Dedičstvo kráľa Artuša

(TV film)
  • Česko Avalonská střední (viac)
Z nakrúcania  - Gregg Sulkin

Stredoškoláčka nastúpi na novú strednú školu a s prekvapením zistí, že jej spolužiaci sú reinkarnáciou obyvateľov dvora kráľa Artuša.
Manželia Penningtonovci sú cestujúci profesori, ktorí skúmajú legendu o kráľovi Artušovi. Ich dcéra Allie je šťastná, že bude maturovať na Avalonskej strednej škole. Pri písaní seminárnej práce na tému dedičstva kráľa Artuša si začne všímať zaujímavé paralely minulosti so súčasnosťou – všetci spolužiaci sa správajú ako rytieri okrúhleho stola. Čím väčšmi Allie báda, je čoraz presvedčenejšia, že jej škola je modernou obdobou Camelotu. Závisí len od nej, či sa podarí rozlúštiť celú záhadu Avalonskej strednej školy skôr, než notorický zradca Mordred znovu zvíťazí. Kto ním v skutočnosti je? A koho reinkarnáciou je samotná Allie? (TV JOJ)

Z nakrúcania  - Gregg Sulkin

pajush.baraque

Víte co? ANO, dávám 4*. Někteří píšou, jak se těšili, že si zgustnou na další přitroublé Disney-ovce, ale nebylo tomu tak, protože to bylo ubohé. Já naopak od těchto nemám ráda High School Musical (úděl hudebníka?), ani Camp Rock (ten už se dá lehce snést), ale tahle Avalonská střední se mi líbila. Konečně kluci nebalili holky na kytarové pokusy o riffy a rádoby milý hlas a duchaplné texty písniček co SAMI napsali (!), ale mohla k tomu přeneseně vést síla meče, chrabrost a opravdu čisté srdce. V kterém teen-filmu se nám to naskytne? Jistě, dialogy možná nestály místy za moc, ale musíme přihlédnout k tomu, pro jakou věkovou skupinu je film natočen. Takže tyhle - pro mé oko - mouchy mažu pryč a zůstává mi slušný a konečně trošku jinak pojatý film pro teens, který jim i možná zanechá nějakou myšlenku v hlavě a nebudou v tom jenom drogy a sex. Říkejte si co chcete, ale vy byste nechtěli být aspoň ve snu král Artuš v tak půvabně vypadajícím provedení? ()

suzanne1997

Popravdě řečeno, čekala jsem něco jiného, něco mnohem horšího. Ten konec, tak ten každopádně musím doporučit, překvapivý zvrat v příběhu, každá z postav v příběhu měla určitou roli a to se mi na něm líbilo. Tvůrci dostali dobrou myšlenku a tu rozvili do filmu, kterému prakticky nelze nic vytknout, člověk se u něj nenudí a já jsem ani kousek nepřeskočila. Celou dobu jsem si přitom myslela, že králem Artušem je jiná postava příběhu. Takže určitě doporučuji víc než jiné filmy od Disney Channelu. ()

zdenny

Mé hodnocení může působit dojmem vyšinutí nebo pomatení mysli. Není tomu ale tak. Díval jsem se na něj s celou rodinou a sám jsem se jej snažil vnímat teenagerovskýma očima. Celé mé rodině se líbil. A myslím si že proto, že v něm bylo trochu fantaskna, více ze života studentů a dost romantiky (ale ne zase přehnaně dost). Děti se mohou cosi málo dovědět o historii, což neznamená, že je tento film může vzdělat, může je však k oblibě dějepisu dovést. Film byl navíc příjemně komediální a dá se říct i napínavý. Co se týče mládežnického publika, měl dost zvratů. A jen protože je z Disneyho produkce a vysílá se pouze na Disney Channel, vidělo ho tak málo diváků. Přičemž tento film by si zasloužil těch diváků mnohem víc a dejme tomu o deset procent vyšší hodnocení. PS: Tento film bych doporučil vysílat v poslední čtvrtině prázdnin, aby teenagery příjemným způsobem naladil na nadcházející nepříjemný školní rok. ()

ABLABLABLA

Děs a hrůza, příběh, zpracování, herci...otřes...Ta hvězdička je za překvapivý konec alias vyústění aneb - Spoiler - kdo by to čekal, že někoho napadne udělat převtělení Artuše a k tomu všemu to bude holka?:D - konec Spoileru - ale úplný konec, jak seděli u kulatého stolu byl už zase naprosto kýčovitý. ()

migsee

Ač už mám teenagerovská léta dávno za sebou, mám ráda skoro všechno, co Disney vypustí do světa, a to včetně Muzikálu ze střední nebo Camp Rocku, ale tohle byla teda fakt hrůza. Těšila jsem se na něco podobnýho právě High School Musicalu, že si zase áchnu a zasměju se, ale tohle nebylo ani vtipný, ani dojemný, tohle bylo zoufalý. Ani ti lidi, co tam hráli nebyli hezcí... ()

• Pre bojové sekvencie v plnej zbroji sa ako miesto použila pláž Bethells, hodnotená ako 4. najnebezpečnejšia pláž na Novom Zélande kvôli svojim silným trhlinám a prúdom. Došlo tu k mnohým úmrtiam vrátane hviezdy Rugby League v roku 2009 Sonnyho Faia, ktorý sa nikdy nenašiel. (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo v Aucklande na Novom Zélande. Točilo sa od 3. mája do 3. júna 2010. (Arsenal83)
  • Mechnology Visual Effects vytvorilo pre produkciu 134 záberov vizuálnych efektov. (Arsenal83)