Co má po dvaceti pěti letech dobrého manželství Darcy dělat, jestliže se jí najednou odhalí temné tajemství jejího manžela? (AMC Czech)

Johnny.ARN

Ukecané drama od Kinga, kde pomerne rýchlo prídete do podstaty veci a potom sa už len veziete na vlne LaPagliovho herectva. Tá čúza a jej hysterické stavy ma celkom srali, ale v závere to ustála. A neskutočne mi tu chýbal rozprávač, ktorý by opisoval myslenie postáv. V knihe musel byť luxusný. Nebola to úplne mega záležitosť, ale ani prvoplánový výplach. 3 z 5 ()

silentname

Bál som sa čo z tohto filmu vznikne, ale nakoniec som bol celkom príjemne prekvapený. Nebolo to to najhoršie čo som kedy videl (dokonca si myslím, že film bol oveľa lepší ako "Annabelle" alebo "Jessabelle"), no niečo tomu stále chýbalo. Veľké množstvo dialógu nebolo potreba, človek dokáže z filmu odhadnúť čo a ako a vo filme atmosféra nevie vyniknúť. Najmä v tom, že je to príliš presvetlené a nemá to veľa thrillerových elementov. Ale videl som horšie filmy, horšie adaptácie diel Kinga, tento je podľa mňa v takej úrovni priemeru. Každopádne najväčším problémom "A Good Marriage" je fakt, že toto je dielo, ktoré ani nepatrí do filmu. V knihe to vie vytvoriť atmosféru, no vo filme to nefunguje. Aspoň teda v tomto nie. NIekedy si myslím, že nie je treba sa až tak dôsledne držať knihy a dať tomu viac filmový nádych a tvoriť to tak. Nemusí to ísť vyslovene cestou "Needful Things" (ktoré svojimi zmenami doslova zabilo celú knihu), ale napriek tomu by sa tvorcovia mali do toho skúsiť niečo pridať, aby to bolo divácky efektívnejšie a dramatickejšie. Pretože to čo funguje v knihe nemusí nutne fungovať vo filme. ()

Pavlínka9

Je to neskutečně vleklé a máte opravdu potíž to dokoukat :D :D Na motivy povídky Kinga, kterou zbožňuju a je taky podobně záhadná, jsem si to nemohla nechat ujít :) A pro mě ten film má jednu skvělou výhru - Joan Allen, která je v té roli tak bravurní a přesvědčivá, že prostě jen na ni se těch 102 minut vydržíte dívat :) Je prostě skvělá :) A je jí postava je chytrá a okouzlující zároveň :) Ale jinak to většina lidí nezvládne dokoukat :D ()

kaylin

Nějaký snímek podle knihy nebo povídky Stephena Kinga už jsem nějakou dobu neviděl, a tak jsem docela rád, že jsem se k novému dostal. "A Good Marriage" je snímek, který má skvělé východisko, ale který je nakonec velmi prázdný. Nedokáže se správně vygradovat a závěr vyznívá strašně do ztracena. Je to škoda, protože myšlenka s vrahem v rodině není špatná, i když takový Kuklinski by mohl mluvit, kdyby tedy ještě žil. ()

Havaj8

Má to pěknej poster, ale nenechte se zmást. Je to totiž jenom další natahovaná nuda bez většího zvratu. Chybí tomu emoce, který by se daly přenést na diváka a prostě ho stáhly ke dnu spolu s hlavní postavou. Ale ono to chvílema vypadalo, že je to úplně v pohodě. Samozřejmě, protože on to byl plán. Tím pádem, jakej byl průběh, takový bylo finále. Nezajímavý, nepřekvapivý, o ničem. Když se nad tím člověk zamyslí, šlo to vyhrotit o dost líp. ()

• Detektiv Ramsey (Stephen Lang) ve filmu tvrdí, že by jistého zločince poslal do Shawshanku. Shawshank je věznice z jiné povídky Stephena Kinga "Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank." (ČSFD)