Nie je to tak dávno, čo Chris Farraday (Mark Wahlberg) patril k pašeráckej elite. Svoju kriminálnu kariéru však z lásky k rodine zavesil na klinec a na živobytie si už nejaký ten piatok zarába legálnou prácou. Lenže keď sa jeho švagor Andy (Caleb Landry Jones) dá na zlé chodníčky, vstúpi do drogového biznisu a poriadne to pohnojí, jeho bezcharakterný a nemilosrdný šéf Briggs (Giovanni Ribisi) na Chrisa pritlačí, aby ho prinútil splatiť Andyho dlhy tým, čo mu ide najlepšie – pašovaním! Keďže jeho meno má v pašeráckych kruhoch stále istý cveng, netrvá dlho a Chrisovi sa podarí zostaviť spoľahlivú posádku, s ktorou sa chystá preplaviť do Panamy, aby odtiaľ do štátov previezli miliónový balík falošných peňazí. Lenže zdanlivo nepriestrelný plán zlyhá a Chris má len pár hodín na to, aby akýmkoľvek spôsobom zabezpečil potrebné financie na vykúpenie svojej manželky Kate (Kate Beckinsale) a synov, ktorí sú ďalší v poradí na zozname smrti krvilačných drogových bossov... (TV Markíza)

jafuska

Akční film, ke kterému nemám žádné výhrady, akční filmy mám ráda, a tady se vše bohatě vyplatilo, i když je jasné, že Mark Walberg ten tedy jako herec hodně pokulhává, asi se minul povoláním, herectví rozhodně pro něho není, ale budiž, dal se snést a to je podstatné, jak jsem už psala dějově vše šlapalo jak mělo, a hudba byla taky přesně ušitá na míru jak měla, mě se film líbil, co jsem chtěla dostat od akčního filmu jsem dostala a jsem spokojená ()

Romeroo

Dobře "udělanej" biják, co jde jasně na věc, nehraje si na nic extra, zápletka je jasná, pravidla taky, herci hrajou normálně, na Kate se dá koukat "normálně", prostě je někdy v jednoduchosti síla. ()

gicous

Prvotřidní akční thriller, který zdobí skvělá zápletka. V momentě, kdy Wahlberg nastoupí na loď se děj rozjede na plné obrátky a nezastaví se až do úplného konce. Jeden dějový zvrat stíhá druhý, a ten druhý zase třetí a tak to jde pořád dál. Ve filmu je jediná akční scéna, ale ta je natočená tak perfektně, že musí potěšit každého fanouška tohohle žánru. Dávám 4+, vyhýbám se plnému hodnocení kvůli absenci zajimavých vedlejších postav a trochu umělému začátku, kdy mi přišlo, že ústřední problém kvůli kterému jde hlavní hrdina do akce, mu je postaven do cesty až příliš okatě. ()

pekas

Slušně odsýpající akčňák. Graduje náramně a Mark je super sympaťák, jako ostatně vždycky. Scénář potěšil, nic mi na něm nevadilo. Já dnes za plný počet. 95% ()

Uberlord

Prakticky je to z velké části kopírování filmu "60 sekund". Jen se prohodilo pár rodinných příslušníků. Celkem málo akce, ale když už, tak už. Vadil mi ten neustálý zmatek a přěbíhání z jedné příběhové linie přes zvrat ke druhé... pak ke třetí a ke čtvrté... no zmatek. A hlavní záporák byl k smíchu. Bohužel režisér v tomto kousku divákovi doslova vnutí, že hlavní hrdina je ve všem jednička a největší machr, což se mi taky zrovna dvakrát nezamlouvalo. Konec už byl dost vyhrocenej, ale přišlo mi, že se spíš rejža snažil ten film zachránit dramatickou tečkou. A přesto, že jsem na konci zůstal v údivu. Nechrochtal jsem si blahem... 2/5 ()

