Čtveřice populárních herců – Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel – se rozhodla natočit své vzpomínky na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU. Dnes už legendární kabaret Komediograf, který s úspěchem hrají hlavní protagonisté téměř dvacet let, vznikal právě v uvolněné atmosféře první poloviny devadesátých let minulého století, kdy „komunismus zkrachoval a kapitalismus ještě nezačal a kdy jsme všichni měli dobrou náladu.“ Originální humor ústředí čtveřice umocňuje osobitý nadhled Jana Budaře, který v téže době studoval na JAMU o několik ročníků níž. Kultovní scénky, sametová euforie, totální svoboda, hudba okamžiku, absurdita mládí či laskavost kamarádství, které pomáhá překonat i to nejtěžší zkouškové období, to vše nabídne Polski film, až přijde do kin. (oficiálny text distribútora)

fafejt001

TAK NEVÍM CO BYL IMPULS NATOČIT TAKOVÝ DIVNÝ FILM . CELKEM VULGÁRNÍ , MÍSTY TRAPNÉ , FAKT SLABÉ A UBOHÉ . NO SNAD PŘÍŠTĚ . NĚKOMU SE TO , JAK VIDÍM , HODNĚ LÍBILO , NO PROČ NE , PROTI GUSTU . . . ()

rigby

Film, který si pánové natočili pro sebe a pro svoje kamarády. Ano, je to vtipné. Ano, je to dobře natočené. Ano, je to nevšední a zábavné. Ale musí na to být ta správná nálada, protože se jedná o neobyčejný humor, který nemusí každému sednout. ()

kokofek

Některé scény geniální osobitý humor, jako celek na mně působí rozpačitě.Ale pro ty jednotlivé bych právě film mohla znovu. ()

MUNRO odpad!

Absolutní odpad a fakt mně neobměkčí ani tradičně vysoké hodnocení těchto rádobyuměleckých filmů.Tohle je jednoduše stupidní dokumentární hovadina,nic víc,nic míň.Ale co čekat od suverénně nejhoršího českého režiséra Marka Najbrta.Viděl jsem tři jeho filmy-Mistři,Protektor a Polski film a jisté je,že na další sračku z dílny tohoto pána koukat nebudu!2Bobule tady dostávají na prdel a tahle pí.....a má skoro 70% procent?Fuj! ()

meatball

Po opravdu hodně dlouhé době opravdu vtipný český film, který navíc vystřeluje subžánr „film o tom, jak vznikl film“ do netušených výšin. ()

Davemix

Byl jsem k tomu filmu na začátku docela skeptickej, ale nakonec jsem se docela pobavil. Některý hlášky jsou fakt neskutečný :-) Liška, Matonoha i Polášek paráda, ale nakonec pan "nepopulární" Marek Daniel byl nejlepší ! Celkově ale průměr.... 60 % ()

tchempi

Tak tohle je dada. Ve filmu je několik (asi pět) brutálně vtipných scén, při kterých si smíchy čůrnete do spoďárů. Ale všechno mezi tím je úlet, bohužel průměrný úlet. P.S. Ale jinak bych s kluky brněnskými rád skočil na pivo. Řekl bych, že v civilu s nimi musí být slušná hlína. P.P.S. Ve filmu je scéna, ve které se říká, že Poláci mají rčení „česki film“, a že tím označují něco nesrozumitelného, podobně jako my říkáme „španělská vesnice“. To ale není tak docela pravda. Ano, Poláci mají rčení „česki film“, ale označují tím něco ujetého, nepochopitelného, něco co je psycho a totálně na hlavu... právě jako je film Polski film. ()

kolodej1

řekl bych, že takhle to dopadne, když vznikne film, ve kterém herci neslouží filmu, ale naopak film slouží hercům. Vznikla tak nepříliš vtipná splácanina, a to musí konstatovat i přesto, že Komediograf mám vysloveně rád. Jenže humor byl buď postaven na odkaze toho, co už od nich známe v minulosti a nebo na obehraných vtípcích kolem odlišného významu slov mezi češtinou s polštinou. V podstatě jde o sérii exhibic, které jako film prakticky nedrží pohromadě ()

aannemer odpad!

Naprostá debilita s snůška hnoje, kterou jsem vydržel 25 minut. Jestli takovéto paskvily bude nadále dotovat Fond na podporu české kinematografie, tak ať raději český film definitivně chcípne. Nic jiného mu nepřeju. ()

gu-staff

Tvl! Budař! Matonoha! Liška! Polášek! To bude bomba! Rád bych tímto výše zmíněným 4 osobám sdělil, že po nich budu požadovat od každého 2,50 Kč, což mi dohromady vrátí cenu DVD-R, na které jsem tenhle výměšek vypálil. Bylo to tak děsný, že děsnější by to už být nemohlo, ani kdyby to natočil Troška a hrála v tom Zemanová Bohdalová. Ať se Liška snaží nehrát idiota jak chce, starýho psa novejm kouskum nenaučíš, nahym Poláškem by se dali strašit členové Al-Kajdy, Plodková to mohla zachránit leda nějakou čuňáckou scénkou, kterou jsem ovšem neviděl,nebo zaspal. Už dlouho jsem neviděl nic tak špatnýho (myslim že od inauguračního projevu Miloševa Zemanovského). Chudák Malkovich! ()

tucnakova

" Jsem oblečený jako čurák, jednám jako čurák, chodím jako čurák, cítím se jako čurák, su čurák " ... a sorry, mně to vůbec nebavilo ( a nemyslím, že by se Kaufman zatetelil ) .... ()

Merenre

Film, který nemá žádný děj, žádnou zápletku, pořádný příběh, jenom bizarní zmatenou chumleť záběrů, by měl být cele (ale není) postaven na humoru. Což o to, několikrát jsem se opravdu zasmál. Ale snad nepamatuju film, kde by bylo tolik příšerne vaty! Po 40 minutách filmu, kdy jsem se domníval, že už trvá přes dvě hodiny a musí končit, jsem se podíval na časoměr a polil mě horký pot. Je to jako nějaký materiál, který někdo nabere do kýbla ve střižně a hledejte šmudlové, jestli tam kápnete na něco kloudného (bylo toho bratru po málu). Trochu mi to připomíná pokus o něco podobného jako byl Rok ďábla, ale totálně diletantský. V zásadě mám většinu z těch herců rád, ale jenom kvůli tomu jim nebudu přikuřovat. ()

Dosou odpad!

Pokud existuje zbytečný film, tak je to právě tento. Česká filmografie skomírá na neduh, který se dá jednoduše nazvat "kamarádšoft". Varuji všechny budoucí tvůrce před touto nemocí. Nechápu, že to někdo může s jasnou hlavou platit. ()

BarkaS

Jedna hvězdička jako jednou jsem se zasmála. S tichou láskou jsem vzpomínala na přepínání televize a malé zastavení u pořadu s Řezníčkem na TV Barrandov. U Kurňa, co to je? měním jedno písmeno. V jako Vendeta. Omluvám se všem, že jsem to nepochopila, bo nejsem z Brna. ()

PTuranyi

Film o hercoch a ich práci podaný nevšedným štýlom, keďže ide akoby o film o filme. Miestami dosť neprehľadný, ale vtipných momentov sa nájde dosť. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Volné seskupení čtyř klasických artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 13. do 19. prosince tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů… (viac)

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Ve dnech od 29. června do 7. července se uskuteční již 47. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na nejvýznamnější filmové akci ve střední a východní Evropě budou mít diváci… (viac)