec trochu vlekoucí se první části napovídal, že by to mohlo býti slušné pokoukání ...a pokoukání to teda bylo ! Ke konci jsem čekal odkud vyskočí Scooby-Doo a dá tomu strašlivému potvoru přes držku, nevyskočil a je to škoda, poněvadž takhle je tenhle pokus o zfilmování Lovecraftových příběhů jen blbý , nikoliv blbý s překvapením. Pominu-li příšerné televizní triky, tak totéž se prostě nedá udělat s odfláknutým scénářem, který nakonec sežene hlavní hrdiny do skupinky opravdu ne nepodobné scoobydoovské partičce a vrhne je do křížku s bandou trotlů uctívajících strašlivého potvora z hlubin digitálního odpadu, nuda, nuda nuda a pachuť trapnosti bez náznaku mrknutí na diváka, že to všechno není myšleno vážně...Kdyby tam aspoň byly kozy :( ()

Dellamorte

..keďže bolo napísané "skorovšetko " , tak to skrátim - znásilnený NECRONOMICON / využitý Paul / zneuctený Howard / zbytočné espa soplenie na " skorosériu " aby sa vyžmýkalo z divákov maXXLimum. Plastic/end je, ako čerešňa na roztopenej torte. Nechápala som filmový zámer a taktiež moje hodnotenie. Úctyhodná 2ka ()