Sedliak

Perfektné stupňovanie akcie a perfektné obsadenie robia z Kontrabandu film, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny fanúšik pašeráckych thrillerov a akčných gangsteriek. Začiatok je pomalší a trochu nudí, ale je to len naťahovanie svalstva na bicepsoch Marky Marka a prvé testovacie rany. Približne od polovice začne Marky udierať a konečne zasahuje presne. Na konci mu už trochu dochádza para a finálny spodný hák nezasahuje diváka s takou razanciou, akú by si koniec Kontrabandu zaslúžil. Stále ale vyhráva na body a ja sa moc radujem, že si konečne môžem s čistým svedomím dať toho opičiaka do top ten hercov. Môže byť kľudne najväčšie drevo v Hollywoode od čias Van Damma, ale to ako sa neustále zlepšuje a maká na sebe, mi je neskutočne sympatické (aj keď za Maxa Payna by si zaslúžil nakopať zadok). ()

curfew77

Jen pár míst je opravdu silných, jinak jde o obyčejnou řemeslně zvládnutou žánrovku, jakých prošumí sály kin třicet do roka. Neurazí ani nenadchne. Ale Kate to sluší. 55 %. ()

Vocoun

No chvíli to vypadalo na překvapení roku v tomhle žánru. Začátek nebyl vůbec špatný a docela dobře to plynulo, mělo to atmosféru, Wahlberg nebyl vůbec zlý. Jenže postupně tomu docházel dech a když už muselo být všem jasné, že ( SPOILER ) Kate to stejně přežije, tak to ztratilo dech úplně. Navíc Foster mi asi nebude nikdy sympatický :) Ale za ten rozjezd a celkovou slušnou atmosféru si to hezké 3 hvězdy zaslouží. 60% ()

Guran

Za sebe musím říct, že tento film příjemně překvapil, ALE. Ve filmu je jedna sekvence, která mi přišla docela výsměvná. Scéna, kdy tankér nemůže nabrat zpětní chod a valí se směrem do doku mi silně připomíná Nebezpečnou rychlost II, což si myslím, že filmaři zde si mohli s touto scénou poradit lépe. V půlce filmu mě to zas tolik nebavilo děj mi připadal stereotypní, ale vydržel jsem to a nelitoval jsem, protože tenhle film se ukázal v lepším světle a zvlášť ke konci. Mark Wahlberg je vynikající a sympatický a Ribisi v roli záporáka mě velice překvapil a bavil mě. Snímek o pašerácích v rukách severského režiséra, který mě nezklamal a věřím, že tento člověk natočí více takovýchto filmů. Ikdyž se dějová zápletka uprostřed filmu sekla, nakonec se vlak rozjel a film velice chválím. ()

Hemlock

No jo, průser rodiného příslušníka se nedá přehlížet a když je to navíc brácha Kate Beckinsale?? Tady není co řešit, takové holčině se holt musí splnit vše, co jí jen jde na očích vidět a že se o to v tomto případě postaral Mark Wahlberg, je jenom dobře. Kontraband je dobře natočený akčňák, který je sice průhledný jako tanga dolarové striptérky, ale v žádném případě nenudí - prostě krapet nutných keců a jde se na věc. ()

Mr.Keli

No Marka W. moc nemusím a nevyhledávám ho, ale na druhou stranu musím přiznat, že tady mu role padne jako ulitá. Lineární příběh si udržuje svou dávku napětí od počátku až do samotného konce. Role jsou dobře napsané a životaschopné. Originální příběh? Kde že, pouze výborně stavěné drama s dobrými herci. Akčních scén nečekejte hodně, spíš jsou laděné ve smyslu "třešniček na dortu". Takových filmů je přesto v kině jako šafránu, takže ve výsledku musím hodnotit pouze pozitivně. Viděno v kině, 75%. ()

DonBraso

Ale tak mělo to šťávu,to se musí nechat.Klasický strom připrav to,dovezu to a nesahej mi na rodinu nebo tě zabiju.Další lehká kůra na tohle jarní odpoledne jak stvořené,kde jsem sice nehltal každou chvíli a hlavně hodně scén je zas šerotma,takže nejspíš režisér má rád tmu a divák trpí a už je těch tmavých scén přesycen,ještě že kormidelník nebyl Ital a vzal to do Panamy,kde bylo jasno.Mark a Giovanni prostě si to herectví vychutnaj vždycky,ikdyž Mark hraje prostě pořád toho ležerního v bundě vypadajícho hocha,který zahraje všechno,ale že by jste ho viděli někdy na dně to ne,protože on se vyzná jako ve filmu.Vrátí se k řemeslu a show začíná a hlavně stopky,kdy film hraje jeho akční část na Timeline,což akční žánr má velmi rád a dojde i na to střílení.Malá zápletka,která bohatě stačí,ale hlavně ten film je hodně koukatelný a proto 80% PS:Kate Beckinsale mě tam vážně hot moc nepřipadala:) ()

mArtinko5MB

Jedna star za Marka a druhá za Kate, inak klišovitý žáner, nudný dej - nič nové (zaspával som - nebol som unavený). Keby som vopred vedel, o čom to bude, nepozrel by som si to. ()

