Sudkyňa Sabine, zaoberajúca sa rodinným právom, sa od smrti svojej matky dlhé roky vyhýbala rodnému mestu a spomienkam naň. Jedného dňa ju jej bývalá láska Leonard pozve na maturitné stretnutie po rokoch. Sabine príde na oslavu vo chvíli keď je už zábava v plnom prúde. Stretne sa tu so svojou spolužiačkou Miou a obe začnú spomínať na strednú školu, bavia sa, popíjajú. Sabine zistí, že jediný, kto na oslave chýba, je Leonard. Zrazu ktosi zavolá starostovi Ferdinandovi: v meste je nezvestné dievča: Leonardova dcéra zmizla bez stopy. Sabine odchádza spolu s Miou a Ferdinandom k Leonardovi, kde sa s ním po rokoch opäť zvíta. Leonard a jeho manželka sú však šokovaní. Sabine má zlé tušenie: z krátkeho výletu sa stane neočakávane dlhá a dramatická návšteva v rodnom meste - s ktorým sa Sabine spájajú nepríjemné a zlé spomienky na minulosť... (oficiálny text distribútora)

Anderton

Televízny film s rakúskym Cliveom Owenom a rakúskou Juliou Ormond. Otrepané, ale závažné téma, na ktorého spracovaní v tomto prípade je najzaujímavejší fakt, že takto by to vyzeralo aj v skutočnosti. Morálne ambivalentný záver ukazuje, že tvorcovia mali snahu aj niečo povedať. V rámci možností televízneho média. Gýčovité prostredie rakúskeho vidieka skvelo kontrastuje s jeho temnými tajomstvami. Nie vždy je heslo jeden za všetkých, všetci za jedného mušketiersky v poriadku. ()

=woody=

Hojda! Tohle vůbec nebyl špatný snímek. Ikdyž člověk po většinu filmu přesně neví, o čem to kurde je, kterým směrem se chce film ubírat, nakonec se jedná o slušné televizní drámo. Rozhodně by jste od Němců nečekali horší. Při sledování jsem si vzpomněl na nedávno opěvovaný Hon Thomase Vinterberga, protože ta hlavní dějová linka se zabývá stejným problémem - jenž mě, coby študovaného pedagoga, mrazí stejně, jako mé filmové kolegy. Brrr! Mějte se filmově, Woo. ()

Nugat

Klasický film k žehlení, místy je vývoj trochu k neuvěření, ale zápletka táhne až ke konci, výkony docela dobré. ()

Marze

Ve velkém městě si každý nade kamarády, kteří mu vyhovují, případně celou subkulturu. V malém musí kamarádit se všemi i když si s nimi nerozumí. To je sdělení filmu pro mě. ()