Láska prichádza na Vianoce

(TV film)
  • Česko Láska přichází o Vánocích (viac)

Láska prichádza vtedy, keď ju nečakáme. Od tragickej smrti jeho manželky pri veľkom požiari, ktorý zničil ich reštauráciu, žije Martin so svojou dcérou Katrin v dome svojho otca Josepha. Oheň ho totiž nepripravil len o ženu, ktorú miloval, ale aj o jeho jediný zdroj príjmu. Zúfalo sa snaží zabezpečiť svoju dcéru a tak začne pracovať ako taxikár. Napokon príde i o taxikársku licenciu. Blížia sa však Vianoce a jeho otec príde so spásonosnou myšlienkou... (STV)

Kosmik 1

Sice strašně prosté, ale na druhou stranu sympatické a milé. Takhle nějak si představuju romantický film, nenásilný, kde se příliš netlačí na pilu. Seznamování a oťukávání sice probíhá dosti neohrabaně občas, ale tak už to někdy bývá. Vánoční atmosféra z filmu přímo dýchá. Pěkné, zdá se ,že letošní tv program nebude až tak špatný jako v posledních letech. ()

nash.

Taková malá televizní pohodovka s rakouskou verzí Banderase stříknutého Rathem, pohlednou soudkyní a spoustou vánoční romantiky, která spěje k závěru jasnému už od úvodní scény. Lehce naivní, velmi německo/rakouské a velmi televizní, s poněkud ochotnickými hereckými výkony a prostoduchou režií, přesto v tento předvánoční čas docela příjemné a milé. ()

MM_Ramone

Láska je krásna, ušľachtilá, ale zároveň aj nevypočitateľná. Môže z nenazdania hoci kedy prísť a vstúpiť do srdca každého človeka. Je to o to čarovnejšie a poetickejšie, keď sa to stane práve na Vianoce. Môže sa to odohrať aj tak nejak, ako to bolo v nemecko-rakúskom televíznom filme "Láska prichádza na Vianoce" (Die Liebe kommt mit dem Christkind), ktorý v roku 2010 natočil režisér Peter Sämann. Je to nenáročný, jednoduchý, ale zároveň aj pohodový, príjemný, milý príbeh, pretkaný vianočnou atmosférou a posolstvom lásky. Predvianočný čas a i samotné vianočné sviatky majú na mňa vždy blahodárny vplyv. Menia ma z prísneho, nekompromisného kritika na zhovievavého vianočného romantika, a zrejme predovšetkým preto oceňujem tento titul peknými tromi vianočnými hviezdičkami. *** ()

freddy

Ano, láska někdy může přijít i o Vánocích, což se stane právě v tomto příjemném a sympatickém vánočním filmu z Rakouska. Jistě, samozřejmě se jedná o příběh předvídatelný, příběh plný klišé a příběh neoriginální, ale to je v tomhle případě úplně jedno, protože je to zvládnuté zajímavě, film působí příjemně a v předvánoční atmosféře je to ten ideální film k vánoční pohodě. Většina postav je zde velmi sympatická a já osobně jsem si je oblíbil skoro všechny a byl jsem rád, že mohu sledovat zajímavý film, kde dvě osamělé duše našly o Vánocích lásku. Jistě, pro někoho to bude možná příliš kýčovité, pro někoho jiného to nebude originální, někdo další film označí za předvídatelný, a každý z těchto diváků bude mít jistě pravdu, ale v tomto případě záleží na tom, jak chce ten který divák tento film vnímat. Já ho vnímám jako pohodový příběh, který před Vánoci potěší a jehož nedostatky jsou čímsi druhořadým a něčím nedůležitým. Je zkrátka důležité, že to funguje tak, jak má, a to se v mém případě skutečně stalo, takže nevidím důvod hodnotit podprůměrně, ovšem nic výjimečného to také není, je to jen obyčejný mnohokrát viděný příběh, který nevybočuje z dlouhé řady průměrných filmů, a proto i mé hodnocení je průměrné. Tomuto filmu uděluji tři hvězdy. ()

Trevor

Potom ako mi s nadšením film doporučila osoba každému normálnemu človeku najbližšia, nakoľko mu dala život som si ho pozrel aj ja a naozaj to bol milý príbeh, určený skôr staršej generácii Áno, aj títo starší ľudia si radi pozrú filmy a nemusí to byť iba Zwnský zákon, Sváko Ragan či film s náboženskou tématikou alebo Senzi Senzus. ()