ČT Live - Rangers - Plavci

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný
Česko, 2010, 52 min

V září roku 2009 vydala skupina průřez 45letým působením Rangers, posléze Plavců, pak opět Rangers a nyní Rangers-Plavců. Ten dvojí název je pro orientování se v různých seskupeních, která se ve spojení s touto kapelou vyrojila. Honza Vančura, Mirek Řihošek, Karel Macálka, Max Presser a Fr. Goliš Drápal- to jsou Rangers-Plavci. V této sestavě natočila skupina 80 písní na CD nebo DVD. Během roku 2010 pak toto seskupení oslavilo 45 let kapely sérií 45 koncertů v Česku a na Slovensku. Vyvrcholením oslav byl pak pražský koncert v Divadle Hybernia, odkud je i náš záznam. (oficiálny text distribútora)

sud

Skupinu Rangers mám rád už dlouho, na jejich písničkách jsem vyrůstal a vždycky jsem miloval úžasné kontrasty drsného chrapláku Tondy Hájka, melodického barytonu Milana Dufka a vkusného ječáku Honzy Vančury. Ovšem ta doba už je dávno pryč. Koncert nynější sestavy mne velmi zklamal. Nejsem sice žádný zapřísáhlý konzervativec a ani mi nevadí, že osvědčené hity zpívá někdo jiný (jinak bohužel nelze), ale, musím to říct nevybíravě, spoluhráči Honzy Vančury (kromě letitého druha ve zbrani Mirka Řihoška) byli slabí. Po hudební stránce působí hrozně ploše, nevýrazně a necountryově. Zpívající kytarista strašně šišlá a různé experimenty (operní zpěvačka v písni Rákosí) jsou spíše ku škodě věci. Nejhůře dopadl Nekudův Pes suverén, Vančura ji absolutně nezvládl. Abych jenom nenadával, tak musím říct, že Honza Vančura zpívá pořád jako zamlada a "jeho" písničky jsou spolu s Balíčkem karet a stále mohutným témbrem disponujícím Mirkem Černým jedinými klady tohoto koncertu. No, nelituji že jsem to viděl. Aspoň zůstanu u osvědčených nahrávek staré sestavy a na koncert nové sestavy nepůjdu. 35%. ()

curil

Antonín Hájek, Jiří Veisser, Milan Dufek, Jan Vančura, Radek Tomášek, Mirek Říhošek - popř. Jarka Hadrabová, ideální a nejlepší složení skupiny Rangers. Skupinu položil v době normalizace český repertoár, odchod Radka Tomáška a také se objevil Luděk Nekuda se svým pochybným humorem. Koncerty kapely se tak změnily v trapné estrády. ()