Vasyl

Chtěl jsem jít až na 3, ale nemůžu. Něco tomu prostě chybělo a nebylo toho málo. Tempo zezačátku bylo pomalejší než pomalý, přestřelka akčnější než v Hot Shots II a závěr mi přišel o parník míň vychytanej než by vymyslel Danny Ocean. 2 věci ale musím vyzdvihnout. Kate to pořád hodně sluší, dokonce i blond. A taky se mi líbilo zacházení s Pollockem za 140 mega, prostě jen velkej hadr zasranej od barvy. ()

Mikecat

Výborná "HEIST"- ovka, máte tu akciu, tajomno, napätie, zradu, lásku....chýba trochu sexi hrátok, trocha dobabraný end s Kate a akcia s Dodávkou a prepadovou jednotkou - moc lacné, Sniper zo SWAT by určite "netrafil" chlapa na otvorenom pickupe...čo sa však týka prešpekulovanosti s ukradnutým "zbožím" to bolo napäté, dobre premyslené, pod heslom - "pod lampou býva tma" ()

FREEWHEELER

-„Where's my buddy Jesus?“ -„We fed him to the wolves.“ -„What.. literally!?“ Až príliš jednoduchý film na to, aby som ho rozoberal. Lepší priemer medzi žánrovkami, ublížilo mu práve iba to, že je len jeden z mnohých a všetko sme už raz videli. Mark Wahlberg, Kate Beckinsale, Ben Foster a Giovanni Ribisi boli stávkou na istotu. ()

srolyma

Chris je bývalý špičkový pašerák, který si už napašoval dost na barák, na auto, na firmu i na přitažlivou manželku a tak by si rád užíval zaslouženého odpočinku. Bohužel ta jeho ženská má mladšího bráchu a ten je, jak to vyjádřit kulantně, no je to prostě debil. Taky by si taky rád napašoval na barák, na auto a na manželku po vzoru švagra, jenže komu není shůry dáno, toho přepadne celní komando a celý pašunk pro jistotu mizí v oceánu. No a to není jen tak, když vám golfský proud unáší pět kilo koksu někam k Islandu. Na ty dobroty totiž někdo čeká a nespokojí se jen s omluvou, byť upřímně míněnou. No a protože tady jde o život a manželčin brácha se holt musí chránit, ikdyž je to debil, tak jde Chris znovu do akce. Film celkem příjemně plyne, ale možná až moc v poklidu. Nic na co by se člověk díval opakovaně, ale taky nic, co by po půlhodině vypnul. ()

Odpocivadlo

Uf, tak toto bolo fest napínavé. Mark Wahlberg vie ako hrať o tom niet pochýb. Takéto filmy su robené preňho ako na mieru. Konkrétne Kontraband ma vtiahol a držal v napätí. Thriller ako má byť. Nekompromisný Wahlberg musí prepašovať tovar aby si vykúpil bezpečie pre svoju rodinu. Ale to by nebol film s Wahlbergom ak by to nemalo 100%-ný dômyselný koniec. Ano dalo sa to čakať ale tak neviem prečo ma to zasa prekvapilo. Každý nakoniec dostal čo si zaslúžil. 95% ()

lukas11the

Po tom co jsme viděl, že má film 66% a hodně lidí ho hodnotila třemi hvězdičkami. Sem váhal jestli si ho mám pustit. Jsem velmi rád, že jsem si ho pustil. Pro mě jednoznačně úžásný film. Výborně zahráli herci Wahlberg sympaťák se vším všudy. Film byl akční a měl i nečekáné okamžiky. Hlavně bych pochválil kamerovou stránku věci, bylo to příjemně jiné, než ostatní holywoodské filmy. Určitě si tenhle film nenechte ujít. ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (viac)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (viac)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (viac)