Tisíc a jedna noc

• Česko Tisíc a jedna noc (viac)
Telenovela / Dráma / Romantický
Turecko, (2006–2009), 117 h 26 min (Minutáž: 68–104 min)

Réžia:

Kudret Sabancı

Kamera:

Tolga Çetin

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Ceyda Düvenci, Metin Çekmez, Tomris Incer, Ergün Demir, Hazal Gürel, Sennur Kaya, Ahu Sungur (viac)

Talentovaná architektka Šeherezáda, matka päťročneho chlapca, ktorý má leukémiu a potrebuje urgentnú pomoc spočivajúcu vo finančne veľmi náročnej operácii, potrebuje na zachranu syna peniaze. Onur Aksal, majiteľ spoločnosti, kde Šeherezáda pracuje, je ochotný požičať jej peniaze len pod podmienkou, že s ním strávi noc. Od tej chvile stále viac túži po jej prítomnosti. Zdvojnásobuje svoju ponuku a ako protihodnotu žiada ďalšiu spoločnú noc. Šeherezáda znechutená jeho návrhom pokúša sa najsť si inú prácu, ale osud všetko komplikuje... (oficiálny text distribútora)

coolglitterk

Tak a v pondělí nám Tisíc a jedna noc končí, ale v naších srdcích bude žít dál! :-( A teď vážně. Vím, že většina lidí tuto přeslazenou pohádku z tureckého světa boháčů nesnáší a nazývá ji s*ačkou, mě se to ale sakra líbí! Takže dávám 5 hvězdiček. ;-) ()

Bayonnet odpad!

Pardon ale tohle by bylo zajímavý kdyby tam nehráli ty příšerný Turci! A ty hrozný jména! Jen si to dejte do pusy: " Šeherezádo miluji tě...! Brrrrrrrrrrrr :D Takže se nesmiluju, Jako psychologický příběh to ušlo, Uvidíme co se mnou udělá Ezel ;) ()

Fannyss odpad!

Opravdu příšerný turecký odpad , obvykle odpady nedávám , snažím se alespoň něco pozitivního na filmu či seriálu najít , ale zde to opravdu nejde . ()

Izabela

6% , to je celkové hodnocení, co má teď. Něco takového jsem čekala. Já osobně dávám celých 5*. Nedávám je za sebe – mě je 15 a na tuhle telenovelu jsem se nedívala. Dávám je za svou babičku. Ta si díky němu mohla u něj každý den odpočinout. Mohla se přenést od svých starostí a užívat jiný příběh. Jak ona sama říká, nemá ráda žádné střílení a vraždy a tak jsem ráda, že našla seriál, který by se líbil i jí a kde vše dobře skončí. Jak říká moje mamka – je to pohádka. ()

Delfinek

Mě se seriál líbit. Ano uznávám, že některé scény byly opravdu zbytečné. Rozchody Šeherezády a Onura byly moc časté, Kerem přehrával v zuřících scénách a postavu Bennu mohli napsat trochu lepší osud ()

axelson odpad!

Venezuela, Mexico, Brazilie a ted ještě Turecko, další země s velkou pí.......A naše uspěšná televize Nova ma zase velký kus koláče sledovatelnosti.Moje posellství pro tv Nova....Jděte do Prdele. ()

illilay

davam dve hviezdicky a hned aj vysvetlim preco... ked sa pozrieme na zaner telenovela ako taky, tak toto je jedna z tych vydarenejsich... priznavam, nepozerala som to cele, zopar casti na zaciatku a teraz dve z konca a to kvoli tomu, ze je to nehorazne roztahane a pritiahnute za vlasy... no to su vsetky telenovely! samozrejme ak by som to prirovnala k nejakemu kvalitnemu filmu, tak hodnotenie "odpad" by bolo samozrejme, lenze po zvazeni zanru, myslim, ze dve hviezdicky su tak akurat... ()

karloskiller

Opravdu blbý serial písen nanic a to je nejlepší turecká telenovela všech dob :-) no tehle se jim vůbec nepovedlo je to nudné nemá to dobrý příběh . Proto jsem hodnotil jednu hhězdičku a to jsem tada přeháněl... ()

saluk odpad!

Pokiaľ si niečo zaslúži titul najhorší seriál aký som kedy doposiaľ videl, toto veľdielo by bolo v TOP3. Je to naozaj hrozné po všetkých stránkach. Od príbehu (čo môžeme chcieť ale od telenovely), cez hercov (neskutočne nesympatická ústredná dvojka, o ich výkonoch sa netreba zmieňovať) až po odpornú ústrednú melódiu, ktorá mnou doslova trhá keď ju počujem. Mal som tu česť vidieť (skôr som bol prítomný) dosť veľa dielov na to, aby som mohol povedať, že toto je odpad aj medzi telenovelami. Hrôza! ()

DeNni odpad!

Pustila jsem si to jednou, protože tolik lidí nadávalo, že je to katastrofa. Hluboko uvnitř jsem si říkala, že to není možný, aby všichni lidi na toto měli jeden a ten samý názor – a to špatný a negativní! Zírala jsem s otevřenými ústy – je to opravdu katastrofa! Strašná hudba a to nemluvím o tom, že každý herec valí oči a půl hodiny mlčí, než řekne nějaké další pitomé slovo jako je „ano“ nebo „ne“. ODPAD!!!! ()

nyannyan odpad!

Vďakabohu to už skončilo... markíza sa rozhodla vrátiť o 20 rokov naspäť, keď telenovely boli to "najlepšie" v telke. Čo je ešte smutnejšie je to, že sa na to skutočne veľká časť národa pozerala, to bohužiaľ o niečom svedčí. Twilight v tureckej podobe pre dospelejšie publikum a omnoho viac naťahované pohľady predstaviteľov, kde človek nikdy nevie kedy už skončia. ()

faish

V tomto seriáli som sa prvý raz stretol s tureckou kinematografiou. Je to celkom dobrý romantický seriál, ale dosť mi tu vadilo veľmi veľa rozchodov hlavných hrdinov. Myslím si, že pri tomto seriáli by sa nemala hodnotiť napr. kamera, ale posolstvo. Mňa osobne tento seriál zo začiatku zaujal, no postupom času som vynechával niektoré časti, ale nenechal som si ujsť finále. Myslím si že hlavným dôvodom neúspechu tohoto seriálu na ČSFD je komercia. Myslím že hodnotiaci by sa mohli trochu zamyslieť na svojim hodnotením. Toto nie je odpad. ()