Rush 2: Finální zápas

(neoficiálny názov)
  • Taliansko Rage - Fuoco incrociato (viac)

Kapitán Strike s krycím jménem Rage (jak příznačným!) je najat skupinou přeživších (včetně stálého účastníka italských béčkových filmů s ještě příznačnějším jménem Werner Pochath) k vyhledání ukrytého uranu, který zoufale potřebují jejich výkonné generátory v tomto nepřátelsky naladěném světě. Rage neochotně souhlasí s plněním tohoto pověření, ale cesta se ukáže plná nebezpečí, když je on a jeho skupina vystavena rozmanitým ohrožením a je mimo to pronásledována starým nepřítelem jménem Slash. (Karlos80)

Karlos80

Post-apokalyptický žánr byl v polovině 80's na samém vrcholu a to nejen v Itálii. A nevyhnul se ani zkušenému filmaři Riccimu, který měl jinak docela špatnou pověst v italském filmovém průmyslu, ale to co jsem od něj prozatím viděl nebylo v žádném případě tak mizerné, jak někteří lidé tvrdí. V živé paměti mám stále jeho úžasnou mafiánskou gangsterku "L'onorata famiglia". Rage je typické nízkorozpočtové béčko, ve svém žánru nejde v žádném případě o žádnou zářící perlu-drahokam, ale přesto film obsahuje dostatek akce (některé akční sekvence jsou docela slušné), levné zábavy, ozdobou tady jsou tu pak krásné ženy (především herečka v krátkých těsných džínových kraťasech a v červené vestě, to byla kočka!), tedy všechny potřebné žánrové prvky k tomu aby se divák nenudil. Jsou tu i nějací mutanti a kanibalové a záporák Slash (hezké jméno!). Hudba docela dobrá, ale občas se vůbec nehodila (především u některých akční a napínavých scén). Úvod je docela silný. Akční scéna pronásledování vlaku džípy a auty stojí také určitě za shlédnutí. Silná je pak i scéna mučení přivázaného chlapa na kříži, bičem. Jinak by prý údajně mělo jít o pokračování předchozího Ricciho filmu "Rush". Spoustů prvků z filmu pak mohl divák vidět v "Mad Max Beyond Thunderdome" natočeném o rok později v Americe, nebo ještě později v "Day of the Dead" (pronásledování zahrnující lokomotivu). Doporučuji především fanouškům žánru. ()

corpsy

Z južných diaľav Apeninského polostrova, nám dorazil ďalší klon slávnych žánrových snímkov. Postava superhrdinu Ragea sa počas celého filmu nevie rozhodnúť či bude Maxom Rockatanskym, Snakeom Plisskenom, či slávnym americkým archeológom. Tento rip-off pôsobí podobne a vyzerá, ako by niekto nevedel čo z tejto polievky vlastne vznikne. Má to zopár plusov podobe trashového looku a nejakým tým úsmevným akčným scénam. ()

vitekpe

Ta holka je Taida Urruzola. ;) Jinak jde o takovy legracni postapo mix ruznych znamejsich filmu, ktery me z nejakeho tajemneho duvodu chvilema vlastne bavil... :) 7.2023: Podruhe videno jako kopie VHS s rychlodabingem. To je retro jak prase. :))) ()

TERRORDROME

Podarilo sa mi vyšťúrať ďalšie talianske osemdesiatkové postapo. Začína to klasicky, nejaké dokumentárne zábery na atómové výbuchy v prológu a potom už tam v ruinách pobehujú nejaký vojaci snažiaci sa dostať istého namachrovaného fešáka. Celkom fajn akcia, hlavne pasáž kde ich ten švihák začne kosiť autom, plus sa tam mihne pár zombíkov. Nakoniec ho dostanú a prevezú na základňu. Pri inštruktáži sa dozvie že je jediný kto môže viesť výpravu s cieľom získať urán. No tak fajn, veci sa dajú do pohybu, partička vyrazí na cestu a vtedy sa film začne bezradne rozpadávať až sa na konci úplne rozloží. V Indianajonesovskej scéne v nejakom bunkri hrdinovia nenájdu požadovaný urán, ale niečo podstatne cennejšie - kryogenicky zmrazenú a drahokamami vykladanú Bibliu! Záverečná naháňačka áut s vlakom skončí remízou a hrdinovia aj záporáci sa proste rozídu - The End. No neviem, takýto koniec-nekoniec zanecháva výraznú pachuť neuspokojenia. Ku kladom patrí hlavne ženská časť obsadenia, teda hrdinka v sexi šortkách a dve záporácke posluhovačky takisto v šortkách. Milé bolo keď jednej z nich pri prudších pohyboch vykukovali kozy spod voľného topu, robiť to tak celý film dal by som o hviezdu viac. Pozoruhodný bol kápo zvaný Slash, jednak sa dosť podobal na Miňa Demoviča a jednak mal na tvári veľkú jazvu podľa ktorej vraj odvodil svoju prezývku a ktorá v druhej polovici filmu akosi záhadne zmizla. Rovnako podivné bolo aj to keď v scéne kde hrdinov prepadli barbarský kožkári začala hrať veselá plážová hudba ktorá tam zrejme musela preniknúť z inej dimenzie lebo inak by to vôbec nedávalo zmysel. Ale tu zmysel nedáva takmer nič, takže to vlastne asi ani nebolo tak mimo. Značne diletantská a bohužiaľ nie príliš zábavná záležitosť. ()