Pôvodná televízna inscenácia satirickej komédie Petra Stoličného. Rozvíja príbeh skvelého vynálezu z výskumného chemického laboratória, v ktorom vynašli zvláštnu tabletku. Kto ju užije, hovorí pravdu. V príbehu sa odhalia nečisté úmysly, ukončia dlhoročné priateľstvá, ale zároveň vynález umožní ľuďom skutočne sa navzájom poznať. (oficiálny text distribútora)

mchnk

Mluv pravdu a nic než pravdu, jinak na Tobě bude vše vidět. Není lepší nalézt protilék? Skvěle sehraná komedie, potvrzující poctivost slovenského herectví ve všech protagonistech. ()

Snorlax

Perestrojkový pokus o satiru se zřejmě minul účinkem již ve své době. Po třiceti letech ještě notně zapadal prachem a nepomůže mu účast jednoho z nejhezčích slovenských herců v hlavní roli, ani pidirolička jednoho z největších sympaťáků světového filmu coby odcházejícího ředitele. Pardon, Michale a Františku, ale vážně nemůžu jinak. ()

Autogram

Taká tabletka pravdy by sa veľmi hodila aj dnes, zvlášť v politike. To by bol dopyt po protilieku! Inscenácia je zahraná štandardne dobre, predloha trochu naivná a bez hlbšieho presahu, ale v závere sa tam všetci naozaj dobre bavili. Zo všetkých scén prekvapilo len odhalenie Krajčovičovej do plaviek, ktoré nijak nesúviselo s dejom, ale bolo tam. ()

Monicina

Dobrá zápletka, zaujímavé prostredie a predovšetkým vynikajúco zahrané všetky postavy, ktoré sa tam vyskytovali. Len mi je trochu smutno, že kedysi herci vedeli naozaj hrať, a robili to presvedčivo. ()