Zlatokopovia z Arkansasu

• Česko Zlatokopové z Arkansasu (viac)

Do baru v mestečku Marble City dorazí mlčanlivý Indián s vrecúškom zlatých nugiet. Je jasné, že niekde v okolitých horách Arkansasu sú bohaté žily zlata. Vidina bohatstva priláka do pokojného mestečka nielen poctivých zlatokopov, ale aj podvodníkov a brutálnych zločincov, akými sú banditi so zabijakom Jimom Donavanom na čele, falošný kňaz Benson a prefíkaný Matt Ellis, falošný hráč a majiteľ hostinca v Marble City. V túžbe po zlate zločinci vraždia každého, kto im stojí v ceste a napokon preniknú na územie indiánskeho kmeňa Mescalerov, pretože tušia, že práve tu sa skrýva najbohatšie zlaté ložisko - legendárna bonanza. Indiáni sa bránia a útočia na belochov. Na strane práva a spravodlivosti stojí mladý rančer Phil Stone a jeho priateľ, drevorubač McCormick, ktorí spoločne odhaľujú, že stopy všetkých zločinov vedú k jedinej osobe, ktorú musia potrestať. (TV JOJ)

FandaF

Další "rádoby westernová" zbytečná megablbost. Za Olinu a známé herce z Mayovek dávám 1*. Jinak je to děs běs na odpad. ()

charles3

Doplním jenom Tosima: Film byl natáčen v tehdejší ČSSR, a to ve stejném westernovém městečku (a ve stejném roce) jako Limonádový Joe. Díky tomu se zde objevili kromě krásné Olinky také další čeští či herci v menších i větších rolích (Jiří Holý, Jaroslav Pohan, Slovák Jaroslav Rozsíval či Vladimír Hrubý jako Indián!). A díky tomu mohl tento film běžet v našich kinech prakticky nepřetržitě od roku 1967 a poté 1984 (obnovená premiéra) až do začátku 90.let... ()

Pythonator

Navzdory italské koprodukci to není žádný špageťák, ale obyčejná německá cipárna. Jediný důvod, proč se na tento amatérsky vyhlížející film dívat je skutečnost, že se natáčel i u nás. Kde jinde uvidíte bandu indiánů podezřele vypadajících jako Němci, jak přejíždějí na koních Berounku? To, že mají v Arkansasu Berounku a vápencové lomy není ani zdaleka tak zajímavé jako to, že tam mají apačskou větev z Mexika, která to území nikdy neobývala, ...ale když to slovo Meskaleros tak dobře zní. Pak je tu ještě pochopitelně druhý důvod. Olga Schoberová. Bohužel si tam moc nezahrála. ()

raininface

Mescalerové v Arkansasu? Farmář v červené dederónce? Valouny zlata na louce? Doporučuju promítat s upozorněním "nad 12 let nepřístupno". ()

topol999

Je tu veliká podobnost s mayovkami (nejenom hereckým obsazením, ale i podobným naivním stylem). Herecké výkony patří k těm lepší, ale zase je nepřechválit... :) Horst Frank hraje jednoduchou roli, což je pro takového herce možná škoda, Brad Harris hrát neumí, Mario Adorf odvedl svůj tradiční výkon a Olga Schoberová je nádherné děvče. Ještě mě překvapil Dieter Borsche v roli záporáka. Příroda je hezká, ale občas zaostává příběh a to je ten důvod, za jaký nedám 5 *. Co se týče dabingu, tak ten bych zařadil do průměrných, ale na druhou stranu se mi tam líbil Zbyšek Horák a Ladislav Cigánek. ()

Sejkorka

V dětství v kině to byl hit. Jako cokoli,co zavánělo divokým západem. Včetně východoněmeckých indiánek s Gojko Mitičem. Prostě Arizóna, to je správných mužů zóna. ()

milos.bradik

Hrozné, místy to připomínalo spíš grotesku. Nechápu to docela vysoké hodnocení. Ve srovnání s westerny z USA je to děs. Nedávno jsem viděl například Zúčtování a to bylo opravdu o několik tříd lepší a přitom to má zde zhruba stejné hodnocení. Tento německý film má nejen mizerný scénář plný naprostých nesmyslů, ale je také příšerně natočený. Tu jedinou hvězdičku dávám za Olinku Schoberovou, samozřejmě že ne za to jak hraje, ale za to, jak vypadá. ()

Maskati

Jediným slovem: katastrofa! Úroveň dnešního “westernové městečka”. Všemu vévodí neskutečně pitomý scénář, herci na úrovni ochotnického spolku z Dolní Horní, exteriéry tvoří vykácené lesy a krajina poznamenaná civilizací a celkově hodně okatě laciný film. Za tohle měli jít producent a režisér k mučednickýmu kůlu.. Howgh! ()

mdf

Viděno jako malý kluk,to člověk Ty májovky fakt hrozně žral, samozřejmě,když už je člověk daleko starší,tak už to taky vidí trošku jinak, tohle které bylo točeno u nás a další májovky už byly točený v Jugoslávii, a další kovbojky s Gojkem Mitičem, tady se objevují herci kteří hráli příbězích o Vinnetouovi,no a samozřejmě i naše češka Olga. Teď mi to připadá samozřejmě takový obyčejný nic neříkající na konci ta přestřelka špatná nebyla. ()